FB7 Subap Ayari Sonrasi Olanlar

Aracınız
Selamlar, 42.600 lerde subap ayari icin yetkili servise biraktim. Bogaz kelebeginin temizleneceginide soyledi ilgili kisi fakat aldiktan sonra araba N konumuna alirken ya da P ye alirken devir 1500 lere cikip geri iniyor. N konumunda yokus asagi biraz gitsemde ayni sekilde. Ben su an 43.800 oldu ama degisen bir sey yok. Ben adaptasyon surecindedir herhalde diye pek umutsamadim ama yakit tuketimi 1 L fazla farketti. Klima kullanimlarinda daha fazla hissedilir oluyor, sizce sebebi nedir bunun ?

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Davranış boğaz kelebeği kaynaklı görünüyor.Ayarında ya da kendisinde sorun var gibi. Subap ayarı kendini motorda "şıkırtı" sesi ve /veya rölantide devir düşmesi olarak belli ediyor.
Araç rolantinin düştüğünü algıladığı durumlarda genelde otomatik 1.500 devire çıkarıyor diye biliyorum. Bundan yola çıkarak rolanti düşüşüne sebebiyet ayarın tam yapılamaması olarak düşündüm.

Aracınız
Civic FB7 2014
M.akif bey subap ayarinin oturmasi biraz zaman alabiliyor.. eger aracinizda stop etme veya seyir halinde rolanti de dalgalanma yoksa bir muddet sabredin derim. Zamanla ayar ve adaptasyon oturacaktir. Subap ayari ve kelebek temizliginden sonra gaz ayari da yapildi mi? Yapilmadiysa yaptirin mutlaka iyi bir brc servisine

Aracınız
M.akif bey subap ayarinin oturmasi biraz zaman alabiliyor.. eger aracinizda stop etme veya seyir halinde rolanti de dalgalanma yoksa bir muddet sabredin derim. Zamanla ayar ve adaptasyon oturacaktir. Subap ayari ve kelebek temizliginden sonra gaz ayari da yapildi mi? Yapilmadiysa yaptirin mutlaka iyi bir brc servisine
Hicbir problem yoktu gene yok ama avanslimi diyeyim yuksek afr mi diyeyim bilemedim. Kesinlikle stop etme olmadi bu zamana kadar fakat Candan Muhendislikte bakim esnasinda ayarlar harika gorunuyor acaba klima falan mi acik dedi oradaki ben yok adaptasyon surecinde dedim su an ondan oyle gorunuyor olabilir dedim. Arabama hattinden fazla bakarim dinlerim koklarim su an bir sorun yok hatta gaz tepkileri daha iyi dusuk devirlerde onceye nazaran ama iste onun sabit olmasi gerekiyor vites degisimlerinde de. Seyir halinde bir sorun yok duruken vites degisimde devir yukseliyor sonra kendine geliyor. Yetkili servise goturmem mecbur kalmadikca ama evime 1 km uzakta diye oraya goturdum yoksa Floryada benim Seref ustam var yillarin Honda ustasi 30 km uzaklıkta bana. Arabayi birakma durumum olmasa gidecektim ona oralarida bilmiyorum metro filan. Kucuk bir sey aslinda problem sayilmaz ama merak ettim neden yaptigini..

Aracınız
Civic FB7 2014
Subap ayarindan sonra bir sure bende de vites degisimlerinde (dururken) devir oynardi ama git gide azaldi bu durum.ben kelebek temizletmemistim ama..sadece subap ve gaz ayari yaptirmistim

Aracınız
Boğaz kelebeği temizlendikten sonra program atma usülü yeniden ayarlanması gerektiğini duymuştum. Subap ayarı sonrası belli bir km fazlaca yapılmış zaten. Belki de aldığınız lpg kaliteli değil.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Boğaz kelebeği temizlendikten sonra program atma usülü yeniden ayarlanması gerektiğini duymuştum. Subap ayarı sonrası belli bir km fazlaca yapılmış zaten. Belki de aldığınız lpg kaliteli değil.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yakit farketmiyor ayni tepkileri veriyor benim her zaman yakit aldigim yer. Bir sure daha kullanip yag degisiminde soylerim ustama bakalim ne diyecek.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bence boğaz kelebeği temizliği sonrası bilgisayara bağlanıp adaptasyonu yapılmamış, servise gidip önce bilgisayardan adaptasyonu yapmalarını isteyin. Eğer düzelmiyorsa subap ayarını doğru yapamamışlar muhtemelen.

Geri