FB7 otomatik vites geçişleri

Aracınız
Civic FB7 2012
Herkese merhabalar. Normal kalkışlarda çok yumuşak olan vites geçişleri ani ve hızlı kalkışlarda 2 den 3 e geçerken sadece sarsıntılı olmaya başladı. Son günlerde aracı biraz zorladım sizce motor kulağından olabilir mi sebebi nedir acaba. Teşekkürler.

Aracınız
Civic FB7 2012
Birde yüksek hızlarda gazdan ayağımı çekip tekrar ani basınca ufak silkeleme oluyor hem benzin hem lpg de ikisinin ortak bir sebebi olabilir mi acaba motor kulağı gibi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Motor kulağı zamanla ilk günki randımanını kaybedebilir ancak bu sorun değildir, yıpranma diyebiliriz.
Ani kalkış sonrasındaki hafif geçişte sarsıntı normaldir ancak sarsıntının büyüklüğünü burada önemli. Bu hissedilme şanzıman yağınızın kondisyonuna da bağlıdır, en son kaç km/yıl önce şanzıman yağını değiştirdiniz?

Aracınız
Civic FB7 2012
Araç 124 bin km ne zaman değişti bilmiyorum ama değişmemiş olabilir değiştireceğim. sarsıntı kesinlikle çok şiddetli değil hafif bir öne atma gibi diyebilirim ben hissediyorum onu da yanımdaki hissetmiyor mesela. Acaba fb7lerdeki geçişler tamamen hissiz mi belki de araç normal ama bana öyle geliyor :)

Dostum ani hızlanmalarda tatlı bir hissetme durumu var benim araçta da.ama dediğim gibi tatlı bir geçiş o normal.ama tavsiyem aracınızın sanzuman yağını orjinali ile değiştirip diğer gerekli bakımları da yapın.daha da hissiz geçtiğine şahit olacaksinizdir
Araç 124 bin km ne zaman değişti bilmiyorum ama değişmemiş olabilir değiştireceğim. sarsıntı kesinlikle çok şiddetli değil hafif bir öne atma gibi diyebilirim ben hissediyorum onu da yanımdaki hissetmiyor mesela. Acaba fb7lerdeki geçişler tamamen hissiz mi belki de araç normal ama bana öyle geliyor :)

BLA-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Çok hissiz değil ama şanzıman yağını uzun süredir değiştirmediyseniz tekrardan değiştirmenizi tavsiye ederim (y)

Aracınız
Civic FB7 2012
En kısa zamanda değiştireceğim sanirsam fd6 ve fb7 bizim tork konventörlü sorunsuz şanzımanlarımızda 1 den 2 ye geçişin daha belirgin ve hisli olması çoğu kullanıcıda baş gösteren normal bir durum eski fd6 aracimda da aynı durum vardı çünkü .

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
En kısa zamanda değiştireceğim sanirsam fd6 ve fb7 bizim tork konventörlü sorunsuz şanzımanlarımızda 1 den 2 ye geçişin daha belirgin ve hisli olması çoğu kullanıcıda baş gösteren normal bir durum eski fd6 aracimda da aynı durum vardı çünkü .
Aynen (y)

Geri