Fc5 Aygaz Otogaz kullanan varmı

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=964]maksu[/MENTION] Filitre görevini yapmış :)

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
[MENTION=964]maksu[/MENTION] Filitre görevini yapmış :)
Bazı arkadaşlar xxxx marka kullanılmaz diyordu. Bende marka fanatikliğine gerek yok değiştirince hep beraber bakarız demiştim. Görüldüğü üzere sonuç bu.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

On gündür aygaz otogazın katalizörde başlattığı tıkanıkla uğraşıyorum. Gaz bitinceye kadar da uğraşacağım bugün ikinci kez honda servisindeydim. Katalizör bu arda 15.750 lira. Tavsiyemi isterseniz shell den vazgeçmeyin. Parça çok pahalı çünkü ! Opetin bir daha önünden geçmem
Not: honda servisindeki usta shell ve total tavsiyesinde bulundu.

Bir de yardım isteyeceğim katalizörü temizleme için würth marka temizlik katkısı almam lazım benzine karıştırmalık. Nerden bulacağım link atabilir misiniz ağalar
Sevgiler Saygılar…

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

gunesec

Özel Üye
On gündür aygaz otogazın katalizörde başlattığı tıkanıkla uğraşıyorum. Gaz bitinceye kadar da uğraşacağım bugün ikinci kez honda servisindeydim. Katalizör bu arda 15.750 lira. Tavsiyemi isterseniz shell den vazgeçmeyin. Parça çok pahalı çünkü ! Opetin bir daha önünden geçmem

Bir de yardım isteyeceğim katalizörü temizleme için würth marka temizlik katkısı almam lazım benzine karıştırmalık. Nerden bulacağım link atabilir misiniz ağalar
Sevgiler Saygılar…

Ben hep opetten alırım, çok nadir petrol ofisinden. Başka kullanmadım. Sizin yaşadığınız sorun neydi hocam?

Aracınız
Sıfır aldıgımdan beri aynı pompa aynı istasyon. Hiç bir problem olmadı 5 yıldır 60.000 km de araba. Araba konusunda takıntılıyım.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016

Sevgiler Saygılar…

Geçmiş olsun. LPG başlı başına katalitik tıkayacak derecede partikül üretmiyor yapısı gereği. Eğer yağ ve katkı konduysa da bunun sisteme yani yanma odasına girmesi için 2 adet filtreden geçmesi gerekiyor. Bu filtreler de miadı dolmamışsa bu katkıları tutarlar. Diyelim ki bunları geçti ve yanma odasına girdi bu katkı ki gaz içinde çözünmüş bir katkıdan söz ediyoruz yağ gibi bir şey olması gerekiyor. Yanma odasında yandıktan sonra bu katkının dizel araçlarınkinden daha fazla kül vb. üretmesi gerekiyor ki bir tıkanıklığa sebep olsun.

ilk çalıştırmada benzinden kaynaklı bir kalite düşüklüğü, yanma sisteminden kaynaklı bir sıkıntı varsa tıkanma olasılığı daha yüksek olur ancak bunun için de sürekli kısa mesafe ve soğuk çalıştırmalar gerekmektedir. Yani katalizör ısınırsa bunları da yakar atar normalde.

Bana göre en olası olasılıklardan bir diğeri de aracın yağ yakmasıdır. %1.1 civarında sülfatlanmış kül içeren yağ kullanıldıysa ve araç yağ yakıyorsa bu tıkanma olasıdır. Opetten ben de 130bin kullandığım aracıma 20bin km'lik gaz almışımdır çok rahat.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Sevgiler Saygılar…

Geçmiş olsun.
> Hocam biraz daha bilgi alabilirmiyiz?
Misal araç kaç senedir sizde, kaç kilometre opet gazı kullandınız, lpg yakıt ayarlarınızda Ltf yüksek mi geziyor? Forumda uzun süre opet kullanıp memmun olanlar var.
> Lpg katalizör tıkanmasıdan ziyade fazla ısıdan dolayı içten eritir ve parçalar. Bunu kendi aracımdan çıkan katalizörü ikiye bölerek bizzat gördüm. Tıkanma daha çok dizelde yaşanır. Marka olarak Awg Polonez öneririm. Lpgli araçlara kimse katalizör garantisi vermez. Sözlü olarak 1,2,3 sene gibi usta kendi insiyatifinde verir.

Sevgiler Saygılar…

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim ağalar vaktim kısıtlı o yüzden genel bir açıklama eklemeliyim. Aracın ilk sahibiyim 2018 ivtec fc5. Aracım 54,500km de. Bakımları da Honda servislerinde (G.antep, Balıksr ve Sakarya ) yapıldı garanti devam ediyor yani ama garantiden katalizör değişmiyormuşş. Shell BP ve Opet alırım hep. Ama Opetin aygaz otogaz lpgsi her bayide aynı kalitede değilmiş. Sizler lpgnin tıkama yapmayacağından bahsediyorsunuz çok haklısınız ama gel gelelim filtreler her 10binde değişiyor, bakımlarında yağı suyu değişiyor. Bilgisayardaki tüm veriler yakıttan olduğunu işaret ediyor. Bir önceki kasada benzinlilerde bu aorun varmış, dizellerde hep oluyormuş hatta dizellerde 10bin 20binde oluyormuş ama lpg ile ilgili tek tük şikayet yani arıza çıkıyormuş. Bunu da garantiye katmamaları beni Hondadan soğutuyor zaten

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim ağalar vaktim kısıtlı o yüzden genel bir açıklama eklemeliyim. Aracın ilk sahibiyim 2018 ivtec fc5. Aracım 54,500km de. Bakımları da Honda servislerinde (G.antep, Balıksr ve Sakarya ) yapıldı garanti devam ediyor yani ama garantiden katalizör değişmiyormuşş. Shell BP ve Opet alırım hep. Ama Opetin aygaz otogaz lpgsi her bayide aynı kalitede değilmiş. Sizler lpgnin tıkama yapmayacağından bahsediyorsunuz çok haklısınız ama gel gelelim filtreler her 10binde değişiyor, bakımlarında yağı suyu değişiyor. Bilgisayardaki tüm veriler yakıttan olduğunu işaret ediyor. Bir önceki kasada benzinlilerde bu aorun varmış, dizellerde hep oluyormuş hatta dizellerde 10bin 20binde oluyormuş ama lpg ile ilgili tek tük şikayet yani arıza çıkıyormuş. Bunu da garantiye katmamaları beni Hondadan soğutuyor zaten

> Yeni kasa bu kilometrelerde olan bir aracın katalizör problemi çok enteresan bir durum.
> Bilgisayardaki tüm veriler nedir?
> Yakın zamanda emisyon testi yaptırdınız mı? Değerleri görmek isterim.

> Yeni kasa bu kilometrelerde olan bir aracın katalizör problemi çok enteresan bir durum.
> Bilgisayardaki tüm veriler nedir?
> Yakın zamanda emisyon testi yaptırdınız mı? Değerleri görmek isterim.

Emisyon testine girmedim, tüm verilerin çıktısını da almak aklıma gelmedi ya tüh, bir daha yaparsa alacağım ama buraya atarım üstad. Şikayetvar sitesinde var bunu yaşayan başkaları da. Ama HondaTürkiye ilgisiz ve lakayıt, dönüş bile yapmıyorlar.

Neyse aga partikül temizleyici kurumları çözer dedi servis, bir ay ben zin kullan lpg açma dedi. Bir daha da opetgaz almam zaten.
Würth’ün dizel araçlar için partikül temizleyicisi var ama benzinli araçlar için olanını sitelerde bulamadım

Geri