Civic FB7 Fb7 soluk far giderme?

Aracınız
Civic FB7 2013
arkadaşlar görüldüğü gibi farda solukluk var benden önceki sahibinden dolayı. Youtube'dan cok video izledim ama tam ve kesin çözüm ne hala bilemedim. Bazı arkadaşlar yaptığı işlemlerle daha cok soldu diyenler olmuş. Veya yaptıktan 2-3 ay sonra tekrar soldu diyenler olmuş. Bunun kalıcı ve etkili çözümü nedir ilk hali gibi nasıl yaptırabilirim? Bir de içten mi soluk dıştan mı burdan anlayabilir misiniz? Zonguldak ve Ankara'da yaşıyorum. Buralarda tavsiye edeceğiniz işini iyi yapan kesin halledecek var mıdır

aa1.jpga2.jpg

Aracınız
Civic FB7 2013
Aseton buharıyla bir işlem görmüştüm. Bilmiyorum sizin durum farklı mı ama ciddi derecede basit ve hemen etki ediyordu.
Evet videolarda cok cezbedici duruyor ama kısa süre sonra eski halini alıyor diyen var. Bilir bir kişi bulsak adam akıllı öğreneceğiz de cok anlayan bulamadık hocam

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam sizin farlar çok kötü durmuyor. Yalnız fotoğraf açılarından da tam net göremiyoruz. Eğer dış kısmında katman kalkması var ise zımpara şart oluyor. Böyle bir durum yok ise far parlatıcı ve çizik gidericiler ile kendiniz uygulayabilirsiniz. Polisaj makinası ile daha güzel olur. Eğer derin ise far işi ile uğraşanlara bir defaya mahsus güzelce temizletin. Ardından ince bir şeffaf flim ile kaplayın. Sarı renk oluştuğunda sadece flim değişikliği yaparak muhafaza etmiş olursunuz.
> Farın bir numaralı düşmanı güneştir!
> Devamlı zımparayla temizlemek ise far yüzeyini çok inceltir.
> Farın dış yüzeyini temizlendi iç yüzeyinde sarılık vs. var çok kötü duruyor ise far açılıp temizleme yapılır. Bu iş çok çok dikkat ve tecrübe ister. Düzgün birleşme yapılmaz ise içine su girer çok can sıkar. Fakat sizin farların açılmasına gerek kalmaz diye düşünüyorum.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Sonradan parlatılan farların tekrar matlaşma süresi yaklaşık bir senedir, güneşten korumanız gerekir, eskiden bu işleri nerdeyse bütün oto kuaförleri ve kaportacılar kalından ince zımparaya doğru sulu zımpara ve en son pasta cila ile 50 lira gibi ücretlere yaparlardı, sırasıyla 2000-3000-6000 numara zımpara ve en son plastik aksama uygun iyi bir cila ile kendiniz de yapabilirsiniz

şimdilerde bu işleri aseton buharı yada kloroform buharı ile 2 dakikada yapıyorlar ama tekrar matlaşma kaçınılmazdır.

En ideali güneşten korumak.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Benimkide üst kısımları hafif bu şekilde solma var, parlatıp sonrasında farlara şeffaf film çeksek nasıl olur acaba uzun süre güneşten korumuş olur muyuz bu şekil yapan var mı kullanışlı mı acaba?

Aracınız
Civic FB7 2013
peki far temizleme işlemini sizce yaptırmalı mıyım? Yani ileriki durumlar için bu halden daha kötü bir solukluğa mı kavuşur yoksa bundan daha iyi halde mi kalır ilerleyen durumlarda? Açıkcası sonraki oluşacak görüntü için risk olarak görüyorum.
Bir diğer sorumsa yaptır diyorsanız sizce zımpara cila olayı mı yoksa buhar yöntemini mi yaptırmalıyım. İdeal olan hangisi?
@h.k_ahmet @erenuzel41

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
peki far temizleme işlemini sizce yaptırmalı mıyım? Yani ileriki durumlar için bu halden daha kötü bir solukluğa mı kavuşur yoksa bundan daha iyi halde mi kalır ilerleyen durumlarda? Açıkcası sonraki oluşacak görüntü için risk olarak görüyorum.
Bir diğer sorumsa yaptır diyorsanız sizce zımpara cila olayı mı yoksa buhar yöntemini mi yaptırmalıyım. İdeal olan hangisi?
@h.k_ahmet @erenuzel41

Şimdi temizleme yapılaması gerek. Sizin veya başkası yapması farketmez. Temizledikten sonra araç yıkamasında siz takip edersiniz. Farlar zamanla tekrar kirlenmeye başlar. Bu durumlarda far için olan solüsyonlar ile kendiniz temizleyip yeni görünüm aynen devam eder. Buhar yöntemini hiç denenedim. Ben önce zımpara ile güzelce temizlettim. Sonra her sararmada solüsyon kullandım aynen ilk günkü gibi duruyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri