FB7 ile aranıza ben de geldim..merak ettiklerim..

Ad Soyad
VOLKAN COŞKUN
Aracınız
Civic FB7 2014
Merhabalar..
2014 FB7 Eco Elegance aldım..
Bazı merak ettiğim şeyleri sizlerle paylaşmak istedim..bilgisi veya önerisi olanlar varsa yardımcı olursanız çok sevinirim..
1- Araç park halindeyken vitesleri S-D-N-R-P arasında geçişlerinde ufakta olsa kasada hissediyorum bu normal midir.?
2- LPG dolum yerinden gaz alırken tam oturmuyor ve alimle tutmak suretiyle gaz alıyorum bunun tamiri çok mu zordur.?
3- LPG'de giderken benzin göstergesi düşüyor ama stop edip tekrar çalışınca düzeliyor..bu normal midir.?
4- Katlanır ayna sonradan takılabiliyor mu.?
Teşekkürler

Belli belirsiz olur... Hafifçe bazen tikirt ediyor... Ama geçen haftalarda şanzıman yağı değiştim nerdeyse yok onu demek istedim. Biraz izafi oluyor... Sorun çıkmadığı için zamanla Biz alışmış olabiliriz.. sizin araç size yeni olduğu için. Bişey çıkacak endiseside var reklamlarda ki gibi .... Ama muhtemelen normal. Benimki 2014 model 58 binde... Arada çokta km fark normaldir yani...

herkese selamlar...

Aracınız
O bahsettiğiniz durum sağlıklı tüm tork konvektörlü otomatik şanzımanlarda olur.Araba çok hafifçe bir kıpırdanır.Şanzımandaki yağ basıncının iyi olduğunu gösterir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Bu durumun km ile yağ değişimi ile bir alakası yoktur.Birçok tork konvektörlü tam otomatik araç sürdüm park halinde ve ayağınız frende basılı PRND geçişlerinde hafif bir kıpırtı sallantı hepsinde var.Dediğim gibi bu durum yağ basıncı ile ilgili

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhabalar..
2014 FB7 Eco Elegance aldım..
Bazı merak ettiğim şeyleri sizlerle paylaşmak istedim..bilgisi veya önerisi olanlar varsa yardımcı olursanız çok sevinirim..
1- Araç park halindeyken vitesleri S-D-N-R-P arasında geçişlerinde ufakta olsa kasada hissediyorum bu normal midir.?
2- LPG dolum yerinden gaz alırken tam oturmuyor ve alimle tutmak suretiyle gaz alıyorum bunun tamiri çok mu zordur.?
3- LPG'de giderken benzin göstergesi düşüyor ama stop edip tekrar çalışınca düzeliyor..bu normal midir.?
4- Katlanır ayna sonradan takılabiliyor mu.?
Teşekkürler
Merhabalar,
1- Çok normal.
2- LPG dolum girişinde böyle bir sorun olmaması lazım, bir LPG ustasına gösterin, LPG dolum ağzı pahalı bir parça değil, gerekirse değiştirtirsiniz.
3- Normal, aracınızda modül olduğu için araç her çalıştığında tekrar resetliyor.
4- Takılabiliyor.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Hoşgeldin hocam

1. Vites geçişlerini çok hafif hissetmek normal.

2. LPG dolum yerine dokunmadan gaz alman gerekiyor bu normal değil.. Benim bildiğim kadarıyla yaptırmak zor değil..hatta bu LPG ara parçanın kısa modeli var hiç sökmeden kapağın altında duruyor.

3. Benzine ve Km ye entegre yakıt şamandırası olduğu için, LPG de km yaptığınız sürece benzin yakıt göstergesinin düşmesi normaldir....Bir modül takarak bu olayı çözüyorlar..LPG de giderken benzin göstergen düşmüyor böylece..

4. Katlanır ayna konusunda çok bilgim yok sadece şunu söyleyebilirim eğer elektirkli içerden tuş ile kapanıyorsa aynanız muhtemelen bununda modülü vardır...Manuel ise ayna bunu elektrikli yapmak maddi açıdan biraz pahalı olabilir...orijinali neyse onu kullanmak en iyisidir...iyi günler.

Son karar tabiki sizin. Saygılar

Son düzenleme:
Geri