FB7 -FD6 Konfor - Yalıtım kıyaslaması ?

Trust

0
Aracınız
Walla aracim 86000 de, herhan gi bi ariza cikarmadi cok sukur ama ben biraz daha konfor istedigim icin , baska bir markaya da gecmek istemedigim icin Fb7 yi arastiriyorum.

Suspansiyonlar yumusatilmissa ve direksiyon da fd6 gibi sert degilse dogru yoldayim demektir.

Dediginiz gibi fd6 iyiydi ama artik bi yere kadar. Tum markalar artik yeni modellerinde konforu on planda tutuyor.
O yonden hiç kuşkunuz olmasın direksiyon süspansiyon geri görüş kamerası filan alışkanlık yapıyor insanda.bizim şirkette fd6 kullanıyoruz bazen geri yanaşırken sağda solda görüntü arıyorum içeriye izolasyon anlamında daha az ses alıyor bi kaç ufak dokunuş ile fd6 arayacaginizi sanmıyorum .en azından arkaya 2 kişi oturduğunda o kasis yada çukura girdiğinizde tak tak vurmalar fb7 yok.

yawss

0
O yonden hiç kuşkunuz olmasın direksiyon süspansiyon geri görüş kamerası filan alışkanlık yapıyor insanda.bizim şirkette fd6 kullanıyoruz bazen geri yanaşırken sağda solda görüntü arıyorum içeriye izolasyon anlamında daha az ses alıyor bi kaç ufak dokunuş ile fd6 arayacaginizi sanmıyorum .en azından arkaya 2 kişi oturduğunda o kasis yada çukura girdiğinizde tak tak vurmalar fb7 yok.

çok teşekkür ederim, bu şekilde yılbaşından sonra FB7 ye geçmek şart oldu. zaten araç bakacağım zaman kendim de kullanma imkanı bulacağım.
o zaman ben de izlenimlerimi paylaşacağım.

Aracınız
çok teşekkür ederim, bu şekilde yılbaşından sonra FB7 ye geçmek şart oldu. zaten araç bakacağım zaman kendim de kullanma imkanı bulacağım.
o zaman ben de izlenimlerimi paylaşacağım.

Ustamda fd6 vardı. Aracı benimde çok kullandığım oldu. FD6 2010 model elegance ve 120000km de . Karavan çekmek ve günlük işlerde kullanıyoruz. Sert çukurdaki tak tak sesi arka süspansiyona takoz koydurarak geçirdik.
fd6'daki memnuniyete dayanarak sıfır araç alırken babama fd7 aldırdım.
fd6'daki amortisör sorununu çözmüşler fakat;

1- İşçilik kalitesi düşürülmüş
2- Bana göre tipi biraz kötüleşmiş ama yine şık durmaya devam ediyor.
3- Her honda da olan kafadan kopma/kayma sorunu devam ediyor.
4- Yalıtım da pek bir değişiklik yok. Özellikle su birikintileri fd6'ya göre daha çok belli ediyor kendini.

Araştırma yapmadım ama , sanırım fd6 lar Yabancı üretim ki bu işçilik kalitesi tr üretim olan fd7'lerde bariz kendini belli ediyor. Aynı bayide olan iki farklı modele baktım özellikle dikkat etmenizi isterim , ön camda olan sensörlerin tavan kısmına girdiği yerde tavan kaplamasının kesim noktasına, 2014 civic'te bariz ucuz bir işçilik , 2014 accord'ta gayet orjinal bir işçilik. Yine aynı noktadan hareketle bir arkadaşımdaki kazasız değişensiz 2005 Jazz'ına baktım, Accord modelindeki gibi orjinal bir şekilde karşıma çıktı. 0'km si 109küsür binlira olan accorddaki kaliteyi 2005 model 25000 TL 'lik jazz'da bulup 65bin küsür lira verdiğim 0 arabada bulamamak..... Cidden moral bozucu olmuştu.

Sonuç olarak üyeliğim sonrası ilk mesajımı yazdığım için , dolu olan içimi dökmek istedim.
Şimdiden hoş buldum deyip eğer aracınızda ağır bir sorun yoksa model yükseltme konusunda , detaycı bir insansanız tavsiye etmem.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=576]Lada2108[/MENTION] Öncelikle hoşgeldiniz, kalite düşme konusuna katılıyorum, ancak kendi izlenimlerimle yalıtım konusunda Fb7 gözle görülür bir şekilde daha iyi ;)

eray

0
MERHABA bir kaç ufak dokunuş ..nereye kadar dokunabiliriz ki....Geri görüş kamerasını ben hiç aramıyorum çünkü taktırdım.Navix Honda Multimedya taktırdım.:eek:k:
küçük bir kıyaslama yapalım TABİ KESİNLİKLE ŞUNU BELİRTEYİM BUNLAR BENİM KİŞİSEL GÖRÜŞLERİM...SAYGI DUYARIM ..HERKESİN DÜŞÜNCELERİNE ...

1-Fd6 ya göre çoğu konuda fb7 üstün diyebilirim.tasarım olarak fd6 evet daha güzel ama fb7 nin de önden duruşu hiçte kötü diğil Arkası kötü DERİM.

2-özellikle donanım konusunda fb7 üstün. Üstünlüklerine gelince koltuk ısıtma,hıll holder,lastik basınç sensörü,standart ı mıd bilgi ekranı vb...

3- Yakıt konusunda ise litre bazında fd6 ile hiç bi fark yok.sadece econ tuşu aktifken uzun yolda birazdaha az yakıyo diyebilirim fb7 için. onun sebebide şu econ aktifken gazı çok fazla açmayınca vites düşürmüyo bulunduğu viteste hızlanmaya çalışıyo tabi atmosferik 125ps makinada bu pek te mümkün olmuyo şu an benim lpg tüketimim uzun yolda 190-210 kuruş .şehir içi 250-280 cıvarı ki benimki otomatik olduğu için şehir içi tüketimi fazla.

4-bu arada lpg li model de bazı hızlarda lpg de ufak bi silkeleme olayı var yolda giderken herzaman yapmıyo bunu internete cıvıc eco silkeleme diye aratırsanız baya şikayet var servisin dediğine göre i-vtec ile alakalı bi durummuş sorun teşkil etmiyomuş ?? bazen benzinde de yaptığı oluyo fakat lpg deki kadar hissedilmiyor..

5- benim fb7 den tek şikayetci olduğum konu iç malzeme kalitesi.. çok net söyleyebilirim ki b segmenti olan polo ve fiestanın iç malzemesi bariz daha kaliteli.
6- Uzun mesafede FD6 kaçar gider FB7 de kesici çok çabuk devreye giriyor çok aşırı hassas fb7 nin en alımlı tarafı da güvenlik zaten
:eek:k:
7-Biraderin arkadaşı aldı gidip 0 ini inceledim 2012 kasasi ozellik olarak cok dolu sonra
baya kırpıldı,benimde doseme pek icime sinmedi
8- fb7 bodykitle gayet basarili olabiliyor
9- Arkadaşlar millet heryerde 2012 cikma ayna ariyor
.muha. yeni kasa maalesef baştan sakat çıktı, önden de arkadan da estetiği öldürmüşler, içi de daha basık ve sıkıcı olmuş
10- motor aynı, yürüyen, süspansiyon falan aynı, malzeme kalitesi hayli düşük ama... donanım süper olmuş adeta yok yok özellikle yol bilgisayarı çok tatmin edici, ve sonuçta da Honda yani.. marka ismi kullanmak istemiyorum çift kavramalı otomatik arabalardan uzak durun tamam konforlu ama kesnlikle sorun yaşarsınız abd ve çin de 10 yıl garanti var
abd klasik şanzımanı1940 larda yaptı hala yollarda kolay kolay arıza yapmaz unutmayın turbolu araçlar da da sorun yaşarsınız her fazla bir kompanent bir götürüdür

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=178]eray[/MENTION] Abi eline sağlık çok güzel bir yazı olmuş :eek:k:

Aracınız
fd6 dan fb 7 ye henüz 1 ay once geçtim kesinlikle aralarında cok fark var..donanım ve konfor bakımından fb7 cok ustun fd 6 dan

eros

0
Yorumları baştan sona okudum.7 ay önce kasa yüzünden fd6 alacaktım.Izmir e araba almaya gittiğimde önceden belirledigim fd6 kasaları beğenmeyip 2012 fb7 kasa nasip oldu.Yorumlardan sonra iyiki bu kasayı almışım.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Yorumları baştan sona okudum.7 ay önce kasa yüzünden fd6 alacaktım.Izmir e araba almaya gittiğimde önceden belirledigim fd6 kasaları beğenmeyip 2012 fb7 kasa nasip oldu.Yorumlardan sonra iyiki bu kasayı almışım.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

hayırlı olsun :)

Geri