fb7 katlanır ayna

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
aracım 2012 elegans sag ayna sol aynaya göre daha yavaş kapanıyor bugun ayna altı led yapmak için aynayı dağıttım motoruna dişlilerine baktım herhangibir sorun görünmüyor mekanik olarak. sanırım motor ömrünü tamamlanıyor. şimdi asıl soruya geleyim aynanın içindeki motorun teknik verilerini nasıl bilebilirim piyasada 3-6-12 v ve farklı devir aralıklarında motor var daha önceden deneyimleyen varsa yardımcı olabilirmi?

motor tip olarak bu şekilde

https://urun.n11.com/diger-aksesuar...9NqYl_pCOg-eJvVoh04aAnK5EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

eros

0
Büyük bir ihtimalle 12 Vdc motordur.Motorun arkasındaki uçlardan ölçüm yapabilirsiniz.Aynaya hareket verdirerek gelen voltajı ölçün.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Birde benim araç ta 2012 sağ aynada hiç hareket yok.Siz aynayı nasıl soktunuz foto atarmısıniz.

fotoğraf çekmedim ama kapı döşemesini söktükten sonra aynayı tutan 3 tane cıvata var lokma ile onları söküp elektrik soketini çıkartırsanız ayna çıkıyor ondan sonra kapı sacına denk gelen yerde 3 adet cıvata var onları sökün aynanın cam kısmını alttan yumuşak hareketle kanırtın camı ayırın orda da 3 tane cıvata var onlarıda söktüğünüzde motor ve ayna hareketini sağlayan mekanızma cıkıyor

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
şimdi aşağı inip video çektim şu dikkatimi çekti ayna hareketi başlayıp durana kadar ki gecen sure her iki aynada da aynı fakat sag ayna sanki boşluk alıyor ve ondan sonra kapanma yada açılma eylemine başlıyor gibi. dişli kısımlarında kırık veya gevşeme de yok anlam verebilmiş değilim

https://www.youtube.com/watch?v=KmuelRqiVAI

Aracınız
Civic FB7 2015
şimdi aşağı inip video çektim şu dikkatimi çekti ayna hareketi başlayıp durana kadar ki gecen sure her iki aynada da aynı fakat sag ayna sanki boşluk alıyor ve ondan sonra kapanma yada açılma eylemine başlıyor gibi. dişli kısımlarında kırık veya gevşeme de yok anlam verebilmiş değilim

https://www.youtube.com/watch?v=KmuelRqiVAI
Bence motorda bir sorun yok, zaten öyle kolayca bozulacak birşey de değil bu tip motorlar. Motor dişlilerinde bir sorun görünmüyorsa ayna tarafındaki dişlide belki boşluk olabilir, ya da motoru süren devrede bir zaman gecikmesi oluyor olabilir. Ufak bir zaman farkına rağmen açılma ve kapanma işlemini tam yapıyorsa dert edecek bir durum olduğunu sanmıyorum.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bence motorda bir sorun yok, zaten öyle kolayca bozulacak birşey de değil bu tip motorlar. Motor dişlilerinde bir sorun görünmüyorsa ayna tarafındaki dişlide belki boşluk olabilir, ya da motoru süren devrede bir zaman gecikmesi oluyor olabilir. Ufak bir zaman farkına rağmen açılma ve kapanma işlemini tam yapıyorsa dert edecek bir durum olduğunu sanmıyorum.

Aynen cok dert edicek birsey degilde bugun dikkatimi cekti hazir sokmusken kontrol edeyim dedim gec kapanmasi icin disliler saglam dediginiz gibi motordan degilde bi bosluk var onu bulup sifirlamak lazim musait bi zamanda tekrar sokup inceleyecegim eyvallah

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2015
Mekanik hiçbir sorun olmayıp, katlama modülünün kontrol sinyalini iki ayna motoruna tam aynı anda değil de ufak bir gecikme ile ikinci motora göndermesi gibi bir durum olabilir. Bir de sağ aynanın diğerine göre daha sıkı olması gibi bir durum varsa, dönerken ufak da olsa bir sürtme durumu gibi bişey varsa da böyle birşeye sebebiyet verebilir. Aynanın dönen kısmına yağlayıcı bir sprey sıkıp denemenizde fayda var.

Geri