FB7 (LPG'Lİ) MOTOR ARIZA IŞIĞI SORUNU

Aracınız
aracım 82000 km de bu güne kadar hiç böle bir sorun yaşanmamıştı. bakımlarının hepsi servisinde yapıldı. motor arıza lambası yaktı makinaya bağlandı fakir yakıt karışımı dedi. lpg ayarı yaptırdım. shell den 50 liralık lpg aldım 40 km sonra tekrar ışık yandı. çalışırken silkeleme oluyordu v kayışı ile sübap ayarları 2000 km önce serviste yapıldı. sizce bu motor arıza lambasının yeniden yanmasının sebebi ne olabilir arabayı çok mıncıklatmadan nasıl halledebilirim sinir bozucu bir durum. teşekkürler şimdiden cevap veren herkese...

Aracınız
Civic FB7 2013
Lpg ayarını rölantide yaptılarsa işe yaramaz yolda ince ayar yapılması lazım forumda detaylı bilgiler mevcut bir gözatın lpg tesisatını kontrol ettiler mi kaçak vs
Araçta hangi sistem var ?
lpg ayarını servis mi yaptı başka bir yer mi

Aracınız
LPG AYARINI DURDUGU YERDE YAPTILAR.
LPG SİTEMİNE KİMSE BAKMADI OPETTEN YAKIT ALMAYIN DEDİLER SADECE
FABRİKA ÇIKIŞI BRC
BRC SERVİSİ YAPTI. SERKAN OTO BRC SERVİSİ

Aracınız
Civic FB7 2013
Sinir bozmaya değmez iyi bir ayarcı 100 tl ye halleder.
lpg filtresini değiştirdiler mi ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Subap ayarı sonrası LPG ayarlarınında tekrardan düzgünce kontrol edilmesi ve iyi bir LPG yol ayarının yapılması gereklidir.
Eğer sorun sadece LPG ise, benzinde yapmıyorsa LPG ayarınızı iyi bir ustaya yaptırın (y)

ugur86

0
Aracınız
LPG AYARINI DURDUGU YERDE YAPTILAR.
LPG SİTEMİNE KİMSE BAKMADI OPETTEN YAKIT ALMAYIN DEDİLER SADECE
FABRİKA ÇIKIŞI BRC
BRC SERVİSİ YAPTI. SERKAN OTO BRC SERVİSİ

O arkadaşa gidip yol ayarı nedir, brc arayüzünde neden yük ayarı diye bir bölüm vardır arkadaşım şeklinde sorar mısınız? AFR ayarına karşı çıkıp 150 lira pahalı diyenler rolantideki karışıma göre ayar yapıp 50 lira almayı hak görüyorlar kendilerine. Aracınıza mümkünse afr (yol ayarı+ genişbant sensör ile open loop ayarı) o mümkün değilse de en azından yolda sürüş esnasında yük ayarı yapılması gerekiyor. Brc sequent 24 varsa brc kablosu alıp kendiniz yapın, ben öyle yaptım, mekanik bir arıza olmadıkça da lpg servisleriyle işim olmaz.

www.lpgayari.com üzerinden afr için iletişime geçebilirsiniz, uzman bir ekiptir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ben arıza ışığıyla yaşamayı öğrendim. Sizde kabullenmeye başlayın :)
Arıza ışığı keyfi yanmaz. Sebebinin ne olduğu bulunup çözme taraftarıyım.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Arıza ışığı keyfi yanmaz. Sebebinin ne olduğu bulunup çözme taraftarıyım.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

bugun honda park a sordum onlarda daha önceden böle bir sorun yaşandı ilginctir bi süre benzinde kullandırdık arabayı sonra arabayı yeniden bilgisayara bagladık arabanında yazılımını yeniledik lpg yide yeniledik dedi düzeldi ben saçma diyince açtı ekrandan işlemin notlarını paylaştı evet saçma ama en ucuz hiç yoktan ilk adımda yapılabilcek bişey denemek lazım diyince tamam dedim bakalım ne olcak

Geri