FC5 39 Lastik basıncı

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracın 20.000 bakımını Sakarya Hondada yaptırdım tatile çıktım. Sürekli lastik basınç uyarısı alıyordum sıfırladım tekrar tekrar almaya başladım en sonunda petrol ofisine çekip lastik basınçlarını kontrol ettim hepsinin 39 olduğunu gördüm bu şekilde 1200 km yol yaptım. 39 basmalarındaki amaç nedir ? Boşuna lastikler aşındı diye düşünüyorum şikayet etsem mi ne diyorsunuz ??

Aracınız
Civic FC5 2017
Aracın 20.000 bakımını Sakarya Hondada yaptırdım tatile çıktım. Sürekli lastik basınç uyarısı alıyordum sıfırladım tekrar tekrar almaya başladım en sonunda petrol ofisine çekip lastik basınçlarını kontrol ettim hepsinin 39 olduğunu gördüm bu şekilde 1200 km yol yaptım. 39 basmalarındaki amaç nedir ? Boşuna lastikler aşındı diye düşünüyorum şikayet etsem mi ne diyorsunuz ??
şikayet etsen bir şey cıkmaz

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba, uzun yolda lastikler ısınacağı için lastik basınçlarının yüksek çıkması normaldir. Bir diğer konu ise, petrollerdeki lastik basınç değerlerine pek güvenmeyin. Kalibrasyon denen doğrulama yöntemi petrollere asla uğramaz ve bu nedenle bir petrolün psi değeri bir diğer petrolle asla tutmaz. Lastikleriniz soğukken güvendiğiniz, yeni faaliyete girmiş veya bakımlı görünen bir petrolde tekrar ölçmenizi tavsiye ederim.

Geri