FC5 Balata Sesi

Aracınız
Hayırlı pazarlar

Gün geçmiyor kı buraya konu açmayalım :)

Sabahları arac ilk çalıştığında frenler sesli çalışıyor sürtme sesi geliyor.Dün aracı guzel yıkadık cilaladık pakladık çıktım frenleme yaparken surtunmenin ötesinde bir ses çıktı daarrrtt diye fren yapınca ben anlayamadım bu sesler ney ?

P-R Geçişlerinde arac cok sarsıyor mu sizde de ?

5083ce7fc1bcb63fb4879a431adf36b2.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sadece yıkmadan sonra olduğu için tahmin ederiyorm balatalar çok sıçakken havalarda soğuk olduğundan yıkarken direk soğuk suyu jantlara vurunca disklerde genleşme olur... ses yapabilir....

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Sadece yıkmadan sonra olduğu için tahmin ederiyorm balatalar çok sıçakken havalarda soğuk olduğundan yıkarken direk soğuk suyu jantlara vurunca disklerde genleşme olur... ses yapabilir....

Hani sürtme sesi olsa haklısınız da daaart diye ses gelince insan bi cekiniyor

Hayırlı pazarlar

Gün geçmiyor kı buraya konu açmayalım :)

Sabahları arac ilk çalıştığında frenler sesli çalışıyor sürtme sesi geliyor.Dün aracı guzel yıkadık cilaladık pakladık çıktım frenleme yaparken surtunmenin ötesinde bir ses çıktı daarrrtt diye fren yapınca ben anlayamadım bu sesler ney ?

P-R Geçişlerinde arac cok sarsıyor mu sizde de ?

5083ce7fc1bcb63fb4879a431adf36b2.jpg

Evt sarsıntı var erdoğan batu.kısacası bu araç burda montaj olduğu için bu ve bunun gibi problemler yerli montaj ile alakası olduğunu düşünüyorum artık.fc5 ten önce okadar çok araç kiralayıp denedimki neden bunu aldım bnde bilmiyorum. Artık soranlara ben bu aracı tavsiye etmiyorum açıkça.

Aracınız
Evt sarsıntı var erdoğan batu.kısacası bu araç burda montaj olduğu için bu ve bunun gibi problemler yerli montaj ile alakası olduğunu düşünüyorum artık.fc5 ten önce okadar çok araç kiralayıp denedimki neden bunu aldım bnde bilmiyorum. Artık soranlara ben bu aracı tavsiye etmiyorum açıkça.

Şahsen ben memnunum araçtan fakat böyle küçük sorunlar can sıkıyor

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2423]erdoganbatu[/MENTION] Balata ve diskler sıcak iken yıkama yaptıysanız diskler yamulmuş olabilir, bu da ses ve vuruntu yapmaya neden olur.

Trust

0
Aracınız
Fren de sona doğru gelen ses normal dir. Hele tazyikli su tutuldu ise disklere daha da normal dır.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Aynısı bende de oluyor ve çok normal batu. Disklere sabah bak çünkü üstünde pas tuttuğunu göreceksin. E ilk baskı sürtünme, dolayısı ile kazınma sesi. Yüzey pastan arınınca da ses kesiliyor. Devam sıkıntı yok

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Aynen sağolun cevaplar icin diskler sıcakken yıkamak zararlı ama soğumasını beklemek içinde 1 saat beklemek gerekiyor buna bir çözümünüz varmı ?

Ben özellikle yıkamaya giderken minumum frenleme ile çok sakin gidiyorum kendimce bulduğum çözüm bu ;)

Geri