Civic FB7 FB7 LPG Tüketimi

Aracınız
Kafamı taşlara mı vurayım arabaya benzin döküp mü yakayım bilemedim. Bugün yaptığım karma test tüketiminin çoğu şehir dışı olmak üzere km de 18 kuruş yaktı (lpg 2.01den aldım) siz şehir içi bu değerden daha iyisinden bahsediyorsunuz. Nasıl olabiliyor :( full eco modu açık gidiyorum. ara ara gazlamalar yapıyorum.

Ben lpg yi 2.19 dan almıştım o değerde
Arabaya bu ara çok binince yakıta çok bakar oldum yoksa 1-2 krs çok önemli değil bence gecen yine fulledim ama bu sefer çok hızlı kullandım aracı 80 tl lik lpg ile 450 km yol yaptı

Aracınız
Arkadaşlar ne sıklıkta benzin alıyorsunuz ? Son zamanlarda sanki aracım benzin de çok tüketiyormuş gibi gelmeye başladı o yüzden soruyorum. 39 bin km de aracım bakım zamanı yaklaştı onunla alakalı olabilir mi ? Bir de yüksek devirli kullandığımızda araç benzin mi tüketiyor? Önceki aracım da fb7 idi düğün dolayısıyla satmıştım sonrasından yine aldım fb7 ama sanki son zamanlarda aracımın benzin yakıtı arttı gibi geliyor. Yol gittikçe gösterge düşmesinden bahsetmiyorum bu arada zira göstergelik değil bahsettiğim durum...

Son düzenleme:
Aracınız
Arkadaşlar ne sıklıkta benzin alıyorsunuz ? Son zamanlarda sanki aracım benzin de çok tüketiyormuş gibi gelmeye başladı o yüzden soruyorum. 39 bin km de aracım bakım zamanı yaklaştı onunla alakalı olabilir mi ? Bir de yüksek devirli kullandığımızda araç benzin mi tüketiyor? Önceki aracım da fb7 idi düğün dolayısıyla satmıştım sonrasından yine aldım fb7 ama sanki son zamanlarda aracımın benzin yakıtı arttı gibi geliyor. Yol gittikçe gösterge düşmesinden bahsetmiyorum bu arada zira göstergelik değil bahsettiğim durum...

1.5 ayı geçti arabayı alalı en fazla 2 kere benzin almışızdır. o yüzden bir şey diyemeyeceğim. Devirli kullandığımızda da benzin tüketmemesi lazım mantıken. bir de zaten cansız oluyor araç o yüzden benzine geçtiğini sanmıyorum. [MENTION=2667]muhsin6607[/MENTION] abi senin değerlerin gerçekten çok iyi. Hangi yakıtı kullanıyosun? biz opetten şaşmamaya çalışarak yanlış mı yapıyoruz abi?

Aracınız
Mrb arkadaşlar İST Anadolu yakasında Brc kiti taktırabileceğim sağlam ve işini iyi yapan bir yer varmı acaba önerebiliceğiniz.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Mrb arkadaşlar İST Anadolu yakasında Brc kiti taktırabileceğim sağlam ve işini iyi yapan bir yer varmı acaba önerebiliceğiniz.

Hocam Brc 2A mühendislik bir çok ilde var İstanbul da size yakın bir servise gidebilirsiniz.

Aracınız
Hocam tavsiye, memnuniyet ve öneri üzerini iyi bir ustaya gitmek istiyorum o yüzden tecrübeli arkadaşlardan yardım almak istedim.

Aracınız
Dün güzel sayılabilecek bir tüketim yakaladım. Istanbul Altunizadeden Edirne Keşana gidip geldim. Yola sabah 4te çıktım. Hiç trafiğe takılmadım. 80 90 100 km/h hızlarda sabitleyici kullandım. Sehiricinde hızımı biraz daha düşürdüm. Bu şekilde 250 km yol yaptım. Ara ara klima açıktı, eco hep açıktı. 5.5 litre gösterdi yol bilgisayarı ama hep lpgde kullandım. Dönüşte şehir içleri hariç 140-180 km/h ile geliyorduk ki 431 km sonunda lpg tamamen bitti benzine geçtim. Petrol ofisinden 38 küsur litre lpg aldı (78.5 lira) opetten alırken 42 litre civarı alıyordu depo. Bu yakıt değeri bir nebze sevindirdi bizi

Aracınız

benzer bir sıkıntı bende de vardı. kullanımı biraz sakinleştirdim, lpg tüketimini düşürdüm. benzini de takip ediyorum

Aracınız
[MENTION=2773]sekolan[/MENTION]

Kullanımı sakinleştirmek bir çözümdür elbette ben de kendime biraz çeki düzen verdim ama benim merak ettiğim araç lpgde iken yüksek devirlerde benzinde mi tüketiyor acaba ?
Yada 40 bin bakımının yaklaşması vs ile ilgisi var mı ?

Geri