FB7 -FD6 Konfor - Yalıtım kıyaslaması ?

yawss

0
Arkadaşlar selamlar ,

2009 Makyajlı FD6 aracımı satıp FD7 Premium yada Elegance modeli almayı planlıyorum.

İki kasada şekil olarak güzel ve bana hitap ediyor.

Benim sadece sormak istediğim, konfor açısından kasa değiştirmeme değecek bir değişiklik olup olmadığı.
mesela FD6 da süspansiyonlar bana göre çok konforsuz , en ufak çukurlarda tüm titreşimi hissediyorum.
Ayrıca direksiyonun da VW araçlarında olduğu gibi yumuşacık olmasını isterdim.

Bu tür durumlar FB7 de düzeltildi mi acaba ? FB7 ye geçenler memnun mu ?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar selamlar ,

2009 Makyajlı FD6 aracımı satıp FD7 Premium yada Elegance modeli almayı planlıyorum.

İki kasada şekil olarak güzel ve bana hitap ediyor.

Benim sadece sormak istediğim, konfor açısından kasa değiştirmeme değecek bir değişiklik olup olmadığı.
mesela FD6 da süspansiyonlar bana göre çok konforsuz , en ufak çukurlarda tüm titreşimi hissediyorum.
Ayrıca direksiyonun da VW araçlarında olduğu gibi yumuşacık olmasını isterdim.

Bu tür durumlar FB7 de düzeltildi mi acaba ? FB7 ye geçenler memnun mu ?

Merhaba,

FB7 de Süspansiyon ve yalıtım konuları iyileştirildi, FD6 ya göre donanım olarak sizi fazlasıyla tatmin edecektir.
Direksiyon sertliği bence iyi, vw direksiyonu ile arasında bir fark göremedim. [MENTION=6]avansis[/MENTION] arkadaşımız FD6 dan FB7 ye geçti konuyu görünce düşüncelerini yazacaktır.

eray

0
merhaba tabiki yeni herzaman yenidir.
Belli bir rakam farkı verip dünya nimetlerinden daha fazla faydalanmak en doğal hakkın.
Bana kalırsa FD6 kullanıyorum diye yazmıyorum.İmkanınız varsa Başka bir şeyin dikkat çekmeyeceği bir alana aynı renk olmak kaydı ile hem FD6 hem de FB7 koyun sessizce bir köşeye çekilin (Umarım FB7 nin çok gündemde olduğu bir forumda yanlış anlaşılmam ;) ) ve gelen gidenin araçlara bakışların bir sayın bakalım derim
Uzun lafın kısası herzaman söylerim yeni her zaman yenidir.
saygılar :eek:k:

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
merhaba tabiki yeni herzaman yenidir.
Belli bir rakam farkı verip dünya nimetlerinden daha fazla faydalanmak en doğal hakkın.
Bana kalırsa FD6 kullanıyorum diye yazmıyorum.İmkanınız varsa Başka bir şeyin dikkat çekmeyeceği bir alana aynı renk olmak kaydı ile hem FD6 hem de FB7 koyun sessizce bir köşeye çekilin (Umarım FB7 nin çok gündemde olduğu bir forumda yanlış anlaşılmam ;) ) ve gelen gidenin araçlara bakışların bir sayın bakalım derim
Uzun lafın kısası herzaman söylerim yeni her zaman yenidir.
saygılar :eek:k:
Eray abi görüntü açısından sana katılıyorum fakat konforu bambaşka fb7'nin :) Dediğin gibi yeni her zaman yenidir.

yawss

0
Walla açıkçası FD6 nın kasasını bende hala daha çok beğeniyorum fakat FB7 de görüntü olarak artık bana çekici geliyor.
Yeni her zaman yenidir düşüncesine katılıyorum fakat aracı yenilerken de FD6 da eksikliğini hissettiğimiz hususların yeni modelde düzeltilip düzeltilmediğini bilmek gerekir.

Aynı motor ve şanzumana sahip daha iddiasız görünümlü bir aracı almak için insanın bir sebebi olmalı, Bu kriterler de benim için direksiyon ve süspansiyon ve yalıtım konularında bir gelişim sağlanıp sağlanmadığıdır...

Trust

0
Aracınız
Hocam aracınızın km nedir bilemiyorum ama masraf çıkarmaya başladıysa masraf yerine bi kaç bin daha ekleyip fb7 geçin derim.
Kasa olarak iddiası yok tabiki fd6 yanında ama konfor olarak direksiyon vuruntular indirgendi fb7 de o yonden ihtiyacınızı karşılar.
Beklenti kişiye göre değişir ben konfor açısından memnunum ama kasa olarak tabiki fd6 ama nereye kadar.araçlarımız eskiyor ve zaman geçtikçe eskiyecekler aradaki fiyat bandı açılmadan bence düşünmelisiniz ..

yawss

0
Hocam aracınızın km nedir bilemiyorum ama masraf çıkarmaya başladıysa masraf yerine bi kaç bin daha ekleyip fb7 geçin derim.
Kasa olarak iddiası yok tabiki fd6 yanında ama konfor olarak direksiyon vuruntular indirgendi fb7 de o yonden ihtiyacınızı karşılar.
Beklenti kişiye göre değişir ben konfor açısından memnunum ama kasa olarak tabiki fd6 ama nereye kadar.araçlarımız eskiyor ve zaman geçtikçe eskiyecekler aradaki fiyat bandı açılmadan bence düşünmelisiniz ..

Walla aracim 86000 de, herhan gi bi ariza cikarmadi cok sukur ama ben biraz daha konfor istedigim icin , baska bir markaya da gecmek istemedigim icin Fb7 yi arastiriyorum.

Suspansiyonlar yumusatilmissa ve direksiyon da fd6 gibi sert degilse dogru yoldayim demektir.

Dediginiz gibi fd6 iyiydi ama artik bi yere kadar. Tum markalar artik yeni modellerinde konforu on planda tutuyor.

Geri