Fb7 şanzıman yagı hk.

Aracınız
Civic FB7 2014
Tabi paylaşırım, şuan 1 den 2 ye geçişte sadece hissettiriyor diğerlerini öyle çok hissettirmiyor normalmidir bilmiyorum bakalım değişimden sonra fark olacakmi paylaşırım

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tabi paylaşırım, şuan 1 den 2 ye geçişte sadece hissettiriyor diğerlerini öyle çok hissettirmiyor normalmidir bilmiyorum bakalım değişimden sonra fark olacakmi paylaşırım

Aynı yerden bende aldım 3 ltre 10 gun once degistirdim degistiren ustada da aynisi varmıştı orjinal dedi oda sıkıntı yok ama 1 den 2ye gecis hep hissettiriyor sanzimanin yapisi bu galiba fd6 da ayniydi çünkü

fd6 2008
fb7 2012

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aynı yerden bende aldım 3 ltre 10 gun once degistirdim degistiren ustada da aynisi varmıştı orjinal dedi oda sıkıntı yok ama 1 den 2ye gecis hep hissettiriyor sanzimanin yapisi bu galiba fd6 da ayniydi çünkü

fd6 2008
fb7 2012
Bunun bir nedeni muhtemelen tork konvertörü isimli ilk çekişte tork düzenleyen kavrama parçasının 1.vitesteki kilit durumu.
1. viteste yarım debriyaj gibi yarı kilitli iken daha üst viteslerde kademe kademe kilitli konuma geçiyor. 80-90 km. civarı tam kilit konumuna geçiyor diye hatırlıyorum.
Bu nedenle 1-2 vites geçişleri diğer viteslere oranla daha hissedilir kalıyor hep.

İki gün önce Honda Marmara da şanzuman yağını değiştirdim artı aracı yıkadılar iç dış 380 tl verdim dışarda çok araştırdım fiyatlar neredeyse aynı ondan dolayı servisi tercih ettim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Bunun bir nedeni muhtemelen tork konvertörü isimli ilk çekişte tork düzenleyen kavrama parçasının 1.vitesteki kilit durumu.
1. viteste yarım debriyaj gibi yarı kilitli iken daha üst viteslerde kademe kademe kilitli konuma geçiyor. 80-90 km. civarı tam kilit konumuna geçiyor diye hatırlıyorum.
Bu nedenle 1-2 vites geçişleri diğer viteslere oranla daha hissedilir kalıyor hep.
1den 2 ye geçişler normalse sanzimanim da sıkıntı yok, bende aracı yeni aldım 60000 de olduğu için araç nolur nolmaz diyerekten değiştircem bakalım şuanki yagin rengi bile normal yurt dışı araçlarında değişim 100000 sanırım

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İki gün önce Honda Marmara da şanzuman yağını değiştirdim artı aracı yıkadılar iç dış 380 tl verdim dışarda çok araştırdım fiyatlar neredeyse aynı ondan dolayı servisi tercih ettim

Fiyat fena değil, yaklaşık 50 tl işçilik almışlar.
Yanlış hatırlamıyorsam bi ara uyguna dizel otomatik FC5 aldım diyordunuz, o iş olmadı galiba?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
1den 2 ye geçişler normalse sanzimanim da sıkıntı yok, bende aracı yeni aldım 60000 de olduğu için araç nolur nolmaz diyerekten değiştircem bakalım şuanki yagin rengi bile normal yurt dışı araçlarında değişim 100000 sanırım

Daha önceki değişim km.si ve yılına göre değişim yaptırın, eğer önceki değişimden 40bin km. yada 2 yıl geçmişse değiştirirsiniz. Önceki değişim hakkında bilginiz varmı?

Aracınız
Civic FB7 2014

Ben antalya nin bi ilçesinde çalışıyorum, antalya eysa Honda servisinden fiyat aldim işçilik dahil 450 lira dediler. Elim yatkindir bu tür mekanik işlere, fordta da bi süre staj yapmıştım o yüzden yağı alıp kendim yeniliycem bakalım. Sadece tork konvertorunun içerisinde de ortalama 3 litre civarında bi yağ kaliyormus galiba, ama şanzıman yağ değişimini serviste tamamen yenilemiyor sadece 3 litrelik bi kısmını degistiriyorlarmis

Evet öyle sadece bir kısımının değişiyorlar eğer aracı satmazsam yaklaşık 10 bin km sonra bir daha şanzuman yağını değiştireceğim böylelikle konvektörün içindeki yağda yenilenmiş olur az da olsa

Geri