FB7 hızlanma ve tekleme sorunu

merhaba arkadaşlar yaklayık 10 seenedır otomatik honda kullanıcısıyım.10 senedir 2005 vtec otokatik cıvıc aracımı kullanıyordum ve çom memnundum.2 önce 2015 honda civic eco otoamatik aldım.ıkı aydır arabaya hala alışamadım desem yeridir.vtec ten bu kasaya geçince sahki umduğum perfonması bulaamadım.kafama takılan bir iki soru var eğer bilgisi olan arkadaş varsa cvplarsa sevinirim

1- araç 100 km hızdan sonra sanki kasılıyor gibi zor hızlanıyor .rampada yada araç sollarken dip gaz yatığımda 2005 vtec aracımda olduğu gibi beni koltuğa yapıstırmıyor hatta çoğu zaman vites bile düşürmeden ağır ağır sollamaya çalışıyor.çoğu zaman F1 kulakçıklarınan vites düşürüp sollama yapıyorum

2- araba lpg de 1500-2000 devirde sabit hızla giderken tekleme yapıyor.bunu benzinde yapmıyoır.arastırmalarıma göre lpg nin gaz borularının deliklerinin manifoltta uzak yerden delinmesiymiş ama tam bilgi alamadım.

FB7 kullanan arkadaşlar araç hakkında bilgi verirse yada bu yazdıklarım hakkında bilgisi varsa cvplarlarsa çok sevinirim saygılar...

Ad Soyad
Ahmet ayan
Aracınız
Civic FB7 2012
İlk sorunuzun yanıtı subap ayarı yapılmamış ise bundan kaynaklı olabilir ikinci sorunuz ise aynı durum aşağı yukarı tüm LPG li fb7 kasa civiclerde mevcut çözüm bende çok aradım fakat bulamadım alıştım diyelim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İlk sorunuzun yanıtı subap ayarı yapılmamış ise bundan kaynaklı olabilir ikinci sorunuz ise aynı durum aşağı yukarı tüm LPG li fb7 kasa civiclerde mevcut çözüm bende çok aradım fakat bulamadım alıştım diyelim

çk tesekkur ederim.subap ayarı yapıldı 500 km once.rampada hızlanması feln çok yavaş acaba CVT şanzımnın özelliği felan olabilirmi.ani dip gaz yapınca yolda seyir hayinde ani bir hızlanması yok.bu konulara çok kafam takılyor

Ad Soyad
Ahmet ayan
Aracınız
Civic FB7 2012
çk tesekkur ederim.subap ayarı yapıldı 500 km once.rampada hızlanması feln çok yavaş acaba CVT şanzımnın özelliği felan olabilirmi.ani dip gaz yapınca yolda seyir hayinde ani bir hızlanması yok.bu konulara çok kafam takılyor

Hocam aracın şanzımanı cvt değil tork konvantör olarak geçen tam otomatik şanzıman mevcut var ve evet ara hızlanmalarda çok hantal kalıyor malesef

neasy

0
Aracınız
Bende de aynı araçtan var. Ani hızlanmalarda gazı kökleyince bir turbolu araç gibi değil tabi ama hızlanıyor yine de.
Acaba econ tuşu açık konumda kalmış olabilir mi?

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam aracın şanzımanı cvt değil tork konvantör olarak geçen tam otomatik şanzıman mevcut var ve evet ara hızlanmalarda çok hantal kalıyor malesef

CVT şanzıman değilmi 2015 cıvıcler? duz ylda dip gaz yapıyorum sollamada ama ani bir hızlanması yom sizdede öylemi?

Bende de aynı araçtan var. Ani hızlanmalarda gazı kökleyince bir turbolu araç gibi değil tabi ama hızlanıyor yine de.
Acaba econ tuşu açık konumda kalmış olabilir mi?

hızlyanıyor ma çok geç topluyor.2005 cıvıc vtec de ki gibi koltuğa yapıştırmıyor.econ tuşu çok etki yapacağını sanmıyorum.sollamada tam bir vasat meselaa.anı hızlanma yok

neasy

0
Aracınız
Econ tuşunu kapattığınızda araç sizin gaz tepkimenizi karşılıyor. Diğer türlü yakıt tüketimi için aracın yazılımının izin verdiği ölçüde hızlanıyor. Econ tuşu açık olduğunda yakıt tüketimi odaklı olduğu için klima performansını bile etkiliyor.

2. Sorununuz için söylüyorum araçta pipo sistemi mi var yoksa emme manifolddan montaj mı var

ilk sahibenden aldım fabrikasyon tüplü dedi.büyük ihtimal bayi çıkışlı lpg vardır.batığımda zeski arabdaki gibi montaj var.galiba monifltan montajlı. bi farkı oluyormu pipoyu ile manifolttan olmasının

Geri