Fc5 3500km izlenim

ywzckr

0
Fc5 3500km izlenim

Mr.fix seramik, AliExpress de 4-8$ arası satılan mı ? Uzun vadede boyaya bir zararı oldu mu ?

Hocam bizim araclarin boya su bazli bugun rutus attim boyaya altini surtmusum tamponda cani sıkılıyor insanin. O yuzden uygulamanizi tavsiye ederim mr. Fix de diger seramiklerde benzer yapilarda zaten bazilari sadece baya dayanikli oluyor onlarin fiyat da 40-50 dolar seviyesinde zaten. Arabayi surterken pek ise yaramiyor ama cakmakla cizmek isterseler arabayi astara kadar inmiyor ufak kilcal cizik oluyor sadece. Boyaya zararı gunes altinda yaparsan boyaya zarar gelebilir eger duzgun uygulamazsan yada unuttugun yer kalirsa puslu gozukur orasi haberin olsun.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Güzel anlatmışsınız. Çok faydalı bilgiler. Teşekkürler

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mbsd

0
Merhaba arabayı aldığımdan beri konu açıcam diyorum ama vakit bulamadım.
İlk olarak dizel ve eco arasindaydim babam dizel alayim diye çok baski yapti tek cesit yakit kullan benzin ve lpg iyi dil yillardir kullaniyorum dedi ben otomatik olmasindan ve performanslari arasinda 2 kat fark olmamasindan ben exe eco tercih ettim. Dağa yukari 0 dan kalkista lpg li 85 e ulasti, dizel 95 km hiza ulasti ayni mesafe yaklasik 20-30 derece egim vardi 4 kisiydik ikisindede.
Arabayı karar verince samsundan exe eco 120.000tl ötvsiz olarak 80.000tl ye bagaj havuzu paspaslar balık sırtı anten ile aldım. 1590 güneş kasko + 958 anadolu sigorta ödedik.
Daha sonra arabaya 100tl krom çıta ve 100 tl difüzör alıp monte ettim. Krom çıtaları alması ve takmasi cok kolay, difuzor biraz vidalari sokmesi zor onun disinda en fazla 1 saate montajini yaparsiniz servise bos yere ikisine 1000 tl baymayin. Direksiyon simidine deri diktim kesinlikle tavsiye ederim. 50 tl ye multimedya cam ekran koruyucu aldim aliexspressden alabilirsiniz ama kenarlardan gunes gordukce aciliyor sinirimi bozuyor ama ekranin cizilmesini engelledigi icin ise yarar diyelim. Servise kesinlikle cam filmi cektirmeyin diyebilirim 10-20 arasi baloncuklar hala duruyor kiminin aralarina toz girmiş pek hosuma gitmese de nişan yapacagim için servise gitmeye firsat bile bulamadim.
İlk depom 280 km de bitti, 1000km boyunca arabaya 3 bin deviri gecirtmedim. Sirasiyla 280-260-300-300-330-320 gibi gitti ilk depolarim yaklasik yazdim hepsinin faturalarini tutuyorum hala
1000 den sonra benzinde en yuksek 202 gordu araba dahasina gidecek yol bulamadim.
1000 km civarlarinda ilk uzun yola ciktigimda 350km trabzona giderken depo bitti, 360km donerken depo bitti. Suanda trabzona gittim shellden 30.7 litre 2.99 dan aldim 400km de depo bitti 32+14.7 lt 3.43 den aldim trabzonda shelden 550 km sonra bitti giderken 7.7 lt lpg tuketmis donerken 8.5 lt (donerken sehiricinde dolastim bu yuzdendir) ilk 1500 km de 60 tl lik benzin yakti 6.31 den aldim.
Ara ara benzine alip 170 civarlarini gorduruyorum katalizoru lpg den temizlesin diye.
Arabayi aldigimin ertesi gunu meguiars ile temizleyip nasiol zr53 uygladik 3 kisi cok zor degil uygulamasi ama sakin uygulama yaparken unutmayin biz baliksirtinin kenarini unutmusuz 4 saat sonra farkettik orasi pusluydu cila vurup cikartana kadar 1 saat ugrastik. Sonuc guzel fakat tas izi oldu hemde yan taraftan o yuzden seramik koruma 1 ayda sadece cizilmeye karsi ise yarar onu diyebilirim tas izine pek ise yaramiyor.
Arac icin meguiars ultimate sampuan, mr fix seramik 2 kat uygulayin 1 hafta arayla nasioldan cok fark olacagini sanmiyorum, icini temizlemek icin atas plak2, disinda camlar ve kromlar icin auto glym glass polish ve diger yerlere gtechniq c2v3 kullanin hem parlatir hem su kaydiriciligi cok iyidir.sonax lastik parlatici jel kullaniyorum nerdeyse 1 hafta dayaniyor. Elimdeki urunlerin bazilari geri kalanlar bagajdaydi Ekli dosyayı görüntüle 7057
Ekli dosyayı görüntüle 7058
Pek belli olmuyor beyaz aracta ama temizlenince boyle son hali.
Sorulari olan olursa cevaplamaya calisirim.

Güzel paylaşım. Allah kaza bela vermesin. Sağlıkla, mutlulukla güzel günlerde kullanın. İkamet Samsun mu?

SM-A700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam bizim araclarin boya su bazli bugun rutus attim boyaya altini surtmusum tamponda cani sıkılıyor insanin. O yuzden uygulamanizi tavsiye ederim mr. Fix de diger seramiklerde benzer yapilarda zaten bazilari sadece baya dayanikli oluyor onlarin fiyat da 40-50 dolar seviyesinde zaten. Arabayi surterken pek ise yaramiyor ama cakmakla cizmek isterseler arabayi astara kadar inmiyor ufak kilcal cizik oluyor sadece. Boyaya zararı gunes altinda yaparsan boyaya zarar gelebilir eger duzgun uygulamazsan yada unuttugun yer kalirsa puslu gozukur orasi haberin olsun.

hocam sende benim kafadansın belli oldu, koruma ürünlerini görünce anladımşuan memleketteyim resimdeki ürünler şuan bagajımda olanlar kadar var, diğer yarısını istanbulda bıraktım bagajda yer açabilmek adına. malum valizler falan. boya atması maalesef bende çok yaşadım, çok da canımı sıkıyor. taş vuruklarında hemen atıyor alttaki sarı astar gözüküyor. şuan sende durum ne, bende birkaç noktada var. rötuş atmışın nasıl oldu, belli oluyor mu?

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
hocam sende benim kafadansın belli oldu, koruma ürünlerini görünce anladımşuan memleketteyim resimdeki ürünler şuan bagajımda olanlar kadar var, diğer yarısını istanbulda bıraktım bagajda yer açabilmek adına. malum valizler falan. boya atması maalesef bende çok yaşadım, çok da canımı sıkıyor. taş vuruklarında hemen atıyor alttaki sarı astar gözüküyor. şuan sende durum ne, bende birkaç noktada var. rötuş atmışın nasıl oldu, belli oluyor mu?

Hocam bi o kadar üründe bagajda var onlar köyde bıraktıklarım, ama baya daralttım ürün yelpazesini tek tük ürün kullanıcam vakit bulamam izin bitiyor.
Tas izi icin kaputta bide bel altinda 4-5 noktaya yaptım cok profesyonellik istiyor, tas izinden kurtuluyorsun ama zimpara ve pasta hare gorumune neden oluyor el ile yapmak zor biraz. Tavsiyem rotus yaparsan alt bolgelerde olsun yoksa arada gozun takilir. Asagisina bak arabanin yikattiktan sonra cizdigini farketmezsin ama arabanin altinda nokta nokta tas izleri var teker bolgelerinde. O bolgelere sadece boya vur ince fircayla zaten gozukmuyor paslanmasa yeter benim icin.

Hocam bi o kadar üründe bagajda var onlar köyde bıraktıklarım, ama baya daralttım ürün yelpazesini tek tük ürün kullanıcam vakit bulamam izin bitiyor.
Tas izi icin kaputta bide bel altinda 4-5 noktaya yaptım cok profesyonellik istiyor, tas izinden kurtuluyorsun ama zimpara ve pasta hare gorumune neden oluyor el ile yapmak zor biraz. Tavsiyem rotus yaparsan alt bolgelerde olsun yoksa arada gozun takilir. Asagisina bak arabanin yikattiktan sonra cizdigini farketmezsin ama arabanin altinda nokta nokta tas izleri var teker bolgelerinde. O bolgelere sadece boya vur ince fircayla zaten gozukmuyor paslanmasa yeter benim icin.

bir hevesle baya yüklendim malzemeye, bende azaltıcam zamanla.. taş izini ben yapmam zaten, profesyonel bir ele bırakırım ileride. daha büyük dert vermesin, yapacak bişey yok.

Geri