Fb7 motor ısınınca D ve R de gelen tak tak ses yardımm

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhaba arkadaşlar
Aracım honda fb7 2012 model lpg li otomatik

Son 1 aydır motordan garip bir ses geliyor
Motor ısınınca D veya R ye taktıgımda motor içinden tak tak tak gbi lakırtı sesi geliyor tamsa honda özel servise gittim gergi takozu kayısı ve biltası dediler orjinal parcayla deiştirdim 1000 tl ye. Fakat sesi kesmedi tekrar gittim yatak sesi dediler aracım daha 160 binde inanasım gelmedi
Basına gelen varmı yırumlarınız degerli teşekkür ederim

Aracınız
Civic FB7 2013
Bencede subaplar gevşemiş tap tap vuruyor.
İnşallah başka bişey yoktur.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hüc bi bilgim yok 2 ay oldu aracı alalı ama sibon ayarı deil gbi duruyor alt taraftanbir dediginiz gbi tak tak vurma sesi var çözemedik her tamirci farklı bişiy diyor
Bence daha önce uzun süredir yapılmamışsa subap ayarı yaptırın, subap ayarı Civic motorları için hayati önemlidir, ayar bozulduğunda motor çok vuruntulu çalışır ve çekiş düşer, yakıt artar.

Aracınız
Civic FD6 2008
Merhaba arkadaşlar
Aracım honda fb7 2012 model lpg li otomatik

Son 1 aydır motordan garip bir ses geliyor
Motor ısınınca D veya R ye taktıgımda motor içinden tak tak tak gbi lakırtı sesi geliyor tamsa honda özel servise gittim gergi takozu kayısı ve biltası dediler orjinal parcayla deiştirdim 1000 tl ye. Fakat sesi kesmedi tekrar gittim yatak sesi dediler aracım daha 160 binde inanasım gelmedi
Basına gelen varmı yırumlarınız degerli teşekkür ederim
aynı ses benim aracımda da var.motor ısınınca ortaya çıkıyor.değiştirmedik gergi kütük bilya bırakmadım.bir çok honda ustası banada yatak sesi dedi.bu sesin bi zararı olmayacağını kesinlikle tamir olayına girmememi söyleyen ustada oldu 3 bin tl ye alttan açıp hallederiz diyende oldu.aracım 70 binde 2008 model fd6.kimi kronik diyor kimi bunların yatakları farklı üretildi boşluklu olur diyor.kime inanıp ne yapmamız gerektiğini bilmediğim için gittiği yere kadar bu şekil devam edeceğim.hoş gerçi bir çok honda kullanıcısının bu sesten ne haberi var nede bilgisi herkez tuttutmuş ya kütük diyor ya subap.ama biliyorum ki bu ses motor içinden gelen bir ses.bazı yorumlarda honda Türkiye nin bu durumdan bilgisi olduğuda yazıyor.

SM-A515F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri