fb7 otomatik kararsız geçiş

Aracınız
Civic FB7 2013
merhabalar arkadaşlar ve abiler

2013 fb7 otomatik aracım var

55 bin civarı yağ değişimi yapıldı suan 89 binde

bu aralar 1den 2ye gecerken kararsız gecmeleri basladı vuruntulu fakat diger viteslerde bu sorun yok

neden yapar çözüm ve öneri almak istiyorum

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

Sene olarak 2 yıl.
Kilometre olarak 95.000 kilometre takibi yapılır.
Hangi marka yağın kullanıldığı önem arzedebilir.

Sbnc

0
merhabalar arkadaşlar ve abiler

2013 fb7 otomatik aracım var

55 bin civarı yağ değişimi yapıldı suan 89 binde

bu aralar 1den 2ye gecerken kararsız gecmeleri basladı vuruntulu fakat diger viteslerde bu sorun yok

neden yapar çözüm ve öneri almak istiyorum
Aynı vuruntulu geçiş benim araçta da oluyor. Sorunu çözebildiniz mi

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar bizim 5 ileri tork konvertörlü şanzımanlarda cvt lerin akışkan geçişlerini çok beklememek gerekir diye düşünüyorum.
Sonuçta çoğu arkadaşımız lpg de kullanıyor bu araçları, e km ler de ilerliyor. Artık yavaş yavaş böyle şeyler hissettirmeleri normaldir bence
Ben de mesela 1 den 2 ye geçerken hissediyorum geçişi
İlk sahibiyim aracın o zamanlar böyle bir şey yoktu
Aracım 2013 elegance otomatik ve hiç bir bakımı eksik olmamıştır

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Zaten çok bassan gaza 1 e düşüyor bağırıyor az çeksen ayağını 2 ye geçiyor çekiş düşüyor
Ben yetkili servise de sordum bu durumu
Araçlar az yaksın diye bu sistemde üretilmiş gibisinden cevap aldım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hakan Uzun

0
Yönetici
Motor takozlari ne durumda? Arac bosta iken prnd gecisleride vuruntulu/sarsintili mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Sarsıntının en büyük sebebinin takozlar ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Dikkat edin araç yokuş yukarı çıkarken vites geçişleri çok yumuşak oluyor bende, düz yolda motor daha serbestken daha sarsıntılı hissettiriyor. Takozları değişmeye kalksan hangi birini değiştireceksin, çok rahatsız edene kadar kullanmayı düşünüyorum. Benim en çok merak ettiğim en alttaki şanzıman takozu bu takozun değişimi vites değişimlerini en az hissedilmesini sağlayacaktır diye düşünüyorum. Yarın bir gün değiştiren olursa umarım buralarda tecrübesini paylaşır…

Hakan Uzun

0
Yönetici
Sarsıntının en büyük sebebinin takozlar ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Dikkat edin araç yokuş yukarı çıkarken vites geçişleri çok yumuşak oluyor bende, düz yolda motor daha serbestken daha sarsıntılı hissettiriyor. Takozları değişmeye kalksan hangi birini değiştireceksin, çok rahatsız edene kadar kullanmayı düşünüyorum. Benim en çok merak ettiğim en alttaki şanzıman takozu bu takozun değişimi vites değişimlerini en az hissedilmesini sağlayacaktır diye düşünüyorum. Yarın bir gün değiştiren olursa umarım buralarda tecrübesini paylaşır…

Ben maher marka aldim o takozu ust motor takozunu ise orjinal ile degistim onuda degiseyim dedim ama hic catlama deforme goremedim degismedim. Parcayida iade ettim acaba degisip denesemiydim diye bazen dusunuyorum. Bende bazen kasiste. Atladiktan sonra gaza biraz sert basip vites dusurmede vuruntu hissediyoruM sanirim o ara 1 nci vitese dusuyor araba

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:
Geri