Fb7 kasa yokuşlarda gaz yemiyor

Bir sürü sorunumu çözdünüz üstadlar bir büyük problem var fb7 kasa Honda civic var 2013 model araba son zamanlar tatlı yojuşlarda gaz kesiyordu önemsemedim bugün kaldık yokuşta gaz yemiyor araba kalıyor yokuşta tatlı yokuşlarda bile çıkmıyor şimdi problem nedir acaba ibre gidiyordu ama araç gitmiyordu şimdi ibrede girmiyor araçta gaz yemiyor

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
@m2hamid hocam görürsen çok sevinirim @ismailbeşiroğlu sağolasın hocam
eyvallah hocam, siz yine ayrıntı verirseniz aracın sorunu hakkında daha iyi bir teşhis konulabilir.
Üsttede hidrolik yağı demişim, amortisörden sızdığını düşündüğüm yağa. Şanzıman yağı ile alakalı bir durum olabilir çünkü 7 senedir hiç değiştmemişse sıkıntı yaratır. Normali 4 sene ya da 60bin km yanlış hatırlamıyorsam. Yetkili serviste bunu hemen değiştirtmeniz şart öncelikle.

Hocam teşekkür ederim ben biraz araştırdım genel olarak şanzuman yağı diyorlar araba bildiğin düz yolda 140 ile rahat gidiyor fakat hafif tatlı yokuşta bile gaza basıyorum devir yükseliyor ama araba girmiyor yavaşlıyor duruyor ama yokuşa hızımo alıp girersem normal seyrinde çıkıyor yok yokuşu yavaş yaval çıkayım dersem olmuyor gitmiyor kısacası bu olay teşekkür ederim

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam teşekkür ederim ben biraz araştırdım genel olarak şanzuman yağı diyorlar araba bildiğin düz yolda 140 ile rahat gidiyor fakat hafif tatlı yokuşta bile gaza basıyorum devir yükseliyor ama araba girmiyor yavaşlıyor duruyor ama yokuşa hızımo alıp girersem normal seyrinde çıkıyor yok yokuşu yavaş yaval çıkayım dersem olmuyor gitmiyor kısacası bu olay teşekkür ederim
Şimdi araç durduktan sonra düz yolda kalkış yapabiliyorsunuz ama yokuşta kalkış yapamıyormusunuz? Doğru anladım sorunu değilmi?

Yokusa devirli girersem sorun olmuyor demissiniz. Fb7 de 3000 devir altinda rampaya girerseniz arac hizlanmaz zaten. Ama fc5 lerde 3000 binin biraz altinda da girseniz hizlaniyor arac,sanziman farkindan olsa gerek.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Geri