Fb7 otomatik vites kalkıştaki ses?

dnzkrt

0
Aynen geçişlerde frene tam basın araç tam durmadan vites geçişi yapmayın. Aracı D konumuna aldınız motorun kavramasını hissedin ayağınızı daha sonra frenden çekin. Maalesef VW gurubu gibi değil bizim vitesler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

EG_664

0
Aksine şanzıman dan geliyor arkadaşın bahsettiği ince tik sesi. Araç vitese geçmeden frenden çekiyor ve eğim yönünde hareket başlıyor. Dişliler hareket halinde iken selenoid tork konvertörü araya itiyor. Konvertör yağ basıncı ile zorlama ile oturuyor ve selenoid bırakıyor. Basınç boşaldığı için de o ses geliyor.

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aynen öyle.otomatik vitese yeni olabilirim ama balata disk sesini anlayabiliyorum:)

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
merhaba arkadaşlar bende 2012 FB7 civic var 2 defa oldu ama R ye alırken sağlam ses geldi neden olabilir ? fikri olan varmı

Aracınız
Civic FC5 2019
merhaba arkadaşlar bende 2012 FB7 civic var 2 defa oldu ama R ye alırken sağlam ses geldi neden olabilir ? fikri olan varmı
normal zaman zaman bendede oluyor.aracınızın bakımı tamsa korkmayın bu şanzımana kolay kolay bir şey olmaz. Ben burdaki servise sordum abi problem olmaz daha hiç fb7 şanzımanı açmadık dediler.kolay gelsin.

Aracınız
Civic FB7 2012
teşekkür ederim kardeşim daha şanzıman ayağını falan yeni değiştirdim ama yine de getireceğim bilgilendirmen için çok sağolasın

Geri