FB7 direksiyon gıcırtısı ve çözümü

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
spor yaylarımı taktıktan sonra başlayan önceden hiç umursamadığım ama son günlerde sesi iyice insanı çileden çıkaran bir durum. özellikle durduğum esnada direksiyonu çevirirken duyulan bir gıcırdı. kime gittiysem olur, kronik, spor yay var ondandır gibi söylemlerde bulunan ustalara inat. geçen hafta memlekette arkadaşıma söktürdüm kule rulmanlarını. ha bu arada rulman dediğime bakmayın içinde fiber plastik bir parça var (fd6 da bilya mevcut) açıkçası biraz hayal kırıklığına uğradım. daha özenli ve uzun süre sorunsuz gider bi rulmanlı sistem yapsalar daha iyi olurdu diye düşünüyorum.
rulmanı amortisörden ayırdıktan sonra içini iyice temizleyip tekar gresleyip topladık. spor yayın birbirine tam kapanma esnasında vurma olayını da 2 metre hortum alıp tüm helezona dolayıp kestikten sonra hepsini topladık.
sonuç inanılmaz sessiz bir direskiyon hareketi şuanda :)

252736

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@rundll32 Paylaşım için teşekkürler.

Bu ses 2015 temmuz çıkışlı ilk sahibi olduğum aracımda bu hafta çıkmaya başladı. Yaylarda değişiklik vs. de yapmadım her şeyiyle orijinal, sanırım bu zamanlarda elden geçmesi gereken 4-5 yıllık bir parça. Emeğinize sağlık . . .

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@rundll32 size danışmak istediğim bir husus var, kullandığım FB7de damortisör körüklerimde yırtık, körük değişimi ile o bölgeyi de temizletip yağlatmayı planlıyorum ama siz hangi gresi kullandığınız ve zamanla gıcırtıda herhangi bir tekrardan oluşma durumu varmı? Bilgi verebilirseniz sevinirim.

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Fd6 da bu sorunu nasıl çözeriz @m2hamid hocam
FD6da amortisör kuleleri bilyalı ve yağlama ile ses ortadan kalkıyor, videoları mevcut. En kötü n11'den SKFnin bilya setini alıp değiştirirseniz yine sorun kalmıyor.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
@rundll32 size danışmak istediğim bir husus var, kullandığım FB7de damortisör körüklerimde yırtık, körük değişimi ile o bölgeyi de temizletip yağlatmayı planlıyorum ama siz hangi gresi kullandığınız ve zamanla gıcırtıda herhangi bir tekrardan oluşma durumu varmı? Bilgi verebilirseniz sevinirim.
benim ustam beyaz bi gres kullandı. adını bilmiyorum ama bir kez yapınca en kötü 2-3 sene gider sonuçta hareketli malzeme içindeki gres belli bir süre sonra ömrünü dolduracak ve yine gıcırdayacaktır

Geri