Fb7 için camurluk icinden su almasi açılan dava

ywzckr

0
Amortisor kulesinden camurluk ici delinerek yapilan işlem dolayisiyla aracin ici su alarak arac icine koku vermesi uzerine acilan davada bayinin sadece suyu kurutup kapatma uzerine adam aracin iadesini reddetmesi uzerine dava acmis, bakanlikca araclarin davlumbaz ve camurluk iclerinden delme kesme hicbir sekilde tesisat yapilmasina izin olmadigini belirtiyor amcamiz, arac fb7 ve bu arac ayipli uretim olarak gecmis butun fb7lerin lpg tesisati boyle olunca insan sasirir. Konu cok muallak daha once forumda paylasildimi bilmiyorum ben denk gelmedim o yuzden karsilasinca paylasayim dedim. Fikri olan varsa bilgilendirirse guzel olur.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Lpg tesisatı çekilirken amortisör kule kısımlarındaki mevcut olan delikler kullanılmak yerine sanırım yeni delik açılıp boru veya filtre ayağı takılmış sanırım.
Oysa ki mevcutta delik ve orjinal tesisat geçen kısımlar var zaten. İşte o kısımlara ayak uydurarak yeni delik delmeden değerlendiriliyor.
İlginç vallahi daha neler göreceğiz.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Lpg tesisatı çekilirken amortisör kule kısımlarındaki mevcut olan delikler kullanılmak yerine sanırım yeni delik açılıp boru veya filtre ayağı takılmış sanırım.
Oysa ki mevcutta delik ve orjinal tesisat geçen kısımlar var zaten. İşte o kısımlara ayak uydurarak yeni delik delmeden değerlendiriliyor.
İlginç vallahi daha neler göreceğiz.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Fb7 de su almayla ilgili bir konu vardi yasayan arkadaslar daha iyi biliyordur konuyu, adam sifir olarak aldim diyor fabrika cikisli fb7 nin bazilari serviste lpg tesisati kuruluyordu belki ondandir bilmiyorum. Ama biz kullanicilar icin uzucu gercekten.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Normalde kabin içine lpg taşıyan borular girmiyor. Sadece lpg göstergesi için kablo giriyor. Bu kabloda zaten davlumbaz içinde aracın kabinine ulaşması gereken diğer kablolar için açılmış boşluklardan kabine alınıyor. Yanı lpg için kabine ayrıca bir delik açılmıyor. Bu deliklerin etrafında da su geçirmez contalar var. Ancak servislerde veya dışarıda montaj yapılırken bu contalara zarar veriliyor,çıkarılıp tekrar takılmıyor veya ileri doğru itilerek görevini yapması engelleniyor. Yani su alma olayı tamamen özensiz yapılan montajdan kaynaklı. (Malesef benim araçta su almıştı. Bu bilgiler ordan.)
Honda Türkiye bu konuyla ilgili tüm servislere mail atmış.
2015 Ağustos ayından itibaren lpg li araçlar direk fabrikadan montajlı olarak gelmeye başlamış. Bu tarihten önceki araçlara montaj ya serviste ya da servisin anlaşmalı olduğu brc yetkili servislerinde yapılıyormuş.
Yani 2015 Ağustos öncesi çıkışlı tüm araçlarda su alma sorunu olabilir.
Çözüm sol teker ve davlumbazın sökülüp contanın yerine takılması. Eğer gerekirse etrafının silikonlanmasi.
Kolay gelsin.

FD6 - FB7

Aracınız
Civic FB7 2012
benim 2012 model aracımda da su alma sorunu vardı. servis dediğiniz gibi lpg tesisatından şüphelendi fakat bulamadılar. sonuç olarak ön cam sökülüp tekrar takıldı, lpg den değilmiş. bir de böyle bir sorun var.

Geri