fb7 subap boşluğu değeri ???

Zizou

0
Herkese merhabalar. 2012 LPG li civic aracıma subap ayarı yaptıracağım. Ustam motor kapağını açıp bakması gerektiğini, çok ayrıntılı ve maliyetli olabileceğini söyledi. Tornalanması gerekebilirmiş. O kadar ayrıntılı bir işlem mi civic lerde subap ayarı?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Herkese merhabalar. 2012 LPG li civic aracıma subap ayarı yaptıracağım. Ustam motor kapağını açıp bakması gerektiğini, çok ayrıntılı ve maliyetli olabileceğini söyledi. Tornalanması gerekebilirmiş. O kadar ayrıntılı bir işlem mi civic lerde subap ayarı?

Hocam kaç km de araç?
Aracın ne sorunu var ki usta masraflı olabilir dedi?
Üst kapağı açıp subap ayarı yapmak maliyetli bir işlem değil, nereyi tornalayacak onu da anlamadım :)

Zizou

0
50000 kmde aracım. Şu an subap ayarlık belirgin bir şey yok ama sonradan sıkıntı olmasın diye yaptırmak istiyorum. Normalse 100 TL ye falan hallolur dedi ama torna gerekirse zahmetli iş 1000 TL yi bulabilir dedi.

HTC One mini cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
50000 kmde aracım. Şu an subap ayarlık belirgin bir şey yok ama sonradan sıkıntı olmasın diye yaptırmak istiyorum. Normalse 100 TL ye falan hallolur dedi ama torna gerekirse zahmetli iş 1000 TL yi bulabilir dedi.

Bence başka bir ustaya gidin 50k km aracın neresini tornalayacak anlamadım.

Zizou

0
Teşekkür ederim yorumunuz için. Olmazsa biraz daha bekleyeyim. Bu arada da biraz daha usta araştırırım ?

Aracınız
sübap ayarı gerektiğini nasıl anlayabilriz? belirtileri nedir? herhangi bir belirti olmadan sübap ayarı yaptırmak mı gerekir?
aracım 86 bini geçti bu arada.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Lpg li araçlar için subap ayarı 20-30 bin km de bir yapılması gerekiyormuş öyle deniliyor. [MENTION=3706]kamil can[/MENTION]

Hocam aracı normalde lpg de kullanırsın da sonrasında benzine alayım da biraz benzinde süreyim dediğinde bir canlanma olur ya hani işte subap ayarı yapıldı mı araçta böyle bir canlanma oluyor. Çekişte bariz bir artış oluyor. Yakıt düşüyor kesinlikle.
Subap ayarı yapılma zamanı geldi mi sabahları boğuluyor araç çekmiyor yolda giderken onu hissedebiliyorum ben. Sizde yaptırın eskisine göre farkı anlayacaksınız. [MENTION=3900]xanthus[/MENTION]

vss

0
Aracınız
Honda Türkiye Lpg li araçlara her 40000 km de bir subap ayarı yapılmasını tavsiye ediyor.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
teşekkür ederim dostum cevap için , maliyetli bişey değilse baktırmak lazım o zaman ama bende şimdilik boğulma çekişte düşme gibi bişey yok. lpg yok araç benzinli. ama yine de baktırayım bi ara :)

Geri