Civic FB7 Fb7 motordan gelen ses ne olabilir ?

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Bu ses yeni başladı bir iki ay önce gergi kütüğünü geçen senede v kayışını 6pk2090 olarak değiştirmiştim bu ses neden olabilir kuş sesi gibi hafif bir ötme var ?

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar yukarıdaki videoyu dikkatli dinlerseniz klima kompresörü devreden çıktıktan sonrada bu ses devam ediyordu sabah avare rulmanını değiştirdik ilk etapta ses yoktu ama biraz ısınınca klima kompresörü devreye girince kuş ötme sesi tekrar geliyor. Sanırım başka bir rulmanda daha sorun var usta klimacıya baktır dedi oraya gittim tabi daha yeni çalıştığı icin çok ses yoktu önemli değil kullan dediler eve gelince ses iyice artmış klima kompresörü devreden çıkınca ses çok bariz şekilde kesiliyor sabah avare bilyasını değiştirmeden önce ses devam ediyordu. Sıkıntı nerede acaba fikri olan var mı ?

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Buda daha detaylı video en aşağıda dönen bir yer var o durunca sanırım klima kompresörü bu ses kesiliyor

Son düzenleme:

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Hamit bey, benim avara bilyasi boşluk yapıyordu. Bozuk degil, az bir gobekten oynuyordu. Uzun yol yapacagim icin degistirmeye karar verdim. Servis fiyatini sordum. 830 TL fiyat verildi. Mecburen 100 tl lik yan sanayi kasnak alip taktirdim. Yan sanayi ama bunlarin bilyalari koyo marka japon oldugu icin taktirdim. Nsk bilyali olan da var. Digerini de ne olur ne olmaz diye bagaja koydum. Fiyat bilgisini gorunce cevap yazayım dedim. Alternatör gergi kasnağı diye geçer. Fd6 7 kanallı, fb7 ler 6 dikkat edin uyumlu değil. Değiştirecek arkadaslara yardımcı olmak istedim.

Aşağıda fotoğrafları var. Kirli olan orjinal, digeri ölçüleri ayni olan yan sanayi kasnak.

Umarım birilerine yardımcı olmuştur.
Ekli dosyayı görüntüle 265545Ekli dosyayı görüntüle 265546

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Servisin 830tl fiyat vermesi gerçekten korkutucu. İzmir atasanayide 4 tane parçacıdan sadece birinde vardı marka kalite kıyaslaması yapamadım daha iyisi var mı dedim bizde yok dediler, 3. sanayide bildiğim büyük bir satıcı vardı oda marka olarak iyi birşeyler öneremeyince mecburen aldım. Fiyatı 70tl.

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hamit bey, benim avara bilyasi boşluk yapıyordu. Bozuk degil, az bir gobekten oynuyordu. Uzun yol yapacagim icin degistirmeye karar verdim. Servis fiyatini sordum. 830 TL fiyat verildi. Mecburen 100 tl lik yan sanayi kasnak alip taktirdim. Yan sanayi ama bunlarin bilyalari koyo marka japon oldugu icin taktirdim. Nsk bilyali olan da var. Digerini de ne olur ne olmaz diye bagaja koydum. Fiyat bilgisini gorunce cevap yazayım dedim. Alternatör gergi kasnağı diye geçer. Fd6 7 kanallı, fb7 ler 6 dikkat edin uyumlu değil. Değiştirecek arkadaslara yardımcı olmak istedim.

Aşağıda fotoğrafları var. Kirli olan orjinal, digeri ölçüleri ayni olan yan sanayi kasnak.

Umarım birilerine yardımcı olmuştur.
Ekli dosyayı görüntüle 265545Ekli dosyayı görüntüle 265546

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bilgi için çok teşekkürler :) 800 liralık fiyat bu rulman için çok mantıksız. Araçtan çıkan NTN imiş, KOYO da iyi bir markadır (y)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Buda daha detaylı video en aşağıda dönen bir yer var o durunca sanırım klima kompresörü bu ses kesiliyor

Hocam eğer klimayı kapatınca ses kesiliyorsa muhtemelen o klima kasnağının içindeki bilya ses yapıyordur.
Civiclerde o bilyayı değiştiren duymadım ama başka marka bir araç için şöyle video var.

Aracınız
Civic FC5 2020
son videonuzda ilk sayfada videonuzdaki kuş sesi yok avare rulman değişiminden sonra yada ses videodan alnşılmıyor.klima komp.devreye girince sistemin sesi normal geldi bana ilk videonuza göre.
v kayışında çatlaklar varmı?kayış yüke binince de çok düşük bir ihtimalle de olsa yapabilir bu sesi anlamak için kayış dönerken su dökün kayışa ıslanınca kayışta sorun varsa kesecektir,ama dediğim gibi son videolarınızdaki sesler normal geldi bana.aynı araçtan bulup klimaları açıp dinleme şansınız varmı

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
son videonuzda ilk sayfada videonuzdaki kuş sesi yok avare rulman değişiminden sonra yada ses videodan alnşılmıyor.klima komp.devreye girince sistemin sesi normal geldi bana ilk videonuza göre.
v kayışında çatlaklar varmı?kayış yüke binince de çok düşük bir ihtimalle de olsa yapabilir bu sesi anlamak için kayış dönerken su dökün kayışa ıslanınca kayışta sorun varsa kesecektir,ama dediğim gibi son videolarınızdaki sesler normal geldi bana.aynı araçtan bulup klimaları açıp dinleme şansınız varmı
Hocam araç 1.5 senedir bende böyle bir ses yoktu yeni başladı yani ses kesinlikle normal degil. İlk video dediğim konunun ilk mesajındaki video. Bu avare rulmanı değişmeden öncen klima kompresörü devreden çıktığındada kuş ötme sesi devam ediyordu simdi devam etmiyor. Ama klima kompresörü devreye girince ses belli ediyor kendini kaput kapalı iken bile duyuyorum ve rahatsız ediyor normal degil. Bu su dökme olayına biraz detay verebilir misiniz ? Sorun gerçekten kayışta mı acaba kayışı geçen sene değiştim daha yeni hemde 6pk2090 normalden biraz daha kısa sisteme daha sıkı geçmesi lazım ?

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam eğer klimayı kapatınca ses kesiliyorsa muhtemelen o klima kasnağının içindeki bilya ses yapıyordur.
Civiclerde o bilyayı değiştiren duymadım ama başka marka bir araç için şöyle video var.
Cevap için teşekkürler açıcası bu rulman olayında Japonların iyi tercihleri olmadığını düşünüyorum iç klima havalandırma pervanesindeki rulmanda sıkıntılı avare de sıkıntı yaptı birde klima kasnağındakide sıkıntılı ise japon olması çok birşey ifade etmiyor benim için.

Geri