Civic FB7 FB7 LPG dolum aparatı hakkında

Ynt: Fb7 lpg dokum aparatı hakkında!!

selam arkadaşlar İzmirde bu kisaltma işini yaptitan varmi birde tıpasını nerden aldınız tornacı ayarlıyo mu tıpayıda

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Trust

0
Aracınız

[quote author=kimyager1335 link=topic=49.msg4135#msg4135 date=1399618529]
selam arkadaşlar İzmirde bu kisaltma işini yaptitan varmi birde tıpasını nerden aldınız tornacı ayarlıyo mu tıpayıda

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[/quote]Hocam o tıpa ilk zamanlar plastik idi daha sonra demire çevirdiler demirde gaz ile birleştigi zaman pas
Yaptıgı için kaldırdı honda diye biliyorum. Zaten çokta faydası oldugunu düşünmüyorum olmaması çokta sorun teşkil etmez kanımca.

[quote author=avansis link=topic=49.msg4136#msg4136 date=1399619463]
Hocam o tıpa ilk zamanlar plastik idi daha sonra demire çevirdiler demirde gaz ile birleştigi zaman pas
Yaptıgı için kaldırdı honda diye biliyorum. Zaten çokta faydası oldugunu düşünmüyorum olmaması çokta sorun teşkil etmez kanımca.
[/quote]

anladım hocam bilgi için teşekkürler :) aparatı kestirmenin güvenlik açısından bi zararı olur mu acaba

Trust

0
Aracınız
Fb7 lpg dokum aparatı hakkında!!

Fb7 lpg dokum aparatı hakkında!!

[quote author=kimyager1335 link=topic=49.msg4154#msg4154 date=1399652519]
anladım hocam bilgi için teşekkürler :) aparatı kestirmenin güvenlik açısından bi zararı olur mu acaba
[/quote]yok hocam aylardır öyle kullanıyorum rahatlıktan baska bi durum yaşamadım.kısaltmak zararlı olsaydı sünnet olmazdık be hocam :)))))

Yaşasın tapatalk!

maluus

0

Arkadaşlar daha önce bu konuda soru sormuş ve bilgi almıştım. Dün ankarada bir üniversitede arkadaşımın yanında gittim. Metal şekillendirme laboratuvarlarında hallederiz diye. Arkadaşımla baktık ölçtük vs. Kısaltınca benzin deposunun kapağına yukarıya doğru baskı yapacağını ve aparatı çıkarmadan depo kapağının açılmasının mümkün olmadığını gördük ve vaaz geçtik. Merak ettiğim sizler böyle mı kullanıyorsunuz yoksa bu aparatın takıldığı gaz giriş deliğinin benzin dolum kapağı altındaki pozisyonu standart değil mi? Benim araç 2013 model.

Enviado desde mi One S mediante Tapatalk

Trust

0
Aracınız

[quote author=maluus link=topic=49.msg4160#msg4160 date=1399659519]
Arkadaşlar daha önce bu konuda soru sormuş ve bilgi almıştım. Dün ankarada bir üniversitede arkadaşımın yanında gittim. Metal şekillendirme laboratuvarlarında hallederiz diye. Arkadaşımla baktık ölçtük vs. Kısaltınca benzin deposunun kapağına yukarıya doğru baskı yapacağını ve aparatı çıkarmadan depo kapağının açılmasının mümkün olmadığını gördük ve vaaz geçtik. Merak ettiğim sizler böyle mı kullanıyorsunuz yoksa bu aparatın takıldığı gaz giriş deliğinin benzin dolum kapağı altındaki pozisyonu standart değil mi? Benim araç 2013 model.

[/quote]
atuzesa6.jpg
y2y3yteh.jpg
hocam paylaştıgım şekilde görüldügü gibi hem benzin hem lpg alımında sıkıntı olacak hicbir durum yok.

Yaşasın tapatalk!

Trust

0
Aracınız

Arada 5 cm boşluk bile kalıyor ölçme kısmında sıkıntıya düşülmüş sanırım.

Yaşasın tapatalk!

maluus

0

Hocam fotoğraflarda aparatın pozisyonuna göre baktığımda aparatın takıldığı yuvanın benzin girişine göre pozisyonunun standart olmadığı gibi bir izlenim oluştu bende. Bugün köpükten 1:1 model yapıp bur deneyecegim.bakalım uyacak mı.

evet az bir fark olabilir servisler arasında. bende 3 boyutlu yazıcıdan prototip üretmiştim. doğru ölçüyü bulunca biraderin atelyede kesip yaptık. birazda öğrencilerimle ar-ge faaliyeti olsun diye keyfekeder çalışmaydı. ama işinin ehli tornacıda birkaç dene ile halledebilirsiniz.

maluus

0

Dediğim gibi sanırım bu deliklerin yeri standart değil. Köpükten yaptığım model de girmedi. Benzin kapağı kısmen engel oluyor. Biraz daha aşağıda olması lazım. Artık şansımıza küseceğiz.

Geri