Fb7 lpg soru

Abilerim kardeşlerim ilk önce herkese merhaba;

Size sorum olacak, fb7 den önce ep2 sport kasa vardı ve brc gaz vardı. Hiçbir problem yaşamadım.

Şimdiki aracım 2012 Aralık ayında çıkmıştır. Gaz taktırcam servisde BRC mi taktırsam dışarda PRİNS mi ?
Brc hakkında sizden ve cevremden çok şikayet duydum. benzin göstergesi boş göstermesi gibi yolda giderken yakıt azalma filan.
Sizce BRC taktırıp 4 yıl garanti devam etsin mi ? PRİNS takıp garantiyi bozsam mı? Akıl verin lütfen :)

benim arac eco degil, ben de basta prins taktirayim dedim fakat 3 yillik garantiyi bozdurmak istemedim.
araciniz eco degilse garantisinin bitmesine zaten 7 ay var.
bildigim kadariyla benzin harciyormus gibi gorunme olayi prinste de var (forumda okumustum)
brc yi 25000 km den beri kullaniyorum. bir ara tankin az lpg almasi ve gosterge problemi olmustu. su anda sorun yok. memnunum diyebilirim.
zor karar sizin icin.

Teşekkür ederim. Aracım elegance Econ var araçta. 6 yıl garanti veriliyor bizim araçlara. Prins yani biraz daha pahalı dış piyasada bi hikmeti vardır :)
Valla tek korkum bu benzinde yaşanan sorun. Zaten garanti bozulmasa bile aracımın 30.000 km bakımını sordum 650 tl fiyat çekildi. Aynı Honda servisinden ayrılan bir abim 200 250 tl gibi bi rakama bu bakımı yapıcak.
Zaten garanti parası buradan fazlasıyla çıkıyor.

Teşekkür ederim. Aracım elegance Econ var araçta. 6 yıl garanti veriliyor bizim araçlara. Prins yani biraz daha pahalı dış piyasada bi hikmeti vardır :)
Valla tek korkum bu benzinde yaşanan sorun. Zaten garanti bozulmasa bile aracımın 30.000 km bakımını sordum 650 tl fiyat çekildi. Aynı Honda servisinden ayrılan bir abim 200 250 tl gibi bi rakama bu bakımı yapıcak.
Zaten garanti parası buradan fazlasıyla çıkıyor.

disarida yaptirilan bakim servislerin yarisini gecmiyor. fakat garanti olayi da yabana atilacak sey degil. en basit parcalar 1000 tl den basliyor:)

:)) o konuda valla haklısın işte o benim kafamı kurcalıyor.
valla 2 haftadır araç bende benzin gına getirdi. arabanın problemlerini araştırıyorum.
bende 91 accord - 2005 civic - 2009 civic - 2004 sport - 2006 crv var Allaha şükür Hondanın suyunu yağını düzgün kullan hiç birşey olmaz.
Zamanla bakıcaz ve görücez :))

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Tamam son sorum size araç lpg full benzin yarım depo gidilebilen mesafe benzini mi yoksa lpg mi gösteriyor

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Tamam son sorum size araç lpg full benzin yarım depo gidilebilen mesafe benzini mi yoksa lpg mi gösteriyor

Güzel soru :)
Aracım lpg değil, lpgli arkadaşlar net cevap verecektir, tahminim benzine göre hesaplıyordur.

ikokci

0
Aracınız
Civic FC5 2017
LPG nin yol bilgisayarına etkisi yok, onun sadece LPG düğmesi üzerinde bulunan ışıklı göstergesi var. Yol bilgisayarı benzini algıladığı için göstergeler ve anlık tüketim benzin olarak değerlendiriliyor ve bu nedenle benzin göstergesi düşüş gösteriyor. Aracı yeniden çalıştırdığımızda gösterge normale dönüyor. Bu yüzden prins marka LPG de taksanız aynı durum devam eder diye biliyorum.

Geri