Civic FC5 Fc5 2018 altını hafriyata sürttüm

Ad Soyad
Mensur tursunoğlu
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba,bundan yaklıaşık 2 hafta önce honda civic 2018 eco executive model araç satın aldım ve geçen gece yağmurlu havada sokak arasında önümde hafriyat yığını gibi mıcır birikintisi vardı dikkatsizlikle üstünden geçtim aracın altı takur tukur etti geçerken fazla önemsemedim devam ettim. Sonra farkettim ki aracın frenine basınca bir ıslık sesi gibi ses geliyor, birde tam emin değilim ben mi pimpirikleniyorum bilmiyorum ama vites geçişler ağırlaştı ve vites geçişlerinde arabada bir titreme oluyo gibi ,arkadaşlar sizce ne olmuş olabilir arabaya yardımcı olursanız sevinirim, değerli bilgilerinizi bekliyorum

ywzckr

0
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba,bundan yaklıaşık 2 hafta önce honda civic 2018 eco executive model araç satın aldım ve geçen gece yağmurlu havada sokak arasında önümde hafriyat yığını gibi mıcır birikintisi vardı dikkatsizlikle üstünden geçtim aracın altı takur tukur etti geçerken fazla önemsemedim devam ettim. Sonra farkettim ki aracın frenine basınca bir ıslık sesi gibi ses geliyor, birde tam emin değilim ben mi pimpirikleniyorum bilmiyorum ama vites geçişler ağırlaştı ve vites geçişlerinde arabada bir titreme oluyo gibi ,arkadaşlar sizce ne olmuş olabilir arabaya yardımcı olursanız sevinirim, değerli bilgilerinizi bekliyorum

Hayırlı olsun hocam frenden ıslık arasına toz kaçınca geliyor normaldede olan bir durum birkaç kez frene basınca kesilir, eğer sürekli ve metal sürtmesi gibiyse balatalarınız bitmiştir. Vites geçişi yok bizim araçlarda tekleme gibi diyorsanız vtec teklemesi olabilir bahsettiğiniz kalp atışı gibidir o da bütün araçlarda var. Ama titreme varsa birçok sebeb sayılabilir. En sağlıklısı aracın altına yatıp koruma sacı ne durumda ona göre yorum yapmak lazım sadece sürtme ile büyük bir sıkıntı oluşmaz diye düşünüyorum. Eğer karter delindiyse vb sıkıntı yaşarsınız o yüzden motor yağını ölçün az çıkarsa yada koruma sacı fazla eğilmiş kırılmış vb ise bi ustaya götürmenizde fayda olur.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Öncelikle geçmiş olsun.

sanayide bir lifte kaldırıp bakın hocam alt tarafta hasar varsa gözle belli olur zaten.

Ad Soyad
Aydın K.
Aracınız
Civic FC5 2018
balata arasına toz yada küçük mıcır kaçmış olabilir. iğrenç bir ses yapar rahatsız edici. vites geçişi muhtemelen siz aşırı hassaslaştığınız için size öyle geliyordur sürtmeden ötürü.

ama tabi arkadaşın dediği gibi lifte alıp kaçak göçek kontrolü yaptırmakta fayda var.

Geri