Aracınız
Civic FB7 2012
Wat değeri dışa vurduğu ışık şiddeti çektiği elektrik değil.

Sabah okuduğum yazıyı buldum şimdi;

"Efsane 2: LED lambaların parlaklığı, sahip olduğu watt’a göre değişir.
Cevap: Hayır. Birçok kişi bir ampulün watt gücü (W) ne kadar yüksek ise, o ampulün daha parlak olacağını düşünür. Fakat watt gücü bir ampulün sadece ne kadar güç tükettiğini anlatır. Bir ampulün parlaklığı aslında lümen (lm) cinsinden ölçülür. Şeffaf ampullerin daha parlak ışık vermesi için içlerindeki telin ısınması gerekir; fakat LED lambalarda böyle bir gereklilik yoktur. LED lambalar, çok daha düşük bir watt tüketerek klasik bir ampulle aynı parlaklığı (lümen cinsinden) sağlar. Örneğin 60 watt’lık bir şeffaf ampul 10 watt’lık bir şeffaf ampule göre daha parlaktır ancak, 9 watt’lık LED lambadan daha az parlaklığa sahiptir.
2 adet lambanın hangisinin daha parlak olduğunu anlamak için watt değil lümen değerine bakılmalıdır. Lümen değeri daha büyük olan lamba daha her zaman daha parlak yanacaktır."

Böyle yazıyor ben de burdan çıkarım yapmıştım. Ama bu evlerde kullandığımız ampüllerden bahsediyor arabada farklı olabilir. Kafamda deli sorular

Trust

0
Aracınız
16f518a359fc8277723ef5ace36aec05.jpg
3423b70ff07af75679ac52fb92bef63d.jpg

Led siz bir hayat düşünemiyorum

Aracınız
Civic FB7 2012
Led zaten ısınmıyor hocam diğer orjinal ampulleri dokunduğumuz da el yakıyor anlayacağın bir dünya enerji boşa gidiyor. Oda elimizi yakıyor.

Hocam benim önceki araçta parktaki LED'ler erimişti benim korkum hep bu yüzden. Isındığı için eridiğini zannediyordum ama piyasadan aldığım ucuz şeylerdi belki de kısadevre falan vardı. Dediğiniz gibi sarı ampuller daha çok ısınıyor eritse onlar eritirdi oturduğu yuvayı

Trust

0
Aracınız
Hocam benim önceki araçta parktaki LED'ler erimişti benim korkum hep bu yüzden. Isındığı için eridiğini zannediyordum ama piyasadan aldığım ucuz şeylerdi belki de kısadevre falan vardı. Dediğiniz gibi sarı ampuller daha çok ısınıyor eritse onlar eritirdi oturduğu yuvayı
Led de kalite önemli inanın 2 yıldır power cree ler tık demedi hatta arabada yedek bile tutuyorum bozulsa da değişsem diye zaten servisten alacağımız orjinal samimiyetsiz ampul ile aynı para geçenlerde serviste çalışan bi çocuk bile çok şaşırdı ilgilendi ledlerim ile dedim maşallah de
Çıkardım bi kaç tane Led verdim sevindi belliki hevesli dedi abi arabaya birşey olmasın dedim o soruyu benim sana sormam lazım senin bana değil size ne öğretiyorlar hepsini unut dedim gereksiz seminerlerde .

Aracınız
Civic FB7 2012
Led de kalite önemli inanın 2 yıldır power cree ler tık demedi hatta arabada yedek bile tutuyorum bozulsa da değişsem diye zaten servisten alacağımız orjinal samimiyetsiz ampul ile aynı para geçenlerde serviste çalışan bi çocuk bile çok şaşırdı ilgilendi ledlerim ile dedim maşallah de
Çıkardım bi kaç tane Led verdim sevindi belliki hevesli dedi abi arabaya birşey olmasın dedim o soruyu benim sana sormam lazım senin bana değil size ne öğretiyorlar hepsini unut dedim gereksiz seminerlerde .

Nazar değmesin diyelim biz de o zaman, sizin tecrübe ettiğiniz ledlerden şaşmamalı

Aracınız
İç aydınlatma da. 24 çipli cob led lere dikkat edin. Geçen gün bişey ile uğraşırken 20 dk falan açık kaldı. Erimiş bildiğiniz.... İlk defa lehimin eridiğini gördüm...

Lehimleri güçlendirip üstüne silikon tabancası ile bir kat yapmıştım. Hepsi Erimiş ve o koruma plastiğine yapışmış. Artık ısı transferi yüksek olan ürünler düşünüyorum ön aydınlatmaya.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2012
İç aydınlatma da. 24 çipli cob led lere dikkat edin. Geçen gün bişey ile uğraşırken 20 dk falan açık kaldı. Erimiş bildiğiniz.... İlk defa lehimin eridiğini gördüm...

Lehimleri güçlendirip üstüne silikon tabancası ile bir kat yapmıştım. Hepsi Erimiş ve o koruma plastiğine yapışmış. Artık ısı transferi yüksek olan ürünler düşünüyorum ön aydınlatmaya.

Ledlerin soğuması için koydukları soğutucu metal yetmiyor ve aşırı ısınınca lehimler dahi eriyor

Aracınız
Ledlerin soğuması için koydukları soğutucu metal yetmiyor ve aşırı ısınınca lehimler dahi eriyor
İşte soğutucu metal olsa tamam. O bile yoktu benm aldığımda. DC12V benim aldığım. Araçta çalışınca 14.4 volt'a çıkıyor. Benim düşüncem aşırı ısınmasındaki sebep bu. O kadar ısınmış ki lehimler erimiş. Aynı zamanda sağ anahtarda sıkıntı var.

Tavsiyem ısı transferi yüksek olan metal bir kasası olan led kullanılması. Ve bu ledin sokete takıldıktan sonra bir yere değmemesi.

Trust

0
Aracınız
İşte soğutucu metal olsa tamam. O bile yoktu benm aldığımda. DC12V benim aldığım. Araçta çalışınca 14.4 volt'a çıkıyor. Benim düşüncem aşırı ısınmasındaki sebep bu. O kadar ısınmış ki lehimler erimiş. Aynı zamanda sağ anahtarda sıkıntı var.

Tavsiyem ısı transferi yüksek olan metal bir kasası olan led kullanılması. Ve bu ledin sokete takıldıktan sonra bir yere değmemesi.

Benim aldığım bi Led de öyle oldu sonra başka satıcı dan aldım o sorun yapmadı Led den lede değişen bir durum olduğunu düşünüyorum.

Geri