Civic FB7 FB7 için Motor Yağı Ana Konu

Merhabalar hocalarım,
Normalde FB7 araçların fabrikasyon yağları Eneos 0-20 oluyor.. Hatta kitapçıkta da önerilen bu..
Ama bunun yerine 5-30 Castrol yarı sentetik ya da 5-30 Mobil 1 Esp tam sentetik kullanırsak bir sıkıntı olur mu?
Bu arada aracımda BRC marka LPG var..
Fikirleriniz ve özellikle de deneyimleriniz benim için çok değerli, herkese verecekleri cevaplar için şimdiden teşekkür ederim..

SM-G900F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sorun olmaz kardeşim, sana kesinlikle önerdiğim bir yağ var ENEOS 5.30 tam sentetik japon araçlarına en uygun yağdır.

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

ywzckr

0
Yağ Hakkında İstişare

Merhaba, kitapcikta 0-20 onerilirken eden farkli bir yag kullanmak istiyorsunuz.

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam arkadas sanirim 0-20 zor bulunuyor, fiyati daha pahali birde internette bile en yakin uretim tarihi yagin 2017 aralık 1 yılda degismesi gereken yagin uretim tarihi en yakini 9 ay olmuş hiçbiryerdede bulunmuyor bir arkadasim samsunda hicbir yag tedarikcisinde 0-20 bulamadi 5-30 koydular mecburiyetten.

Hocam siz yine bulabilirseniz 0-20 kullanin bulamazsaniz 5-30 kullanirsiniz [MENTION=10251]emr8k[/MENTION]
iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Aracınız
Benim de bu konuda tereddütlerim var. Kimisi iklim kosullarina göre yag alin diyor kimisi illa ki 0w20 olsun diyor. Kitapcikta 0w20 diyor. Yoksa 5w30 yoksa 0w30 diyor. Kafimiiz karisti acikcasi

Aracınız
Hocam arkadas sanirim 0-20 zor bulunuyor, fiyati daha pahali birde internette bile en yakin uretim tarihi yagin 2017 aralık 1 yılda degismesi gereken yagin uretim tarihi en yakini 9 ay olmuş hiçbiryerdede bulunmuyor bir arkadasim samsunda hicbir yag tedarikcisinde 0-20 bulamadi 5-30 koydular mecburiyetten.

Haklisiniz hocam sanayide bulmak zor. Ama internette rahatca bulunabiliyor. Yagin raf omru hava almadigi, kapagi acilmadigi icin 1 yildan cok daha fazladir. Araca konulduktan sonra km dolmamissa yilda bir degistirmek gerekir. Uretim tarihine o kadar takilmaya gerek yok.

ywzckr

0
Yağ Hakkında İstişare

Haklisiniz hocam sanayide bulmak zor. Ama internette rahatca bulunabiliyor. Yagin raf omru hava almadigi, kapagi acilmadigi icin 1 yildan cok daha fazladir. Araca konulduktan sonra km dolmamissa yilda bir degistirmek gerekir. Uretim tarihine o kadar takilmaya gerek yok.

Hocam baya yazi okumustum son kullanma tarihi hakkinda hicbir veri bulamadim ama yagin uretim tarihinden uzaklastikca fiyatta indirim yapiyorlar burdan yagin uretim tarihi de bi etken onu dusunuyorum.
Bu arada konuyu acan arkadasa önerim siz tam sentetik yag kullanin hem daha uzun omurlu hemde dayanikli digerlerine gore.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

emr8k

0
Hepinizin tek tek cevaplarını okudum, çok teşekkür ederim herkese, cevap yazacak vakti gün içerisinde pek bulamadığım için böyle uzaktan izleyebildim anca..
Nerede yaşadığımı ve hangi servis olduğunu söylemeden, gayet merkezi bir şehirde bir servisin 0-20 eneos yağlarını büyük damacanalardan (ne olduğu belli olmayan yağları) kutulara doldurup daha sonra arabalara bıraktıklarını serviste yıllarca çalışmış bir ustadan öğrendim..
Bu yüzden servislerden tamamen iğrendim, garantisi bitmemiş aracın garantisini özel servis bakımıyla gözümü kırpmadan bozdurdum..
5-30 kullanmak isterken amacım kesinlikle masraftan kaçmak değil, 5 10 lira kar edeyim derken motoru kucağa almak da var sonuçta..
Bazı hocalarımızın belirttiği gibi piyasadaki 0-20 yağlar hiç güven vermiyorlar ve üretim tarihleri talep az olduğu için eski olabiliyor..
En azından isim yapmış Castrol veya Mobil1 gibi yağlar bana daha cazip geliyor..
Yeter ki araç da üzülmesin darılmasın bize, konulan yağa büyük reaksiyonlar vermesin..

SM-G900F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri