FC5 çalışmıyor.

Aracınız
Civic FC5 2017
2017 model aracımda akü değişimi sonrası araç çalışmamaya başladı. Marş motorunu kontrol edildi sorun yok. Beyin arızası yada yazılım hatası diyor lar yetkili servis bulamadı yardımcı olacak varmı.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
2017 model aracımda akü değişimi sonrası araç çalışmamaya başladı. Marş motorunu kontrol edildi sorun yok. Beyin arızası yada yazılım hatası diyor lar yetkili servis bulamadı yardımcı olacak varmı.
Merhaba, sürekli mi çalışmıyor? Marş basıyor mu? Yoksa sadece gösterge ışıkları yanıp marş yapmıyor mu? Motor sıcakken mi soğukken mi çalışmıyor? Biraz detaylandırır mısınız?

Aracınız
Civic FC5 2017
Benzin pompasına bakıldı sağlam.
Merhaba, sürekli mi çalışmıyor? Marş basıyor mu? Yoksa sadece gösterge ışıkları yanıp marş yapmıyor mu? Motor sıcakken mi soğukken mi çalışmıyor? Biraz detaylandırır mısınız?
Arıza yapmaz ise tek marş çalışıyor ama arıza yapınca sanki akü bitmiş gibi çır çır edip çalışmıyor
Benzin pompasına bakıldı mı?
İlk ondn şüphelenmiştik ama sağlam pompada sorun yok

Aracınız
Civic FC5 2017
Dün marş motoru söküldü tabi bundan dolayı akü bağlantılarında söküldü marş dinomasu kontrol edildikten sonra bağlantılar yapıldı araç tek marş çalıştı. Tam sorun çözüldü dedik denemek için defalarca çalıştırdık. Tekrar arıza yaptı. Akü tekrar smktük 15dk. bekledik bağlantılar yapıldı araç sorunsuz çalıştı. Akşam tamircisen eve getirdim stop ettim tekrar bastım çalışmadı . Akü bağlantılarını söktüm biraz bekledim aracı ptesi çalıtırmak için öylece bıraktım. Akü bağlantıları söküldüğünde yazılımsal hata mı gidiyor acaba

Aracınız
Civic FC5 2017
Dün marş motoru söküldü tabi bundan dolayı akü bağlantılarında söküldü marş dinomasu kontrol edildikten sonra bağlantılar yapıldı araç tek marş çalıştı. Tam sorun çözüldü dedik denemek için defalarca çalıştırdık. Tekrar arıza yaptı. Akü tekrar smktük 15dk. bekledik bağlantılar yapıldı araç sorunsuz çalıştı. Akşam tamircisen eve getirdim stop ettim tekrar bastım çalışmadı . Akü bağlantılarını söktüm biraz bekledim aracı ptesi çalıtırmak için öylece bıraktım. Akü bağlantıları söküldüğünde yazılımsal hata mı gidiyor acaba

Aracınız
Civic FC5 2017
Marş motoru söküldüğü için akü bağlantıları da söküldü marş motoru kontrol edildi ve tekrar takıldıktan sonra akü bağlantıları yapıldı araç tek marş çalıştı. Defalarca denemek için durdurup çalıştırdık. Birden tekrar arıza verdi. Akü tekrar sökülüp takıldı araç çalıştı bir süre sonra yine arıza yaptı.

Pazartesi yetkili servise gidip yazılım attırabilirmiyim acaba.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ad Soyad
Şükrü Bengü
Aracınız
Civic FC5 2018
Sorumsuzluğu ile meşhur bir model de ve 6 yaşında bir araçta böyle sorun çıkması ilginç.
Geçmiş olsun
Umarım basit bir şeydir

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
PC yada OBD2 arıza cihazı ile bakıldımı arıza kodu vermesi gerekli.....arıza kodundan yola çıkılabilir...çözümü bulmak için...

Yazdıklarınızdan ve araç marş yapıyor ama yanma olmuyor anladım.....
Yani marş motoru işini yapıyor...
Depo içi benzin pompası çalıyor yakıt da geliyor diyorsunuz...

Akü sağlam, yakıt var yakıt pompası sağlam..
geriye tek sorun kalıyor..ateşleme veya elektriksel....arıza koduna baktırın....
Buji,sensör,beyin,oksijen sensörü vs...mutlaka bir arıza kodu verecektir...

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Geri