Civic FB7 Fb7 otomatik lpg gaz pedalını dibe vurduğunda zorlanma anında motor arıza ışığının yanması

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhabalar,
Honda cıvıc elegance paket otomatik fb7 aracımı yeni aldım. Araç tüpte iken gazı en dip konuma getirdiğimde bi müddet sonra araç lpgden çıkıyo ve benzine alıp gaz yememeye başlıyo,tüp ışığı yajıp sönüyor bununla beraber motor arıza ışığı, esp ışığı ve lastik basınç ışığı aynı anda yanıyo, aracı durdurup kapatıp açtığımda ışıklar yanık kalıyor fakat tüpe geçmiyor , fakat aracım normal sürüşe geçiyor, elle tüpe alıyorum tüpte de sürüşe devam ediyorum, yardımlarınızı bekliyorum, forumda yeniyim

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Geçmiş olsun.
> İlk akla gelen lpg açık sistemdeki gaz ayarı iyi ayarlanmamış. Ya gaz yeterli gelmiyor veya belli devirden sonra benzine geçecek şekilde ayarlanmış. Bunu lpg beynine bağlanınca görürsünüz. Bilgisayara bağlı halinde iken enjektör ve regülatör değerleride kontol edilsin.
> Diğer gösterge ikaz lambalarının yanması garip geldi. İki beyin arasında geçişte anlaşmazlık var gibi duruyor. Farklı bir yönden ise akünüz zayıfladığı zamanda bunu yapar. Fakat düz yolda normal giderkende aynı problemi yapması lazım.
> Arıza taramasıda yaptırın. Bilhassa geçmiş arızalar bakılmalı.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:
Geri