fb7 i mid ekrandaki yağ uyarısı

Etacli

0
Arkadaşlar bi kaç aydır i mid ekranda yağ uyarısı alıyordum. Yağ çok ince ise ondan olabilir yada yağ müşüründen olabilir dedi usta . Yağını değiştirdim. Müşürü kontrol ettirdim . Ama hala o uyarı gitmedi . Belli bir süre gittikten sonra motor ısındığında yanıyor . Bi türlü çözemedim . Aynı durumla karşılaşan ve sorunu çözen var mı . Ayrıca usta yağı değişince yine yanarsa müşürü değişelim o da 300 400 tl tutar dedi bi müşir bu kadar pahalı mi yoksa beni mi kekliyor orijinal müşir ne kadar
a483b82907d490fb618c71f3c0870aaf.jpg

Yağın derecesi 5 40 castrol magnetik sentetik yağ

İlbeyli58

Aracınız
Civic FB7 2013
252943Selam aracımda bu uyarı yapıyor. Yağ seviyesi normal. 2013 model 70binde. Daha önce başına gelen varmı. Araca bir hafta önce LPG attım. Yardımcı olursanız sevinirim

Aracınız
Merhaba hocam.
Bende 10.000 km önce lpg ye geçtim. Yağ yakmayan araç bu km de 0.5 lt yakmış ve bende bakim öncesi sarı uyarı vermişti sadece. Usta 1 lt ye kadar normal lpg de demişti.
Ama sizdeki yağ seviyesi normalse bir gösterin.
Bu arada yağ çubuğunun uçtaki baklava kısmı ölçüm yeri.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba hocam.
Bende 10.000 km önce lpg ye geçtim. Yağ yakmayan araç bu km de 0.5 lt yakmış ve bende bakim öncesi sarı uyarı vermişti sadece. Usta 1 lt ye kadar normal lpg de demişti.
Ama sizdeki yağ seviyesi normalse bir gösterin.
Bu arada yağ çubuğunun uçtaki baklava kısmı ölçüm yeri.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yağ seviyesi normal. Göstergede yağ lambası yanmıyor. Hersey normal. Bilgisayara bağlattık arıza yok. Günde 1 kez uyarı veriyor. Arabayı tekrar çalıştırdığımda uyarı sönüyor. Bir gün sonraya tekrar yanıyor. Tekrar sönüyor. 1-2 ustaya baktırdım. Yap basıncı düşük. Uyarı verdiğinde yüksek devirde sür 10 km kadar dedi. Diğer usta tam emin değilim ama yağ sıcaklığı olabilir dedi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Aynısı bende de olmaya başladı. 5 gün önce atiker LPG attırdım. Günde 1 kez bu uyarıyı veriyor. Kapat aç tekrar düzeliyor. Yağ seviyesi normal. Eksiltme kaçırma yok.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aynısı bende de olmaya başladı. 5 gün önce atiker LPG attırdım. Günde 1 kez bu uyarıyı veriyor. Kapat aç tekrar düzeliyor. Yağ seviyesi normal. Eksiltme kaçırma yok.
LPG montajı yaptırdığınız yere bence başvurun, belki farkında olmadan yağ müşürüne bir müdahale etmiş olabilirler, yada sorun iyi takılmamış basit bir soket sorunu da olabilir.

80k fb7 yi kullandim, kesiciyi cok kullanirdim, motoru da cok zorlardim. Bu kullanima ragmen bir kez bile yag isigi yakmadi. Arac manuel ve brc lpg liydi.
Arkadaslarin yazdiklari seylerden(yagin numarasi ve filtre) olma ihtimali bana gore de cok yuksek. Her seyi kitabina uygun yapmak lazim. Kitapta yag icin 0w20 net bir sekilde yazilmis. Alin malzemeleri servisten disarida bakiminizi yapin

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar yeni aldığım fb7 aracımda bu uyarı geliyordu sürekli, atiker lpg takılıydı. Arızanın sebebi lpg takan ustaların lpg kaynaklı arızaların ekrana yansımaması için her çalıştırdığınızda aracın kendi beynini resetlettirdiklerinden oluyor. İzmirde atikerci bir lpgci ustaya götürdüm. durumu düzeltti 20 gündür herhangi bir uyarı yok, yağ seviyesi veya müşürle alakalı bir durum değil tamamiyle yanlış montaj ve iş bilmeyen lpg ustalarından kaynaklı

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar yeni aldığım fb7 aracımda bu uyarı geliyordu sürekli, atiker lpg takılıydı. Arızanın sebebi lpg takan ustaların lpg kaynaklı arızaların ekrana yansımaması için her çalıştırdığınızda aracın kendi beynini resetlettirdiklerinden oluyor. İzmirde atikerci bir lpgci ustaya götürdüm. durumu düzeltti 20 gündür herhangi bir uyarı yok, yağ seviyesi veya müşürle alakalı bir durum değil tamamiyle yanlış montaj ve iş bilmeyen lpg ustalarından kaynaklı
Geri dönüş için teşekkürler (y)

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Her yeni çalıştırmada kendini resetleyen beyin neden böyle bir soruna yol açsın ki bana mantıklı gelmedi.

Geri