Civic FC5 Fc5 bulunamayan hararet sorunu

Beyler Aracım da Hararet Sorunu Vardı
Etc 1 Etc 2 müşürü değişti
Genleşme kabı kapağı değişti
Devirdaime bakıldı sağlam geri takıldı
Termostat orijinal değişti
Antifriz değişti
Conta testi yapıldı sağlam
Kompresör testi yapıldı kaçak göçek yok
radyatör e bakıldı sağlam denildi
( DEĞİŞEN PARÇALAR YETKİLİ SERVİS TEN ALINMA )

Araç rampaya vurunca hararet bu kadar yükseliyor rampayı çıkıp düze gelince hararet yerine iniyor
Sorun nedir ustalar bulamıyor arıza yı başına gelen çözüm bulabilen varsa Allah aşkına söylesin kafayı yemek üzereyim en kötü …… deyip tekmelemeye başlayacağım arabayı

Image1693685930.738926.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aynısı fd6mda başıma gelmişti. En son conta testine soktu usta. Bujileri sırayla çıkarıp oradan kendi yaptığı bir aparat ile hava basmıştı. Su yükselirse conta yanıktır demişti. 3. Bujide su yükseldi. Conta değişti. Kurtuldum. İstanbul ikiler Honda Hüseyin Usta yapmıştı bu işlemi.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bende star Honda ya gittim İstanbul da o test yapıldı onda da sorun çıkmadı

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Motor üst kapak etrafında ne su ne yağ hiç bişe yok hatta her gün sabah ve akşam aracın suyunu kontrol ediyorum eksiltme vs yok radyatör hortumlarında su lekesi yok şişme yok

Şanzıman yağını seviye tapasından baktık dolu
Motor yağı dolu

Antifriz i ölçtürmedim hiç usta değişmişti onu o biliyordur zaten neyi ne kadar koyduğunu

Müşürler orijinal tarafımca alınıp değiştirildi zaten
Genede sorun devam ediyor

Sadece radyatör ü test ettiler fakat kapalı sistem olduğu için çokta belli olmuşmudur şüphesi var bende onun için kendim gidip orijinal 0 radyatör alıp değiştirmek

Hemen hemen hepsi kontrol edilmiş...yazdıklarınızdan bunu anlıyorum...

Geriye Radyatör ve antfiriz yoğunluğu ve kapalı sistem hava olması şüphesi geliyor...

Yakın zamanda soğutma sıvısı değişimi yapıldı mı aracınızda ??? Yada soğutma sistemine bi işlem yada bakım yapıldı mı??

Düz yolda motor ve şanzuman çok sıkışmaz ve yüke binmez önden aldığı hava soğutmaya yeterli demekki...

Siz rampada sıkıştırınca motoru ve şanzumanı yükselme başlıyor dediğinizden (yani motor ve şanzuman yüke binince yükseliyor, soğutma yetersiz geliyor demekki)

dediğim gibi soğutma sistemi havası,,radyatör tıkanıkları aklıma geliyor...Sorunu çözüme kavuşturmanız dileğiyle.. Saygılar

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Hemen hemen hepsi kontrol edilmiş...yazdıklarınızdan bunu anlıyorum...

Geriye Radyatör ve antfiriz yoğunluğu ve kapalı sistem hava olması şüphesi geliyor...

Yakın zamanda soğutma sıvısı değişimi yapıldı mı aracınızda ??? Yada soğutma sistemine bi işlem yada bakım yapıldı mı??

Düz yolda motor ve şanzuman çok sıkışmaz ve yüke binmez önden aldığı hava soğutmaya yeterli demekki...

Siz rampada sıkıştırınca motoru ve şanzumanı yükselme başlıyor dediğinizden (yani motor ve şanzuman yüke binince yükseliyor, soğutma yetersiz geliyor demekki)

dediğim gibi soğutma sistemi havası,,radyatör tıkanıkları aklıma geliyor...Sorunu çözüme kavuşturmanız dileğiyle.. Saygılar

Soğutma sistemi suyu boşaltıldı termostat ve müşürler değişince geri doldu usta havasını aldı diye biliyorum suyun

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Soğutma sistemi suyu boşaltıldı termostat ve müşürler değişince geri doldu usta havasını aldı diye biliyorum suyun

Hocam hava olayı hassas bişey...kapalı su soğutma sistemlerinde....motor soğutma kanallarında hava olursa...soğutma yeterli olmaz....Bence bunu profesyonel birine baktırın..

Çünkü geriye bişey kalmamış bakılacak..Tavsiye edilen bi yetkili servise gösterin..Gerekirse tekrar suyu değiştirin havasını da güzelce aldırın....Radyatörde kontrol edilsin..canınızı çok sıkmış bu sorun anladığım kadarıyla..Tabi karar sizin....Saygılar

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Aracınız yeni olduğu için radyatör ihtimalini çok düşük görüyorum hocam. Sürekli yapmıyor dediğiniz için ben fandan şüpheleniyorum. Bir temassızlık vs olabilir.

Hocam hava olayı hassas bişey...kapalı su soğutma sistemlerinde....motor soğutma kanallarında hava olursa...soğutma yeterli olmaz....Bence bunu profesyonel birine baktırın..

Çünkü geriye bişey kalmamış bakılacak..Tavsiye edilen bi yetkili servise gösterin..Gerekirse tekrar suyu değiştirin havasını da güzelce aldırın....Radyatörde kontrol edilsin..canınızı çok sıkmış bu sorun anladığım kadarıyla..Tabi karar sizin....Saygılar

Gittiğim usta kaliteli bir yer inanın ki o hatayı yapacak kişi ve ustalar değil çünkü yetkili servis bile garantisi olmayan aracı oraya yolluyor

Aracınız yeni olduğu için radyatör ihtimalini çok düşük görüyorum hocam. Sürekli yapmıyor dediğiniz için ben fandan şüpheleniyorum. Bir temassızlık vs olabilir.

Araç 2018 model hocam 5 yaşında fan a dikkat ediyorum fan yavaş başlayıp hızlı dönüyor demekki iki kademe de çalışıyor

gunesec

Özel Üye
Hocam fan ve devirdaimle ilgili soketleri bir kontrol edin. Ufak bir temassızlık bile sorun çıkarabilir. Soket içlerindeki pinlere de bakılsın,eğilmiş,kopmuş vs bir pin var mı? Daha önce şahit olduğum için söylüyorum. Benzer bir sorun vardı, termostat değişti,bir sürü bakıldı ama sonunda soketin içindeki bir pinin eğik olduğu görüldü. Penseyle düzelttiler,işlem tamam.

Hocam fan ve devirdaimle ilgili soketleri bir kontrol edin. Ufak bir temassızlık bile sorun çıkarabilir. Soket içlerindeki pinlere de bakılsın,eğilmiş,kopmuş vs bir pin var mı? Daha önce şahit olduğum için söylüyorum. Benzer bir sorun vardı, termostat değişti,bir sürü bakıldı ama sonunda soketin içindeki bir pinin eğik olduğu görüldü. Penseyle düzelttiler,işlem tamam.

Hocam soket ile alakalı olsa her yerde yapar sadece rampada yapıyor sorunu mu

gunesec

Özel Üye
Hocam soket ile alakalı olsa her yerde yapar sadece rampada yapıyor sorunu mu

Hocam aynen dediğiniz gibi garip bir durum. Arkadaşın VW Bora aracında benzer durum oldu. Yokuş çıkarken hararet yükseliyordu, inerken veya düzlükte sıkıntı yoktu. Termostat değişti, yine aynı. Sorun dediğim gibi sokette çıktı.

Umarım siz de yakın zamanda bulursunuz sebebini. Ben ihtimaller üzerinde durdum. Bakmakta fayda var.

Geri