Civic FB7 Fb7 lpg de seyir halinde vuruntu silkeleme

Ad Soyad
SALİH KAPLAN
Aracınız
Civic FB7 2013
Herkese merhaba bir lpg sorunum daha var değerli arkadaşlar. Araç seyir halinde giderken gazdan ayağımı çekip tekrar basınca tak diye vuruntu oluyor ve araç silkeleniyor mesela sola çıkıp sollama yaparken gaza asılınca da vuruntu oluyor. Işıklarda duruncada rölantiden düşüp istop ediyor. Bu sorun benzinde hiç olmuyor. Bujiler yeni değişti, lpg diyafram değişti. Çözüm için böyle sorun yaşayanlar olduysa veya fikirlernizi beklemekteyim. Saygılar.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Herkese merhaba bir lpg sorunum daha var değerli arkadaşlar. Araç seyir halinde giderken gazdan ayağımı çekip tekrar basınca tak diye vuruntu oluyor ve araç silkeleniyor mesela sola çıkıp sollama yaparken gaza asılınca da vuruntu oluyor. Işıklarda duruncada rölantiden düşüp istop ediyor. Bu sorun benzinde hiç olmuyor. Bujiler yeni değişti, lpg diyafram değişti. Çözüm için böyle sorun yaşayanlar olduysa veya fikirlernizi beklemekteyim. Saygılar.

Selam
1.Aracınız kaç km de?? En son subap ayarı ne zaman yapıldı.....yada hiç yapıldı mı ??? Forumda LPG li araçların 50/60.000 km de yapılması gerektiği söyleniyor,,ben katılmıyorum ihtiyaç varsa belli ediyor zaten...

2. Vuruntu dediğiniz olay VTEC teklemesi olabilir mi ?? FD6/FB7 Tork konvertörlü şanzuman olduğu için...60/80 km hızlarda vites değişimi gibi oluşan bir vuruntudur kendisi.gaza yüklenince kendini iyice belli eder....ayrıca otomatik Fd6/Fb7 ler de 40.000 km bir şanzuman yağı ve filtresi değişmesi gerekiyor/Değişti mi???

3.Stop etmesi normal bişey değil....Buji ve regülatör diyafram contası değişti (biliyorum ) demişsiniz...bunların sağlam olduğunu düşünerek....LPG sistemi kontrol edilmeli..Yeterli lpg basıncında mı ayarı, regülatör basıncı iyi mi, enjektörlerden sağlam olmayan olabilir mi baktırmak gereklidir.... Benzinde iken stop etmiyorsa öncelikle LPG sistemine odaklanın...iyi günler

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Ad Soyad
SALİH KAPLAN
Aracınız
Civic FB7 2013
Öncelikle ufuk hocam ilgin için sağol allah razı olsun hep yazıyorsun. Araç 150 binde subap ayarını bilmiyorum aracı yeni aldım fakat benzinde hiç yapmıyor bunu vitec teklemesi değil her zaman yapıyor her devirde yapıyor tüm bakımları yeni yapıldı şanzuman yağı filtre vs. değişti bin km önce araç lpg de ara gazlarda falan hep bunu yapıyor . Teşekkürler

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Öncelikle ufuk hocam ilgin için sağol allah razı olsun hep yazıyorsun. Araç 150 binde subap ayarını bilmiyorum aracı yeni aldım fakat benzinde hiç yapmıyor bunu vitec teklemesi değil her zaman yapıyor her devirde yapıyor tüm bakımları yeni yapıldı şanzuman yağı filtre vs. değişti bin km önce araç lpg de ara gazlarda falan hep bunu yapıyor . Teşekkürler

Bujiler tmm..
Bakım tmm.
Şanzuman yağı ve filtre tmm..
Benzinde yapmıyor tmm....

Bence subap Ayarını da sorun ....subap vurma sesi varmı baktırın....gerek varsa yaptırın..

Geriye LPG sistemi sorunu kalıyor.....İyi ve donanımlı bir LPG yetkili servise götürün baksınlar Hocam...Enjektör problemi olabilir...çünkü enjektör ömrü yaklaşık 100/150.000 km...

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Ad Soyad
SALİH KAPLAN
Aracınız
Civic FB7 2013
Bu sorun için lpg manifold pipo muhabbeti dönüyor genelde. Ustaya götürdüm motora su döktü motor bi silkeleme yaptı istop edecek gibi oldu senn araç hava alıyor gibi birşey söyledi ve manifolda delik delip işlem yapıp düzeleceğini söyledi bu uygulama sorunu çözer mi biliyor musunuz şimdiden sağolun

Aracınız
Merhaba hocam, araç LPG'li olunca arıza arabadan mı lpg sisteminden mi önce onu kestirmek gerekiyor. Ama ışıklarda stop etme muhabbeti genelde sıkı subap ayarından oluyor. Önce subapları kontrol ettirebilirsiniz. Ya da daha az maliyetli yol ilk önce düzgün bir lpg yol ayarı yaptırmak olabilir.

Ad Soyad
SALİH KAPLAN
Aracınız
Civic FB7 2013
Tekrardan merhaba herkese bu sorunu yaşayanlara bir tavsiye niteliğinde olması için; yaptığı işlemler şu şekilde özetleym: Aracımın lpg montajı emme manifolduna pipo vasıtasıyla montaj yapıldığı için buralardan araç hava alıyor ve istop ediyordu ayrıca silkeleme yapıyordu. Bugün lpg cide emme manifolduna giden pipoları iptal edip delikler açarak oralardan bağlantı yapıldı. Aracımda istop etme, silkeleme herşey düzeldi ayrıyetten çekişi öyle farketti ki araç lpg de resmen kükremeye başladı. Bu sorunu yaşayan olursa bu çözümü buraya bırakalm. İyi günler. Bu arada ufuk bey ilgilerniz için sağolun.

Aracınız
Civic FB7 2012
Tekrardan merhaba herkese bu sorunu yaşayanlara bir tavsiye niteliğinde olması için; yaptığı işlemler şu şekilde özetleym: Aracımın lpg montajı emme manifolduna pipo vasıtasıyla montaj yapıldığı için buralardan araç hava alıyor ve istop ediyordu ayrıca silkeleme yapıyordu. Bugün lpg cide emme manifolduna giden pipoları iptal edip delikler açarak oralardan bağlantı yapıldı. Aracımda istop etme, silkeleme herşey düzeldi ayrıyetten çekişi öyle farketti ki araç lpg de resmen kükremeye başladı. Bu sorunu yaşayan olursa bu çözümü buraya bırakalm. İyi günler. Bu arada ufuk bey ilgilerniz için sağolun.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi
Geçmiş olsun.. Nerede yaptırdınız bilgileri paylaşabilirmisiniz..

Ad Soyad
Serhat döker
Aracınız
Civic FB7 2013
aynı sorun benim araçta da vardı (2013 dream fb7) bujileri değiştik. lpg ayarı yapıldı. 2 parça değişti lpg ile ilgili. çare olmadı. sonra bi usta boğaz kelebeği olabilir dedi. subap ayarı ve boğaz kelebeği temizliği yaptıktan sonra hiç sorun kalmadı. marşa basışı bile değişti arabanın. boğaz kelebeği zift bağlamıştı bildiğiniz. ışıklarda yavaşlayınca istop etmesi çok tehlikeliydi gerçekten. durmaya korkuyordum. neyseki sorun çözüldü.

Ad Soyad
SALİH KAPLAN
Aracınız
Civic FB7 2013
Sabahları geç çalışma ve istop etmeyi çözdük şimdide uzun yolda gaz verip gazdan ayağımı çekince ara ara silkeleme yapıyor gerçekten bu fb7 lerin brc ne kadar sorunlu ya artık arabayı sattıracak. benzinde yine yapmıyor sadece gazda uzun yolda seyir halinde ara ara tekleme yapıyor 1 sefer yapıyor ama mesela gaza bastık yavaşlıcaz artık gazı kestik gazı kesince bir kez silkeleme yapıyor sanki tutup bırakma gibi. Bu sorun neyden kaynaklanır sizce. Aracımda değiştirdiklerim: Bujiler, regülatör diyafram tamiri, lpg pipo montajını iptal edip emme manifoldundan montaj. Yardımlarınızı bekliyorm

Geri