Civic FB7 FB7 Jant Ebatları (18-19) ?

Aracınız
Civic FB7 2016
Herkese selamlar hayırlı günler dilerim.

Kullanım kılavuzu harici uygulamaya özel daha eski bir bilgiye ulaşamadım o yüzden açıyorum konuyu tekrara gittiysem kusura bakmayın.

2016 Fb7 araç sahibiyim kılavuzdaki teknik bilgiler dışında araca uyumlu maksimum kullanabileceğimiz jant ebatını deneyimleyen varsa öğrenmek istiyorum 225/40,45/19,18 gibi jant lastik alma düşüncem var, çamurluk mesafesi-yüklenme sonrası-kalan boşluk- davlumbaz olası sürtme ihtimali hakkında bilgi almak istedim.

Aracı aile olarak kullanıyorum genel 2 yetişkin nadir dört kişi de binebiliyor.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FB7 2013
Aracın standart fabrika çıkış lastik ölçüsü 205/55/16'dır.
Standart olarak bu ebatlar dışında FB7 lastik ölçüsü ülkemizde yok.
Bu sebeple muayeneyi yapan personelin 16 dan 17 yapsan bile ağır kusur yazma ihtimali var.
Çünkü muayene kusur tablosunda Ağır kusur olarak, yanlış lastik ebatı diye geçiyor.

Aracınız
Civic FB7 2012
Herkese selamlar hayırlı günler dilerim.

Kullanım kılavuzu harici uygulamaya özel daha eski bir bilgiye ulaşamadım o yüzden açıyorum konuyu tekrara gittiysem kusura bakmayın.

2016 Fb7 araç sahibiyim kılavuzdaki teknik bilgiler dışında araca uyumlu maksimum kullanabileceğimiz jant ebatını deneyimleyen varsa öğrenmek istiyorum 225/40,45/19,18 gibi jant lastik alma düşüncem var, çamurluk mesafesi-yüklenme sonrası-kalan boşluk- davlumbaz olası sürtme ihtimali hakkında bilgi almak istedim.

Aracı aile olarak kullanıyorum genel 2 yetişkin nadir dört kişi de binebiliyor.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
aracim fb7 jantlarim 18inc 8 ofset lastiklerimde 215.40.18 aracimda airsuspansiyon var araci yere tam bastigimda camurluk agzina felan surtme yapmiyor yani sikinti yasamadim karar sizin 205.40.18de kullanabilirsiniz veya 17 incte olur ama 215in ustune cikmayin camurluk agzina surtme yasarsiniz hem onde hem arkada karar sizin

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
19’’ FB7 için aşırı bir ebat kesinlikle tavsiye etmem sıkıntı yaşarsınız.

18’’ Jant olarak önlerde 8J en fazla 8.5J, arkada ise en fazla 9J kullanın.

225-40-18 orjinal yükseklikte sorun yaşatmaz ancak yaylarda değişiklik yaparsanız davlumbazlara sürtüyor.

Yay veya Coilover kullanacaksanız 215-40/45 kullanmanızı öneririm.

Sürtme durumunda davlumbazları içe alabilirsiniz
Çamurlukların iç dudaklarının dış dış kısmından klipsle takılan siyah plastik davlumbazı, dudakların iç kısmına koyup o şekilde klipsleyebilirsiniz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
17 kullanan birini görmüştüm, çok telli bir model vardı üzerinde. Orjinal 16 ama 17 düşünen için air ile güzel durur.
Ama 18 önlerde sürtme yapabilir.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maselz

0
Aracınız
Merhabalar ben 225 40 18 latik, ofsetli jant, 5cm spor yay ile kullandım resimde jantlı hali gözüküyor araba her yerde altını sürtüyordu bir ara çıkardım yayları orjinal yay ile kullandım hatta acil işim çıktı ankaraya gitmek zorunda kaldım araç o kadar yüksek olmasına rağmen virajlarda sağa sola hafif yatsa dahi sürtüyordu çünkü orjinal yay yumuşak. Ayrıca yakıt tüketimi de arttı 3 cm ile kullansaydım çok daha iyi olacaktı fakat sök tak işlerinden usandığım için komple çıkardım. Yani benim ebatları tavsiye etmiyorum. 17 jant 3 cm spor yay ile kullanılabilir ofset te fazla olmayacak.

SM-N975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri