Civic FB7 FB7 Fren Uğultusu

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar yolda 160-170 civarı frene basınca acayip uğuldama oluyor, başına gelen var mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hamid hocam 81 bin km de değiştirdim, diskleri Bosch marka olarak balataları trw olarak taktırmıştım, şuan aracım 98 bin km de

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Benim orjinal balatalar öyleydi araç 55-60bindeyken hocam. Dayıma vermiştim aracı balataların çok sertleşmiş uğultu yapıyor demişti.

Trw balataların da yapısı serttir ondan olabilir.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Ben aksine trw yi yumuşak diye almıştım hocam ama yanılmışım demekki
Şimdi ne kullanıyorsunuz memnun olduğunuz önerebileceğiniz balata var mı yumuşak olan?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bence bu uğuldama sadece 160 üstünde oluyorsa, günlük kullanımda bir sıkıntı yoksa önemli değil balatayı bitirene kadar kullanın :)
TRW aslında yumuşak denebilecek özellikte balatadır ancak genelde piyasada satılan yedek parçaların üretim tarihleri hakkında pek bilgimiz olmuyor, belki taktırdığınız balata 3 yıl rafta beklemiştir, sizde 2 yıl kullanınca 5.yılı oluyor ve balata artık sertleşmeye başlıyor olabilir.
TRW, Bosch, Blueprint markaları genel olarak iyi denilebilecek kalitede ürünlerdir, bunlardan iyi fiyata bulduğunuz yeni üretimli olanları toz ve gacırtı harici işinizi görecektir düşüncesindeyim.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hamid hocam dediğim gibi 150-160 tan sonra yapıyor günlük rutin kullanımda sorun yok ama kafama da takılıyor ne yalan söyleyeyim çünkü genellikle eşim kullanıyor aracı haftada 1 felan kendim kullanıyorum onda da çevre yolunu kullanıyorum ses gelince de huzursuz oluyorum, bugün çevre yolunda çıkışı kaçırmamak için fren yaptım sese arabada uyuyan oğlum uyandı öyle bir ses yani az felan değil :)

Geri