Fb7 Civic Katalizör Değişimi

Aracınız
Herkese merhabalar,
2014 model aracımda P0420 arıza kodu alıyorum. Bu kod ile ilgili arızayı gidermek için lpg ayarından subap ayarına yaptırmadığım bakım kalmadı ama sorunu çözemedim. Aracım şuan 63000 km’de ve benden önceki sahibinde 26000 km’den beri bu arıza kodunu veriyormuş. Önceleri sadece LPG’de arıza lambası yanarken şimdilerde benzinde de yanmaya başladı. Düşük devir ve sabit hızda aracı kullandığımda hemen arıza lambası yanıyor ve cihazla söndürmeden sönmüyor. Çekişinde, gidişinde yada yakıtında zerre sıkıntı olmamasına rağmen arıza lambası yanmasından son derece rahatsızım. Son çare olarak katalizörü değiştirmeyi düşünüyorum. Daha önce başına benzer bir durum gelen yada başka bir sebeple katalizörünü değiştiren arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Benim sorduğum egzoz ustası matay marka (üzerindeki orijinalinin bu olduğunu söylüyor) işçilik dahil 2000 tl ye değiştireceğini söylüyor. Ayrıca bu araçların Japonya’da kullandıkları orjinal katalizörü de temin edip takabileceğini söylüyor ve ona daha çok güvenirim diyor. Ona da 2350 tl istiyor. Ve son olarak da araçta lpg var diye ikisine de garanti veremem diyor. 15 gün boyunca arıza lambası yanması durumunda eski katalizörünü geri takar paranı iade ederim diyor. 15 günden sonra yapabileceğim birşey yok diyor. Bu sebeple daha önceden katalizörünü değiştiren arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Ne marka taktırdınız? Benzer bir arıza sebebiyle değiştiren varsa sorun çözüldü mü ve kaç bin km oldu? Lpg varken katalizöre garanti verdiler mi? Ne kadar ödediniz? Ebay’dan katalizör alanları da duyuyordum. Fb7 için alan varsa link paylaşabilir mi? Bizim araçların üzerindeki katalizör gerçekten de Metay marka mı? Konu hakkında yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkürler...

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Herkese merhabalar,
2014 model aracımda P0420 arıza kodu alıyorum. Bu kod ile ilgili arızayı gidermek için lpg ayarından subap ayarına yaptırmadığım bakım kalmadı ama sorunu çözemedim. Aracım şuan 63000 km’de ve benden önceki sahibinde 26000 km’den beri bu arıza kodunu veriyormuş. Önceleri sadece LPG’de arıza lambası yanarken şimdilerde benzinde de yanmaya başladı. Düşük devir ve sabit hızda aracı kullandığımda hemen arıza lambası yanıyor ve cihazla söndürmeden sönmüyor. Çekişinde, gidişinde yada yakıtında zerre sıkıntı olmamasına rağmen arıza lambası yanmasından son derece rahatsızım. Son çare olarak katalizörü değiştirmeyi düşünüyorum. Daha önce başına benzer bir durum gelen yada başka bir sebeple katalizörünü değiştiren arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Benim sorduğum egzoz ustası matay marka (üzerindeki orijinalinin bu olduğunu söylüyor) işçilik dahil 2000 tl ye değiştireceğini söylüyor. Ayrıca bu araçların Japonya’da kullandıkları orjinal katalizörü de temin edip takabileceğini söylüyor ve ona daha çok güvenirim diyor. Ona da 2350 tl istiyor. Ve son olarak da araçta lpg var diye ikisine de garanti veremem diyor. 15 gün boyunca arıza lambası yanması durumunda eski katalizörünü geri takar paranı iade ederim diyor. 15 günden sonra yapabileceğim birşey yok diyor. Bu sebeple daha önceden katalizörünü değiştiren arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Ne marka taktırdınız? Benzer bir arıza sebebiyle değiştiren varsa sorun çözüldü mü ve kaç bin km oldu? Lpg varken katalizöre garanti verdiler mi? Ne kadar ödediniz? Ebay’dan katalizör alanları da duyuyordum. Fb7 için alan varsa link paylaşabilir mi? Bizim araçların üzerindeki katalizör gerçekten de Metay marka mı? Konu hakkında yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkürler...

Linkteki konuları incelediniz mi ? Belki işinize yarayabilecek bir şeyler çıkabilir.

https://www.civictr.com/showthread.php/9368-P0420-çözümünü-bulduk-galiba

https://www.civictr.com/showthread....ü-Arızası-(OBD-Sonuçlarım)-Çözüm-Önerileriniz

Aracınız
Merhabalar,
Evet bunları incelemiştim. Benim sorunum katalizörde gibi duruyor. Katalizörü değiştirmeyi düşünüyorum. Daha önceden değiştiren olduysa onlar sormak istediklerim var ama bir sanırım ya değiştiren olmadı yada konuyu okuyan yok. İlginiz için size teşekkür ederim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hocam direk katalizörü değiştirme benim konudaki yorumları detaylı oku benimkide p0420 hatası 4 egzozcuya gittim gitmediğim hondacı lpgci kalmadı her kafadan bir ses cıkıyor egzozcular bir süre sonra tekrar yakar lpg aşırı ısı verdiği için ondan kaçamazsın diyor krizi fırsata cevirmek isteyip değiştirelim abi sorunun çözülir diyen de var belki 10bin km binecen tekrar yanacak bu sefer de aaaa senin sistem kaldırmıyor abi yapacak bişe yok dicekler bu yüzden ben vazgeçtim şimdilik sen de iyi düşün araştır derim

Aracınız
Ben de aynı şeyleri hem servis hemde egzoz ustalarından duydum. Bir süre sonra yanar diyorlar. O zaman her LPG’li araçta yanması gerekir ama arıza lambası yanmadan kullananan da binlerce kişi var. Bu durumda benim şahsi fikrim iyi bir gaz ayarı ile aracın kullanılması durumunda bu arızanın olmayacağı yönünde. Ben aracı ikinci el aldığım için benden önce aracın ne şartlarda kullanıldığını bilemiyorum ama neticede katalizör arızalanmış. Bu şekilde kullanmak fazlasıyla canımı sıkıyor. Bu sebeple katalizörü değiştirip gaza da afr ayarı yaptırarak kullanmak istiyorum. Bu iki işlem yaklaşık 2500 tl tutacak. Rakam fazla olduğu için daha uygun çözüm nasıl bulabilirim diye düşünüyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Anladım hocam siz de haklısınız yanıyorken kullanmak ilk baslarda göze çok batıyor ben de 2. el aldım ilk sahibi tüp takıldıktan bir süre sonra yanmaya başladı demişti bana. Şimdi 2500 lira harcayip katalizörü yenileyip bir süre sonra tekrar yanarsa ne olacak yada değişimden sonra yanmaya devam ederse ne olacak bir de benim usta önce oksijen sensörünü değiştirip dene demişti belki de oksijen sensöründe bir sıkıntı var o da nerden baksan cıkması 750 orjinal sıfırı 1500 tl kabaca 2500+1500 = 4.000 lira harcayıp tekrar yanma riskini göze alıyorsanız o işe girin bence ben o riski göze alamayıp ustaların dediğine göre de ne gazda ne katalizör sisteminde bir sıkıntı yok böyle kullanmaya devam edecem

Denemeyi düşündüğüm tek çözüm var o da şu

Tulpar

0
Bu arızayı arabayı aldığımdan beri alıyorum. 2008 fd6 aracım. 116bin de aldım aracı şu an 168 binde. Lpg sistemim gayet iyi. AFR ayarı da yaptırdım fakat sönmedi. Aracımın çekişi ve yakıtı da çok iyi ama yanıyor ışık. Beni tatmin eden bir yanıt alamadığım için hiç dokunmadım. Alalı 1,5 sene oldu. Aldığımda muayenesi yeniydi. Şimdi mart ayında muayene var eğer egzoz emisyonunda bir sorun çıkmazsa dokunmayacağım. Artık gözüm de alıştı :)

Aracınız
Herkese merhabalar,
2014 model aracımda P0420 arıza kodu alıyorum. Bu kod ile ilgili arızayı gidermek için lpg ayarından subap ayarına yaptırmadığım bakım kalmadı ama sorunu çözemedim. Aracım şuan 63000 kmde ve benden önceki sahibinde 26000 kmden beri bu arıza kodunu veriyormuş. Önceleri sadece LPGde arıza lambası yanarken şimdilerde benzinde de yanmaya başladı. Düşük devir ve sabit hızda aracı kullandığımda hemen arıza lambası yanıyor ve cihazla söndürmeden sönmüyor. Çekişinde, gidişinde yada yakıtında zerre sıkıntı olmamasına rağmen arıza lambası yanmasından son derece rahatsızım. Son çare olarak katalizörü değiştirmeyi düşünüyorum. Daha önce başına benzer bir durum gelen yada başka bir sebeple katalizörünü değiştiren arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Benim sorduğum egzoz ustası matay marka (üzerindeki orijinalinin bu olduğunu söylüyor) işçilik dahil 2000 tl ye değiştireceğini söylüyor. Ayrıca bu araçların Japonyada kullandıkları orjinal katalizörü de temin edip takabileceğini söylüyor ve ona daha çok güvenirim diyor. Ona da 2350 tl istiyor. Ve son olarak da araçta lpg var diye ikisine de garanti veremem diyor. 15 gün boyunca arıza lambası yanması durumunda eski katalizörünü geri takar paranı iade ederim diyor. 15 günden sonra yapabileceğim birşey yok diyor. Bu sebeple daha önceden katalizörünü değiştiren arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Ne marka taktırdınız? Benzer bir arıza sebebiyle değiştiren varsa sorun çözüldü mü ve kaç bin km oldu? Lpg varken katalizöre garanti verdiler mi? Ne kadar ödediniz? Ebaydan katalizör alanları da duyuyordum. Fb7 için alan varsa link paylaşabilir mi? Bizim araçların üzerindeki katalizör gerçekten de Metay marka mı? Konu hakkında yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkürler...
Benim arcimda 2013 fb7 65bin km de katalizor arizalandi servis degiscek dedi honda turkiye garanti kapsaminda olmadigini soyluyor. Yakittan kaynakli diye benim ne kullandigimi nerden biliyorsunuz sinir bozucu durum.tuketici haklarina basvuracagim. Onerileriniz nedir arkadaslar

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Benim arcimda 2013 fb7 65bin km de katalizor arizalandi servis degiscek dedi honda turkiye garanti kapsaminda olmadigini soyluyor. Yakittan kaynakli diye benim ne kullandigimi nerden biliyorsunuz sinir bozucu durum.tuketici haklarina basvuracagim. Onerileriniz nedir arkadaslar
Kilometreniz daha çok düşük bence temizleme yoluna gidin.
Bildiğim yöntemler.
> Yakıta temizleme solüsyonu koyup yüksek devirde sabit gitme. Kurumları yakar.
> Katalizör çıkarılır. Temizleme solüsyonuna batırıp beklenir.
Fakat katalizörünüz lpgdeki fazla ısıdan dolayı katalizörün peteklerini eritmiş ise temizlemekte işe yaramaz. Bunu kamera ile bakıyorlar diye duydum. Lakin görmedim.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Geri