fb7 otomatik durmaya yakın hafif titreme

Aracınız
merhaba. aracım 2012 fb7 . son zamanlarda farkettiğim bir durum var. ara sıra durmaya yakın ya da küçük alanda ayak frende manevralar yaparken geri vites veya d modda bir titreme oluşuyor. bunun sebebi hakkında yorum yapabilecek benzer olayı yaşamış olan biri var mı acaba?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
merhaba. aracım 2012 fb7 . son zamanlarda farkettiğim bir durum var. ara sıra durmaya yakın ya da küçük alanda ayak frende manevralar yaparken geri vites veya d modda bir titreme oluşuyor. bunun sebebi hakkında yorum yapabilecek benzer olayı yaşamış olan biri var mı acaba?

Fren ile ilgili bir durum olabilir mi acaba yüksek hızda giderken fren yaptığınızda benzer bir titreme oluyor mu?

Aracınız
deneyecegim bakalim. acaba sanzuman olabilir mi diye dusunuyorum. bir kararsizlik yasama durumu falan. bazi markalarda duyuyoru ya.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Probleminiz subap ayarı gibi, bir de klima açık yazmışsınız. Klima kapalı iken de aynısı oluyor mu? Ayrıca bu titreme esnasında devir saatinde dalgalanma oluyor mu bakmak lazım. Eğer olmuyor ise arkadaşların dediği gibi bir ikmal takoz da olabilir. Geçmiş olsun.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
aynı durum klima açıkken benim araçta da oluyor.klima motordan güç çalıyor ve motoru zorluyor bir de araç LPG’li olunca o titreme normal.benzinde alıp deneyin yapmaması lazım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Benim 2012 fb7 de klima çalışırken arabanın önünde bir şeyler zangır zangır titriyordu. Sanki tampon tam oturmamış gibi. Otomatik gergi değişti. Ses kesildi ama sizin dediğiniz gibi ufak manevralarda eğer klima da çok yük yok kompresör dur kalk yapıyorsa bahsettiğiniz durum bende de oluşuyor. Çözüm otomatik gergi dışında bir durumsa paylaşırsanız sevinirim. Bu arada ben subap ayarı yaptıralı 8.000 km civarı oldu.

Geri