Fb7 direksiyonu sert mi yoksa benim araçta mı sıkıntı var?

Meraba arkadaşlar bir kaç arkadaşın aracını kullandıktan sonra fark ettim ki benim civicte motor çalışır halde ama araç durgun iken (park halinde) direksiyon sert. Fc5 test sürüşünde de özellikle direksiyonu kontrol ettim ve neredeyse parmak ucuyla döndürülecek yumuşaklıkta ama benim 2015 model araçta sert. Sanki elektronik değil de hidrolik direksiyon gibi. Acaba normali mi böyle yoksa bir sıkıntı mı var?
Bu arada bizimaraçların direksiyonu elektronik mi yoksa elektronik destekli hidrolik mi ondan da emin değilim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bende de 2015 elegance var benimki de aynı. Sorun yok yani hocam

General Mobile 4G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Araç park ederken manevra yapma bakımından dezavantaj yaratıyor. Acaba yağla, lastikle vb. Şeylerle alakası var mıdır ki? Geçen 2005 megane kullandım onun bile direksiyonu daha yumuşak :(

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Musa

0
Aracınız
Evet. Özellikle yaz günleri :) city modu olsaymış iyiymiş. Ama yapacak bir şey yok. Daha ağır hissettiriyor aracı. Benim araca binenlerin de hoşuna gidiyor tank gibi güven veriyor diyorlar :)

Evet. Özellikle yaz günleri :) city modu olsaymış iyiymiş. Ama yapacak bir şey yok. Daha ağır hissettiriyor aracı. Benim araca binenlerin de hoşuna gidiyor tank gibi güven veriyor diyorlar :)

Muhakkak avantajları da vardır ama bi tık daha yumuşak olabilirdi bence. Bu arada bizim dirrksiyonlar tamamen elektronik mi yoksa elektronik destekli hidrolik mi? Bu konuda bilginiz var mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

2015 var bendede cok agir geliyor ya bugun dikkatimi cekti hatta :( olumsuz bir ozellik bence

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Elektronik destekli biliyorum, o direksiyon agirligini ben soyle kesfettim lastiklere yakit ekonomisi icin 45 bar hava basmisim haberim yok pamuk gibi olmustu fakat yol gitmeye baslayinca hicte o kadar iyi bir sey olmadigini farkettim cunku konfor cok dusmustu ve butu darbeler kabinin icindeydi.. Sinirden 32 ye indirdim bu seferde lastikler inik gibi durdu ama araba obur turlu cok gergin oluyor, tamam cok iyi gidiyor ama yol tutusu yok onu hissediyorsunuz, Yol tutusu olmayan araba da cok tehlikelidir. Direksiyon cok sert degi ama giderken ayri dururken ayri hassasiyette olmasi normal bence..

SM-T800 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri