Civic FB7 FB7 LPG Tüketimi

O ses bende de geliyor basindan beri. Tırrrrr etmeye baslayinca cektiriyorum pompayi. Yoksa sonuna kadar devam ediyor. 32 litrede ses geliyor. Depo 41 litre. 38 litre doldurup devam etmek pimi cekilmis bomba ustunde gitmek gibidir. Tankin alabilecegi LPG kapasitesi tankin % 80 idir.

Kardeş depo 44 lt bildiğim kadarıyla, korkutma beni :) Burada bir arkadaş 42 lt alıyor :)

Kardeş depo 44 lt bildiğim kadarıyla, korkutma beni :) Burada bir arkadaş 42 lt alıyor :)
Almaniz gereken en fazla 35 litre. Benim bildigim gordugum bu. tanktaki lpg yeterli seviyeye geldiginde pompadan gelen lpg yi kesme sistemi bosa yapiliyor degil yani. Siz 35 i gecmeyin derim.

Almaniz gereken en fazla 35 litre. Benim bildigim gordugum bu. tanktaki lpg yeterli seviyeye geldiginde pompadan gelen lpg yi kesme sistemi bosa yapiliyor degil yani. Siz 35 i gecmeyin derim.

38 de kesmesem devam edecekti zaten. ama 28 lt'de ses gelmeye başladı. O halde 28 olunca kapattırmam gerekirdi ki 28 de çok az. bir kaç kez daha depoyu tamamen bitirip kaç lt aldığına bakacağım. 34-35 lt ise sorun yok ama 28-29 olursa şamandıra ayar yaptıracağım artık.

Aracınız
Samandirada bozulmuş olabilir 28 lt alirken 38 lt alması çok garip pompanın basıncı yuksek desem tas catlasin 2-3 lt farkeder bence şamandıra bozulmuş olabilir bir dahaki LPG alımında kaç lt alacak bakalim

Tapatalk....

Samandirada bozulmuş olabilir 28 lt alirken 38 lt alması çok garip pompanın basıncı yuksek desem tas catlasin 2-3 lt farkeder bence şamandıra bozulmuş olabilir bir dahaki LPG alımında kaç lt alacak bakalim

Tapatalk....

benim tank da 44 litrelik fakat aldigim lpg 28-29 lt yi gecmiyordu. sistemi takan servis-ozel brc servisleri vs hicbiri soruna cozum bulamadilar. ben de konuyu brc ye yazdim. istanbul brc merkezi samandirayi sokturup bize yollayin dediler,gonderdim. samandiraya ayar cekmisler zannedersem. su anda 40-42 lt aliyor. fakat sicak havalarda 40 lt yi gecmeyi dusunmuyorum.ayrica brc yetkilisine sunu da soyledim. ben sizden tankimin 42 lt almasini istemiyorum, benim istegim sadece kitapcikta yazdigi gibi almasi gerekeni alsin (44*0,8=~35 lt) dedim. 42 doldurursam sorun cikarmi diye ozellikle sordum, onlar da sorun olmaz diye belirttiler. su anda bir sorun yok. ancak 42 lt alinca isiklar fazla basinc uyarisi veriyor(tum isiklar yanip sonuyor) fakat 10-15 km sonra normale biniyor

Son düzenleme:
Bu benim daha 3. depom. ilk seferlerde depo içinde hava olur dediler. gittikçe hava boşalır ve daha lpg alır demişlerdi. hava azaldığı için mi çok alıyor şamandra mı bozuk anlamadım

Aracınız
[MENTION=245]tombilibu[/MENTION] sizin samandirayi tank üzerinde ayarlamadilar sanırım bu sebebden çok alıyor tekrar ayar lazim ama forumda sanırım [MENTION=6]avansis[/MENTION] di onun da şamandıra ayarlanmış sonradan oda 42 lt alıyor fb7 sine. [MENTION=878]erdemerd[/MENTION] sizde anca bir dahaki depoyu fullemenizde detay ortaya çıkar

Tapatalk....

Arkadaslar Simit depo için 38 gayet normaldir. Napıyorsunuz 25-26 litre. Lpg istasyonunu yanımızdamı taşıyıcaz. :)

@tombilibu sizin samandirayi tank üzerinde ayarlamadilar sanırım bu sebebden çok alıyor tekrar ayar lazim ama forumda sanırım @avansis di onun da şamandıra ayarlanmış sonradan oda 42 lt alıyor fb7 sine. @erdemerd sizde anca bir dahaki depoyu fullemenizde detay ortaya çıkar

Tapatalk....
evet, ben samandirayi sokturup merkeze yolladim, orada mudahale ettiler. fakat tum bu surecte sunu anladim, servistekiler ogrendiklerine bir harf eklemiyorlar. manuel kalibrasyonu bile yapamadiklari icin merkezden uzak baglanti isi cozmeye calistik. VSR nin ne oldugunu gittigim iki servis de yeni duyduklarini soylediler..vs

Aracınız
Kalibrasyon yapamayan yetkili servisse brc için söylüyorum vay halimize

Tapatalk....

Geri