Civic FB7 Fb7 Isıtma problemi?

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar merhaba;
Aracım 2012 model FB7 kasa honda civic. Forumda biraz araştırma yaptım ama sorunumla benzer bir sorun göremedim. Benim sıkıntım şu şekilde: Sürücü tarafı en soldaki hava kanalından soğuk diğer kanallardan sıcak hava geliyor. Trafikte bir süre rölanti de durduğumda diğer kanalların ısısı da ılımaya başlıyor. Eğer sürekli gaz verirsem sürücü kanalı da dahil olmak üzere çok iyi derecede sıcak hava veriyor. Gaz vermeyi bıraktığım an soğumaya başlıyor ve soğuk hava veriyor. Ne kadar istemesem de peteği söktürdüm ve peteğin içini açtırdım. Peteğin içerisi tertemiz hiç bir kir tıkanma yok. Ara kanallar çok ince. Şişleme işlemi de yaptık. Ancak sorun hala devam ediyor. Bunu nasıl çözebiliriz bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Aracınız
Civic FB7 2012
petek tıkanması çok yüksek ihtimal hocam. önceki aracımda aynı sorun vardı ve sonuç petekleri temizlettik geçti.

yenisini almanıza gerek yok iş bilen bir oto elektrikçiye giderseniz peteğe giren ve çıkan hortumları söküp filtreden geçiriyor tıkanmayı alıyor. eğer kireçlenme tarzında bir tıkanma mevcut ise - benim aracımda olmadı ama yapılanı biliyorum- porçöz tarzı bir sıvı ile devirdaim yaptırılıp kireci söküyorlar. yenisini almadan önce bence bir oto elektirikçiye gösterin.

Aracınız
Civic FD6 2010
Problemi dikkatli okursanız sadece sol taraftan soğuk hava geldiğini söylüyor arkadaşımız. Termostat sürekli açık kalsa araç içerisine sıcak hava hiç gelmez.
Baska marka aracimda termostat acik kalmisti gostergede araba hic isinmiyordu ama karli havalarda bile terletecek kadar isitiyodu arabayi. On bilgi paylasayim dedim

SM-A320F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri