FB7 Subap Ayari Sonrasi Olanlar

Aracınız
Selamlar, 42.600 lerde subap ayari icin yetkili servise biraktim. Bogaz kelebeginin temizleneceginide soyledi ilgili kisi fakat aldiktan sonra araba N konumuna alirken ya da P ye alirken devir 1500 lere cikip geri iniyor. N konumunda yokus asagi biraz gitsemde ayni sekilde. Ben su an 43.800 oldu ama degisen bir sey yok. Ben adaptasyon surecindedir herhalde diye pek umutsamadim ama yakit tuketimi 1 L fazla farketti. Klima kullanimlarinda daha fazla hissedilir oluyor, sizce sebebi nedir bunun ?

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Boğaz kelebeği temizlendikten sonra program atma usülü yeniden ayarlanması gerektiğini duymuştum. Subap ayarı sonrası belli bir km fazlaca yapılmış zaten. Belki de aldığınız lpg kaliteli değil.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Evet hocam bilgisayara bağlanıp kalibrasyon ayarının resetlenmesi gerekiyor diye biliyorum bence, eski FD6 aracımda subap ayarı sonrası bu yapılmadığı için devir oynayıp duruyordu.

Aracınız
Civic FB7 2012
Selamlar, 42.600 lerde subap ayari icin yetkili servise biraktim. Bogaz kelebeginin temizleneceginide soyledi ilgili kisi fakat aldiktan sonra araba N konumuna alirken ya da P ye alirken devir 1500 lere cikip geri iniyor. N konumunda yokus asagi biraz gitsemde ayni sekilde. Ben su an 43.800 oldu ama degisen bir sey yok. Ben adaptasyon surecindedir herhalde diye pek umutsamadim ama yakit tuketimi 1 L fazla farketti. Klima kullanimlarinda daha fazla hissedilir oluyor, sizce sebebi nedir bunun ?

Subap ayarı ve kelebek bogazi temizliginden sonra araca rolanti ogretme islemi yapilmasi gerekiyor bunu yapmamislar buyuk ihtimal

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FD6 2010

Adaptasyon yapılmamış, yetkili servis bunu yaparsa, özel servisleri siz düşünün.

Geri