FB7 Civic Eco Sahipleri Yardım?

Ynt: FB7 Civic Eco Sahipleri Yardım?

1-aracın eco olup olmaması ile ilgili tek yazılı döküman faturası.fatura da eco yazması lazım. benim aracımda eco ama ruhsatta eco yazdığına dair bir bilgi yok. bazılarında yazıyorlar ama.

2- eco araçlarda aracın motorun arka tarafa doğru kafanızı uzattığınızda 4 adet dışa doğru çıkan alüminyum renkli boruları göreceksiniz.

3- benim aracım 6 km idi. Tamam her aracın LPG si serviste takılıyor. ancak 236 km yapılması bana şüpheli geldi.nasıl bir muayene yerine gittiler 230 km lik?

bence aracın faturasına bakın, motorun arka kısmına söylediğim yere bakın. aracın garanti durumuna bakın ( yani eco olmayan araca LPG takan servisin insiyatifi ile garanti bozulmaz abi merak etmeyin durumunu ekarte etmek için başka bir servise daha sorun) 6 yıl garanti her yerde geçerli ise eco dur.
Ben Honda TR ye mail atmıştım. arayıp eco olduğunu söylemişlerdi.

Bazı bayiiler brc bayilerinde montaj yaptırıyorlar. bazı servislerde ise brc ustaları nezaretinde kısmen yada tamamen brc işçileri ve servis işçileri tarafından montaj yapılıyor. İsmini vermek istemediğim bir bayii gözümün içine baka baka ısrarla fabrikada takılıp geliyor diyordu. Ben tesisat hazır sizde takılmıyormu diye ısrar etmeme rağmen. Sonradan bi iş için brc bayiine gittiğimde brc bayi sahibiyle konuyu paylaştığımda adam güldü. Ne fabrikası , o servis araçları buraya gönderiyor burda biz takıyoruz. demişti. :) o km büyük ihtimalle honda bayii ile brc servisi ve ardından muayene istasyonu arasında oluştu. Böyle düşündüğünüzde okadar km mantıklı olabilir. Hele muayene istasyonu büyükşehirlerdeki gibi bayağı uzaksa.

LPG takılması , muayene ve sızdırmazlık raporuna gidiyor araba.
230 km neresi olursa olsun çok geldi bana. 2. el alındıysa araç bence eco olmayıp alındıktan hemen sonra kendisi taktırmıştır LPG yi. servis elemanı servisten çıkmışken az gezeyim demediyse tabi :)

ayrıca 0. alan şahıs 236 km de alınca arabayı ne tepki verdi acaba? en çok duyduğum 30 km idi.

Arkadaşlar aracı kozandaki ilk sahibinden aldım, oda adanadaki bayiden sıfır almış aracı, zaten kayıtlarda var. Kozan adana arası 80 km, araç adana tekbaştan alınmış. Herneyse aşağıdaki resimde aracın manifoldunda zaten lpg girişinin mevcut olduğu, ek olarak delinme veya pipo yönteminin olmadığı görülmekte, yani kısacası araç eco modeli [;)]
ecocivic.jpg

Elinize sağlık

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yalnız km nasıl açıklanacak? Kozan 80 km de, LPG araca teslim edilmeden önce serviste takılıyor zaten

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

[quote author=temizyurek link=topic=491.msg7490#msg7490 date=1403822086]
Yalnız km nasıl açıklanacak? Kozan 80 km de, LPG araca teslim edilmeden önce serviste takılıyor zaten
[/quote]

Araç eco ama o km neyin nesi bilemiyorum. [;)]

ewdal

0

Kilometreye takılmayın.Benimki de eco ama 1000 km de takıldı. Ankara Bora'dan aracı alanlar bilir, burası aracı teslim ediyor ve 1000 km yapın öyle gelin diyorlar. 15-20 gün sonrasına randevu veriyorlar.

Smoch

0

Aracımızın FB7 olduğunu nasıl anlarız bir de FB7 'nin farkı nedir ? :)

Aracınız

[quote author=Smoch link=topic=491.msg8057#msg8057 date=1404389540]
Aracımızın FB7 olduğunu nasıl anlarız bir de FB7 'nin farkı nedir ? :)
[/quote]Sorunuzu daha net bir şekilde sorabilirseniz size yardımcı olunabilir. FB7 2012 yılından itibaren üretilen 9. jenerasyon civic in kasa kodudur. Kasa farklılıkları da görünüşte belli olan bir özellik. Acaba başka bir şey mi sormak istediniz ?

Geri