Civic FB7 Fb7 icin Atiker Gold mu Grand mı?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracınız
Civic FB7 2013
bugün sabah quatro garajda başlanan lpg montaji aksam 7 gibi bitti.
son anda atiker grand taktirmaya karar verdim.umarim pisman olmam.
sindilik hersey yolunda gibi.
ancak vtec sallamaları sanki daha artti. eskiden 1500 devir bandinda cok olurdu simdi 2000 devir civarinda da ufak silkelemeler oluyor gibi geldi. kullandikca gorecez bakalım.

Aracınız
Civic FC5 2020
Karar sizin tabiki ama Oldum olası atikeri sevmedim nedeni ise ilk aracımı aldığımda üstünde Atiker vardı ve gerçekten beni LPG den soğuttu, ve nihayetinde arabayı sattım
Daha sonra hiç bir aracıma atiker taktırmadım
landirenzo (Astra h), prins teknomax (Astra j), ve şuan fb7 aracımda BRC var hiçbirinde sorun yaşamadım

Aracınız
Civic FB7 2013
peki lpg de benzine gore daha mi cok silkeleme tekleme benzeri vtec boslugu dedikleri olaydan oluyor?

Aracınız
peki lpg de benzine gore daha mi cok silkeleme tekleme benzeri vtec boslugu dedikleri olaydan oluyor?
Hayırlı olsun.
Benzine göre lpg de daha fazla hatta lpg de hissediliyor.
Kendi aracımda buji aralıklarını daralttık, afr ile oynadık, egr temizlettik, farklı yerlerden gaz aldım, econ açık kapalı denedik ve hiçbirşey değişmedi. Olan 4 bujiye oldu çünkü tırnağı geri açınca güvenemeyip değiştik.
Alıştık artık herkesin aracında var. Siz tasarruf yönünü düşünün. Tekrar hayırlı olsun.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
İkinci el aldım seçme şansım olmadı üzerinde atiker lpg var şu kış aylarında bile 1km olmadan LPG ye geçiyor dip gaz yapıp kesiciye bile girsem lpg den atmıyor. Yakıt tüketiminde daha 1lt den fazla fark görmedim 0.4lt ye kadar düştüğü de oldu. Enjektör seside yok. Seçme şansım olsa atiker taktırmazdım başka marka taktırırdım ama bence kötü sistem değil arkadaşlar.

Aracınız
Civic FB7 2013
Aksama kadar lpgcide durdum, sadece atiker ve prins lpg ye bakan dukkana aksama kadar 4 tane ariza geldi hepside prinsti ve biri beyindi.
ha tesaduf mudur? tabi ki.
ama prins de olsa ariza yapiyor işte. brc keza lpgcilere gidip bir sorun neleri var ne arizalar..

Aracınız
Hocam şimdi marka bazında arıza olayına girersek bizde neyin ne olduğunu bilemeyiz. Daha öncede yazıldı marka ne olursa olsun önce işçilik önemli. Ama kesin birşey var şuan en kaliteli kit prinstir. Hele vsi kitte khein enjektör vardır ki şuan aracınızın benzin enjektörleride aynı markadır.
İşçilik hatası olabilir, motor yıkanıp beyin su almış olabilir, afr gerekebilir ki her subap ayarından sonra zaten gerekir, gaz filtresi tıkanmış olabilir, şamandıra takılı kalmış olabilir.

Tekrar hayırlı olsun. Siz prinsi boşverin artık verim ve tasarrufa bakın. Allah koeusun hepimizin aracına her an herşey olabilir. Bu arada benzin modülü de takıldı mi araca?

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
hayır taktirmadim modul falan, okadar araştırmaya fırsatım olmadı kaca maloluyor nerelerde yapılabiliyor?

Geri