FC5 2018 kaporta hataları

Simdi yanlis birsey soylemek istemiyorum fakat bunca zaman gercekten hantal arabalar kullanmisim. Turbo olmasinin tabii ki faydasi var. Gercekten agirligina ve kasasina gore seri bir arac. Bazen gaz pedalinin tepkisi gecikmeli oluyor sanirim o da LPG kaynakli bir sorun. Onun haricinde ben gercekten memnunum aracimdan. Aracim otomatik bu arada evet.

ES7 2004
FB7 2013
FC5 2017

ARTIK TUCSON 2015 :)
Hantal dıye honda ya demıon demi hocam

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aynen Honda'ya diyorum ustam kullandigim 3 kasa (Vtec,FB7,FC5) otomatikti. Maalesef en ufak bir rampaya geldiginde 150 ile de girsen rampanin ortasinda 90-100e kadar dusuyordu. Dusmesin istiyorsan deviri 4500-5000'e dayaman gerekiyor. Su anda ayni rampayi hic sıkıştırmadan aynı hizla tirmaniyorum :) 125 hp yetmiyor bu araclara maalesef ...
Hantal dıye honda ya demıon demi hocam

ES7 2004
FB7 2013
FC5 2017

Simdi yanlis birsey soylemek istemiyorum fakat bunca zaman gercekten hantal arabalar kullanmisim. Turbo olmasinin tabii ki faydasi var. Gercekten agirligina ve kasasina gore seri bir arac. Bazen gaz pedalinin tepkisi gecikmeli oluyor sanirim o da LPG kaynakli bir sorun. Onun haricinde ben gercekten memnunum aracimdan. Aracim otomatik bu arada evet.

ES7 2004
FB7 2013
FC5 2017

Aracın kasası felan çok hoşuma gidiyor Tek düşündüren motor şanzıman uyumu nasıl acaba belki fc5 den sonra tercih edebilirim. Allah kaza bela vermesin hocam

Ya arkadaşlar herşeyi anladımda fc5 lerdeki tüm kapıların cam çerçevelerinin ek olarak kapı gövdesine kaynaklanması nedir ya kaynakta düzgün olsa bari çıkıntılı hiç bir arabada bu saçmalığı görmedim kapılar bir bütün olarak imal edilmesi daha kolayken neden bu ekleme işine gidilmiş aklım almıyor seçkins33 kardeş sen daha iyi bilirsin bunun sebebi nedir ki

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam Japonlar bazı konularda çok hassaslar, bazı konularda da salmış gitmişler. Bazen bizde çok şaşırıyoruz inan ki ?

Aynen Honda'ya diyorum ustam kullandigim 3 kasa (Vtec,FB7,FC5) otomatikti. Maalesef en ufak bir rampaya geldiginde 150 ile de girsen rampanin ortasinda 90-100e kadar dusuyordu. Dusmesin istiyorsan deviri 4500-5000'e dayaman gerekiyor. Su anda ayni rampayi hic sıkıştırmadan aynı hizla tirmaniyorum :) 125 hp yetmiyor bu araclara maalesef ...

ES7 2004
FB7 2013
FC5 2017

Aynen 2003 de VTEC de bu motor iyidi ama sonrasında şimdiye göre bıraz hantal ama 2003 senelerinde hantal dıyemeyız

125 beygır bu kasaya ufak geliyor ama cok ciddi yakıt sarfiyatı yapıyor bunuda es gecmemek gerekır . Hem yakit sarfiyatı hem guc ıkısı bur arada olmuyor ama keşke bu motor atmosferik 125 deılde 140 bg yapsalardı o zaman bu kadar hıssedılır olmazdı kayıp

2003 de hondanın rs i şimdi nasılsa 2003 VTEC 2 de öleydı ısıklarda hep kesıcı yapardım ne BMW ne Mercedes hıc bıri o zamanlarda yanımda gelemiyor du hepsınde de 3. Vıtes 140 yaparken fark acılıyordu

Sene 2003 Honda 3. Vıtes kesici 140
Sene 2020 Honda 3. Vites kesici 140

Son düzenleme:
@buz2346 hocam sizin için aracın yanına inip aynı yerleri fotoğrafladım. Umarım içiniz rahatlar ?
IMG_20200413_121816.jpgIMG_20200413_121754.jpgIMG_20200413_121604.jpgIMG_20200413_121527.jpg

Merhaba tüm hondaların kapı kasaları bu şekilde cam çerçevelerine ek kaynak mı ? eğer öyleyse amaç ne görmüş olduğum diğer araçların kapı çerçeve bir bütün halinde. Sürüş halinde parmağımızla kapı arası fitilleri yoklarken kapıda titreme olduğunu farkedeceksiniz acaba sorun bu durumla alakalı mı bilemedim Honda fc5 araçların kaporta kısmına boyada dahil övey evlat muamelesi yapmış

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Tüm araçlarda sacın üst üste geldiği noktalarda hatta bazen puntolu noktaların çevresinde bile sealer kullanılır. Sızdırmazlık macunu da diyebiliriz gayet normal bir durum
Bu arada otomotiv fabrikasında montaj hattında çalışıyorum o sizin gördüğünüz noktalar. Birde üzerine kaplama vs gelen yerleri görseniz bu ne böyle dersiniz
Motorlu taşıtlar ikiye ayrılır;
1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Geri