Fb7-gaz yememe - stop etme sorunu

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar merhaba 2014 75 binde fb7 aracım mevcut. 2 yıldır problemsiz biniyordum ancak:
2-3 gün önce aracım hafiften titredi ve gaza bastığımda almadı ve ardından motor arıza ışığı yaktı. Ben aracı durdurdum stop ettim tekrar çalıştırdım arıza söndü , 5 km sonra aynı arıza tekrar etti .
Şu an araç araç ara ara gaz kesiyor bir saniyeliğine .
Brc servisine götürdüm bilgisayara bağladılar bir şey çıkmadı . Motor ustası da bağladı bir şey çıkmadı. Daha önce başına gelen var mı?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Subap ayarı en son ne zaman yapıldı ve LPG filtresi en son ne zaman değişti?

Aracınız
Civic FB7 2014
Geçmiş olsun.nasil bir makinaya bağlıyorlar hayret doğrusu.buji diyesim var ama ateşleme arızası verir.lpg zaten sıcakken bağlandığı için doğru teşhis konamiyor.tahminim ucuzdan pahalıya doğru kötü yakıt, değiştirilmeyen gaz kesici filtresi, gaz kelebeği, LPG regülatörü (favori tahminim) ve bobin (elektriksel sorunlar akü vs)

Aracınız
Civic FB7 2014
Geçmiş olsun.nasil bir makinaya bağlıyorlar hayret doğrusu.buji diyesim var ama ateşleme arızası verir.lpg zaten sıcakken bağlandığı için doğru teşhis konamiyor.tahminim ucuzdan pahalıya doğru kötü yakıt, değiştirilmeyen gaz kesici filtresi, gaz kelebeği, LPG regülatörü (favori tahminim) ve bobin (elektriksel sorunlar akü vs)
Sıralamana aynen katılıyorum hocam , bir de subap ayarı da ekliyorum içine . Bir daha yaptığı vakit kendim ustaya söylücem şunları şunları yap diye . Onlara kalsa hiçbir şey yok çünkü.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Açıkcası benzinde bi 50 km kullandım sıkıntı göremedim .
Eğer benzinde sorun yoksa LPG regülatöründe gaz kaçağı varmı diye kontrol ettirin, zamanla BRCnin LPG regülatörünün contaları özelliklerini yitirip hava kaçırıp tekleme ve geç çalışma sorunları yaratabiliyor.

Geri