fc5 1200-1400 devirdeki problem

Aracınız
Civic FC5 2019
merhabalar fc5 kullanıcıları,
aracımda 1200-1400 devir aralığında giderken anlamlandıramadığım anormal bir durum var. araçtan anormal bir ses geliyor. sanki titreme de eşlik ediyor. devri yükseltince sorun ortadan kalkıyor. manuel vites arabalarda düşük devirle rampa çıkarken ki sese benziyor. önceden aracımda böyle bir problem yoktu. şanzıman ve motor bakımı yeni yapıldı. motor yağını 4 lt koydular, ondan olabilir mi?
benzer şikayetleri yaşayan var mı? çözüm ve önerileri alabilir miyim.
araç 2017 fc5 eco elagance

Aracınız
Civic FD6 2008
Muhtemelen bakım sonrası karter muhafazası tam olarak yerine oturtulmamis. Araba park halinde iken önüne geçin plakanın alt kısmına hafif hafif vurun veya tamponun alt kısmına parmak uclarinizla vurun ve o zırıltıyı duyacak misiniz bakın.
aracımda 1200-1400 devir aralığında giderken anlamlandıramadığım anormal bir durum var. araçtan anormal bir ses geliyor. sanki titreme de eşlik ediyor. devri yükseltince sorun ortadan kalkıyor. manuel vites arabalarda düşük devirle rampa çıkarken ki sese benziyor. önceden aracımda böyle bir problem yoktu. şanzıman ve motor bakımı yeni yapıldı. motor yağını 4 lt koydular, ondan olabilir mi?

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

3 sene sonra konuyu hortlatıyorum ama aracı yeni aldım, bahsettiğiniz sorun bende de var. Özellikle devirden bağımsız bakmadım, 30-40 kmlerdeyken bahsettiğiniz olay oluyor. Buldunuz mu çözümünü acaba

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam araç kaç bindeyken bu sorunu yaşadınız ? Benim araçtada düşük devirde hafif zırıltı var. Ya karter ya gergi diye düşünüyorum

Arabayi 80binde ben aldim. Onceki sahibi 30bin kmdir bu ses var defalrca gosterdim normal dediler dedi. En son izmir terakkiye goturdum net teshis kondu degistirdim duzeldi. Yakin zamanda kayis degistirdiyseniz zirilti yanlis kayistan da yapabiliyor

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracı 2,5 yıldır (şu an 55.000 kmde) kullanıyorum 1200-1500 arası titreme sorunu giderilmedi. Çiftkurlar ve cem servislerine götürdüm. Ustayla beraber test sürüşüne çıktık, kendisi de sesi fark etti. İzolasyon yaptıklarını söylediler. 2-3 gün ses gitti sonra tekrar başladı. Satayım diyorum ama yerine bundan daha güzel bir araç bulamayacağımdan vazgeçiyorum. Çözüm bulabilen varsa lütfen aydınlatsın.

Motor kulagi gergi kutugu fd6 kasada sanziman kutugu diye geciyordu sanirim o parcalardan dolayi olabilir. Tek yere guvenmeyin ben kocaelide yasiyorum memleketim izmir kocaelide ne kadar hondaci varsa goturdum kimi normal dedi kimi sanziman dedi kimi lpg sistemi biyere temas ediyor dedi. Izmirde dort bes yere goturdum kimisi sanziman bu ben bakmam dedi kimisi motor kulagi dedi kimisi arac kazali dedi(araba hatasiz:)) en son servise gittim nokta atisi yaptilar piyasanin bes kati istemeseler oraya yaptircaktim ama benim de dusunmem gereken bir ailem var disarda sadece parca fiyatinin dortte birine iscilik dahil yaptirdim.

ywzckr

0
Arabayi 80binde ben aldim. Onceki sahibi 30bin kmdir bu ses var defalrca gosterdim normal dediler dedi. En son izmir terakkiye goturdum net teshis kondu degistirdim duzeldi. Yakin zamanda kayis degistirdiyseniz zirilti yanlis kayistan da yapabiliyor

Yok hocam kayış değişmedim kayışı fena değil gözüküyor araç 57 binde daha, Büyük ihtimal benim gergide arızalanmaya başlamıştır müsait bi zamanda bakarım. gergi 50 binde arızalanabiliyorsa çok da kaliteli değil gibime geldi. Araçta deri koltuk kaplama, dikiz aynası, bobin, multimedya, elektronik el freni svici, iç döşeme tıkırtıları, ekran göstergesi çatlağı, bir sürü şey geldi başıma kimini garantiden kimini cebimden yaptırdım honda çokta masrafsız değilmiş diyorum aynı yıl passat alan arkadaş şuana kadar sadece bakım yaptı, herkes honda masrafsız diye bakıyor ama bence tamamıyla şans artık eski kalite yok gibime geliyor, belki bazı parçalar türkiyede üretildiği için kullanım süresi az olabilir. Araçtan mutsuz değilim ama öyle aşırı memnunum gibi bi durumda yok açıkcası.

Geri