Civic FB7 Fb7 tuhaf hırıltı sesi - V Kayış Gergisi sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar arabayı alalı 10 gün oldu. Aldığım ilk günden beri bu ses var. Araba özellikle düşük devirlerde hırıltı sesi çıkarıyor, tam olarak ne olduğunu da anlamıyorum ama bi bakar mısınız ? Videonun linkini aşağıya ekliyorum..

Çözüm
Arkadaşlar sorun çözüldü. Gergi bilyası bozulmuş, değiştirdiler sorun kalmadı. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar şöyle denesinler, kaputu açın, aracın içinde biri frene basarak vitesi D konumuna getirsin ve klimayı açsın. Rölantide bile o kadar ses çıkarıyor ki sorun direkt anlaşılıyor.. Gergi bilyası “ina” marka işçiliğiye beraber 550 tl tuttu..
Peki bu probleme hemen müdehale edilmesi gerekir mi. Benim bulunduğum ilde onu yapabilecek bir usta yok. Mecbur yazı beklicem. Sorun artıp başka yerlere zarar verir mi acaba

Peki bu probleme hemen müdehale edilmesi gerekir mi. Benim bulunduğum ilde onu yapabilecek bir usta yok. Mecbur yazı beklicem. Sorun artıp başka yerlere zarar verir mi acaba
Hemen yolda bırakma ihtimali düşük ama ilerleyen bir süreç olduğu için gecikmeden sorunu gidermeye çalışmanız sizin faydanıza.

Olabilir :unsure: Sizinkinde fazla bir yıpranma var gibi duruyor dışardan

Evet bencede değişmesi gerekiyor
Düşük devirde de zaten titreşim sesi veriyor araç
Dediğiniz linkteki satıcı ile bağlantıya geçtim, parça için yarın bilgi verecek.
Parça gelip değişim yapınca buradan bilgilendirme yapacağım
İlginiz için teşekkür ederim sağolun

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Evet bencede değişmesi gerekiyor
Düşük devirde de zaten titreşim sesi veriyor araç
Dediğiniz linkteki satıcı ile bağlantıya geçtim, parça için yarın bilgi verecek.
Parça gelip değişim yapınca buradan bilgilendirme yapacağım
İlginiz için teşekkür ederim sağolun

Parçayı bulursanız taktırmadan önce mutlaka aracınızdaki ile birebir aynı olup olmadığına dikkat edin. Bazen satıcıların bile orjinal bildikleri ürünleri orjinal olmayabiliyor, gittigidiyor gibi platformların güzelliği de bu zaten, aracımdaki ile birebir uyumlu değil diyerekte iade hakkınız oluyor (y) Özellikle parça üstündeki HONDA yazısına dikkat edin, HONDA yazısı tipik logo tarzı yazıda olmalı (y)
Bu sorun için çok uğraştınız gibi, inş en kısa sürede çözülür, kolay gelsin :)

Parçayı bulursanız taktırmadan önce mutlaka aracınızdaki ile birebir aynı olup olmadığına dikkat edin. Bazen satıcıların bile orjinal bildikleri ürünleri orjinal olmayabiliyor, gittigidiyor gibi platformların güzelliği de bu zaten, aracımdaki ile birebir uyumlu değil diyerekte iade hakkınız oluyor (y) Özellikle parça üstündeki HONDA yazısına dikkat edin, HONDA yazısı tipik logo tarzı yazıda olmalı (y)
Bu sorun için çok uğraştınız gibi, inş en kısa sürede çözülür, kolay gelsin :)

İnşallah bakalım

Geri