Fb7 de lpg de benzin düşme ve çözümü.

Aracınız
aslında depoya giden kablo bir röleye bağlanıyor. röleye de kontaktan gelen 12 volt 1 sn geciktirilerek veriliyor. Kontak açıldıktan 1 sn sonra röleye bağlı olan ve kesilmiş olan deponun kablosu birleştirilmiş oluyor ve 30 sn sonra ibre gerçek değeri gösteriyor.

Aracınız
Civic FC5 2018
aslında depoya giden kablo bir röleye bağlanıyor. röleye de kontaktan gelen 12 volt 1 sn geciktirilerek veriliyor. Kontak açıldıktan 1 sn sonra röleye bağlı olan ve kesilmiş olan deponun kablosu birleştirilmiş oluyor ve 30 sn sonra ibre gerçek değeri gösteriyor.
Hocam su sistemi detaylıca anlatsan çok faydalı olur. Biz de bir elektronikçiye gidip devreyi yaptırırız. Sonra da senin anlattığın şekilde montajını yaparız. Forumdaki bir çok arkadaş da duacın olur vallahi.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Depo kablolarının rengini bilmiyorum. İptal edilen emulatöre giden kabloları kullandım. 4 kablo var. 2 tanesi depoya giden kablonun ortadan kesilmesiyle elde edilen 2 uçtur. biri + uç diğeri de kontağı çevirince elektrik getiren uçtur. Devre araca takılı olduğundan sökemiyorum ancak internetten geciktirme devresi diye aratırsanız zaten benzer devreler olur. 1 transistör ve bunun başında bulunan bir kondansatör ve çıkışına bağlanan bir röleden oluşur. Rölenin uçlarına depoya giden kabloyu kestiğimizde oluşan 2 kabloyu bağlıyoruz.
Sürekli elektrik olan kabloyla transistörün kolektör beslemesi yapılıyor. Transistörü de kontaktan gelen elektrikle sürüyoruz. Ayarlı direnci kontağı açtıktan sonra en az 1 sn geciktirme olacak şekilde deneme yanılmayla ayarlıyoruz. 1 sn yerine 5 sn olsa 4 sn daha geç devreye girecektir. Yoksa farkı yoktur. Bu devrenin yaptığı şu. Kontağı açtıktan sonra depodan sinyal gelmelidir. İşte bu devre kontağı açtıktan birkaç sn sonra depodan sinyal gelmesini sağlayarak göstergenin düşmesini engeller.
Yaratıcı olup başka anahtarlar ekleyerek uzun yolda kontağı kapatmadan tekrar resetleyebilirsiniz. Ancak ortalık karışmasın diye ben bunu yapmadım.

Su modulu taktiran arkadaslar sizlere sesleniorum modulu montaj tarifini fotosunu paylasirsaniz cok ihya olucaz

SM-N900 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Su modulu taktiran arkadaslar sizlere sesleniorum modulu montaj tarifini fotosunu paylasirsaniz cok ihya olucaz

SM-N900 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bende 2017 civic elegans var lpg yi ben taktirdim
Benzin ibresi yarım depodan fazla olmasına rağmen range 90 km civarına kadar düştü sonra arabayı calistirdigimda range 274 olmuş ibre de gerçek değere dönmüş yani kendi resetleme yapmış

SM-A500F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
şimdi bu başlık lpg ile giderken benzin ibresinin düşmesini mi anlatıyor yoksa benzin ibresinin 0dan başlayıp yükselmesini mi?

Mousto

0
Aracınız
Arkadaşlar merhaba ben aracı 2016 ağustos ayında aldım fb7 kasa yolda giderken benzin düşüyor ama stop ettiğimde kontağı çevirince aynı yerde kalıyor çalıştığı zaman araç tekrar benzin yükseliyor fabrikanın taktığı o aparat var mı şimdi benim aracımda o zaman?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar merhaba ben aracı 2016 ağustos ayında aldım fb7 kasa yolda giderken benzin düşüyor ama stop ettiğimde kontağı çevirince aynı yerde kalıyor çalıştığı zaman araç tekrar benzin yükseliyor fabrikanın taktığı o aparat var mı şimdi benim aracımda o zaman?

Evet o aparat

Aracınız
şimdi doğru mu anlamışım benzin ibresi düşüyor ama benzin yakmıyor değil mi? ben acaba zengin karışım yapıyor da benzin de mi yakıyor diye düşünüyordum yada belli bir devrin üstünde benzine geçtiğini söyleyenler var nedir bu işin aslı?

Geri