Fb7 ilk mars sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhabalar arkadaslar,

Asagiya ekledigim youtube sayfasindaki gibi bir sorunum olustu. Surekli yapmiyor ama. Sabahlari ilk marsta yapiyor cogunlukle. 2 gun once ogle saatlerinde de yapti. Sanki stop edecek gibi oluyor. Ek olarak motor soguk oldugunda titreme sorunu oluyor. Ama isinince hic problem olmuyor. Bugun Bostanci Kocarslan Honda ya goturdum. Orada ayni problem olmadigi icin bir gece once birakmaniz gerekiyor dedi usta. Ileriki gunlerde bakacagiz artik. Yardimci olabilirseniz sevinirim. Iyi gunler...

Link :

SM-M307FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Vanayı tam kapatamamış olabilirsiniz yada farklı bir yerden bağlantı olabilir, en kötü ihtimal güvendiğiniz bir BRC LPG servisinden vananın tam kapalı olup olmadığını kontrol etmesini isteyin olmazsa.
Hatta LPG regülatör diyafram tamiri için fiyat isteyin, BRC servislerinin %90ı bu sorunu biliyor ve rutinde tamiratını da yapıyorlar.
@h.k_ahmet hocam vana ile ilgili sizin ek bir bilginiz varmı?
Son olarak bu konuda önerilen regülatör mü enjektör mü ayrımını isterseniz deneyin.
Hocam şöyle bir araştırdım vana bu olmalı. sketch-1591729027162.jpegsketch-1591730204358.jpeg

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aracınız
Civic FB7 2013
Tesekkurler. Bugun sabah denedim bogulma olmadi. Hemen calisti araba. Ama titresim devam ediyor.Ilk calistirmada 1300 devir civari basliyor. Yavas yavas 700 -800 devire dusene kadar titresim devam ediyor. Sonra ortadan kalkiyor .Bir muddet daha deneyecegim. Insallah sorun duzelir...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Tesekkurler. Bugun sabah denedim bogulma olmadi. Hemen calisti araba. Ama titresim devam ediyor.Ilk calistirmada 1300 devir civari basliyor. Yavas yavas 700 -800 devire dusene kadar titresim devam ediyor. Sonra ortadan kalkiyor .Bir muddet daha deneyecegim. Insallah sorun duzelir...

Benzinde Shell V-Power gibi yüksek oktanlı benzin kullanırsanız ilk çalıştırmada araç daha rahat eder.
Titreşim içinde eğer ciddi sarsıyorsa motor kulaklarını kontrol ettirebilirsiniz, araç 7 yaşında olduğu için kulaklar eski performansını göstermiyor olabilir.

Aracınız
Civic FB7 2013
Titresim subap ayarindan sonra hissedilir oldu. Arada vuruntu da hissediyorum. Uzun yol yapmadim hic. Memlekete giecegim yakinda. Araba rahatlar acilir bilgileride aldim internette. Sonuca gore hareket edecegim

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Titresim subap ayarindan sonra hissedilir oldu. Arada vuruntu da hissediyorum. Uzun yol yapmadim hic. Memlekete giecegim yakinda. Araba rahatlar acilir bilgileride aldim internette. Sonuca gore hareket edecegim

Eğer benzinde de hissettiğiniz titreme aynen devam ediyorsa subap ayarının iyi yapılmamış olması da ihtimal dahilinde :unsure:

Geri