fc5 2021 aracıma gaz atıyorum dolmuyor

Ad Soyad
deniz akyigit
Aracınız
Civic FC5 2021
Herkese merhaba fc5 2021 model bir honda kullanıyorum aracıma gaz atmama ragmen ne tahmini kaç km götürecegi yükseliyor ne de lpg ibresi yükseliyor sıfırlama yapıyorum tuşa basılı tutup 2 kere ötmesini bekliyorum onu yaptıktan sonra da 50 km yazıyorsa ekranda 2 dakika içerisinde 10 kmye kadar düşüyor attıgım yakıt nereye gidiyor anlamıyorum yardımcı olabilicek varmı veya aynı sorunu yaşayan (araba 5500 kilometrede)

Aracınız
Civic FB7 2014
ne de lpg ibresi yükseliyor

eski lpg ustalarının yöntemini aktarıyorum denemekte fayda var :)
1-Bagaj kapağı açılır
2- LPG deposu bulunur
3- LPG deposunun tam şamandıranın olduğu yere lastik çekiç ile bulamazsınız sert bir şekilde el ile vurulur ve sorun çözülür

Ad Soyad
deniz akyigit
Aracınız
Civic FC5 2021
eski lpg ustalarının yöntemini aktarıyorum denemekte fayda var :)
1-Bagaj kapağı açılır
2- LPG deposu bulunur
3- LPG deposunun tam şamandıranın olduğu yere lastik çekiç ile bulamazsınız sert bir şekilde el ile vurulur ve sorun çözülür
tavsiyenizi deniyicem ama sorun nedir sizce bir bilginiz varmı.

Aracınız
Civic FB7 2014
tüp bu şekilde üstteki kapagı açıp oraya mı vurmam lazım ve şamandıra takılı kalmışsa içinde hala aldıgım yakıt duruyormudur.

Üstadım benzer sorunu yaşamıştım o yüzden yapılan işlemi anlatayım, orta kısımdaki vidalı yere hiç dokunmayın varsa lastik çekiç yoksa eliniz ile , ortadaki kapak çevresinde yer alan silindirin üst ve dış çevresine hafif tatlı sert şekilde elinizle vurun. Şamandıra takılı kaldıysa bilye düşme sesini duyarsınız zaten. Düşmezse zorlamayın şamandıra sökülüp tamir ediliyor

Ad Soyad
deniz akyigit
Aracınız
Civic FC5 2021
Üstadım benzer sorunu yaşamıştım o yüzden yapılan işlemi anlatayım, orta kısımdaki vidalı yere hiç dokunmayın varsa lastik çekiç yoksa eliniz ile , ortadaki kapak çevresinde yer alan silindirin üst ve dış çevresine hafif tatlı sert şekilde elinizle vurun. Şamandıra takılı kaldıysa bilye düşme sesini duyarsınız zaten. Düşmezse zorlamayın şamandıra sökülüp tamir ediliyor
çok teşekkür ederim çok sagolun yardımlarınız için yarın deniyecegim umarım sorun düzelir.

Aracınız
Civic FB7 2014
Önceki kullandığım atiker ve lovato kitlerinde yaşamıştım bu sorunu fakat BRC'de hiç yaşamadım. Umarım sorununuz çözülür.

Aracınız
Civic FB7 2014
fabrikasyon lpgde ve 5000 kmdeki bir araçta bunları yaşatmaları cok garip hondanın bu konuda bir çözüm bulması lazım

uzmanlık alanım olmamasına rağmen lpg konusu ülkemizde bir muamma, ustacıklarımız sağ olsun konu ile o kadar uzaklar ki onlar sayesinde geçen 15 yılda lpg ayarlarımı kendim yapar oldum bir sıkıntı olduğunda ilk ben müdahale eder oldum şu an sıkıntısız kullanıyorum şükür fakat ilerleyen süreçte sonraki bir aracıma lpg taktıracak olursam ustacıklara rica edip montajı da kendim yapmayı düşünüyorum :)

Geri